شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸

پارک های اصفهان؛

پارک ها و مراکز تفریحی استان اصفهان + تصاویر

اصفهان دارای سه هزار و هفتصد هکتار ( ۳۷ ميليون متر مربع) فضای سبز شهری است که با داشتن سرانه فضای سبز ۲۴ متر مربع بالاترین رتبه را در سطح کلان شهرهای ایران دارد.

به گزارش ندای اصفهان ، اصفهان، اين شهرلاجوردي كه چونان نگارستاني دلپذير، و مرواريدي گرانبها و بي‌بديل در مركز فلات ايران زمين خوش مي‌درخشد، اينك در طلوع راستين ديگري از رونق آباداني زيباتر و با شكوهتر از ديروز و روزگاران پيشين با پرنيان رنگ در رنگ گلها و فضاهاي سبز و دلاويزي كه در هر كوه و برزنش چشم نوازي مي‌كنند، در هم مي‌آميزد تا زيبايي و شادابي را در فضاهاي شهري مفهومي تازه بخشد.

بوستان جنگلی ناژوان

اصفهان دارای سه هزار و هفتصد هکتار ( ۳۷ ميليون متر مربع) فضای سبز شهری است  که با داشتن سرانه فضای سبز ۲۴ متر مربع بالاترین رتبه را در سطح کلان شهرهای ایران دارد.

بوستانهای کنار و مشرف بر زاینده رود که به بوستانهای ساحلی نیز مشهور هستند از مهمترین فضاهای سبز اصفهان می باشند. زیباترین و منحصر بفردترین فضای سبز اصفهان بوستان جنگلی ناژوان است که در غرب اصفهان و در کنار زاینده رود قرار دارد.

نام برخی از بوستانهای ساحلی و غیر ساحلی چنین است: بوستان های ساحلی: ناژوان، سعدی، زاینده رود، کودک، ملت، آیینه خانه، آبشار، مشتاق و باغ گلها. بوستانهای غیر ساحلی: قلمستان، نقش جهان، استقلال، باغ فدک و باغ غدیر.

در بخش غربی شهر اصفهانی هنوز فضای سبز بکر و طبیعی خودنمایی می کند به نام ” ناژوان” که اسمش را به دلیل تراکم بالای درختان ناژ و صنوبر موجود در منطقه گرفته است. این فضای ۱۲۰۰ هزار هکتاری علاوه بر اینکه ریه شهر به حساب می آید یکی از منالطق گردشی و توریستس اصفهان هم شناخته می شود.
در این مجموعه علاوه بر امکانات گردش وپیک نیک می توانید ورزش و تفریحات گروهی هم داشته باشید مثل دوچرخه سواری و والیبال و ….از دیگر امکانات تفریحی این مجموعه می توان به پروژه تله سیژ و باغ پرندگان، باغ خزندگان، باغ پروانه ها و باغ گل های زینتی اشاره کرد.
در بخش غربی شهر اصفهان و کمی پایین‌تر از جاده ساحلی نوژان، پارک آبی مخصوص کودکان وجود داره که طراحی اینجا هم ویژه بچه هاست. از جمله اینکه عمق این محوطه بازی بیشتر از ۴۰ سانتی‌متر نیست و کل فضا با کفپوش‌های ضربه‌گیر پوشانده شده است .
در این محوطه بچه‌ها می تونن آب‌بازی کنن و خانواده‌ها هم از سلامت آب این مجموعه اطمینان داشته باشند. چون آب آن از نوع آب شرب شهری است و به شیوه کلرزنی ،گندزدایی می‌شود .
download (1) download (2)

ناژوان

ناژوان ترکیب یافته است از دو کلمه ناژ و وان که ناژ یا ناژو گیاهی است از خانواده صنوبر که آن جمله اند تبریزی کبوده صنوبر و (وان) پسوند است برای جا و مکان و ناژ نان یا ناژوان به معنی جایگاه درختان ناژ و صنوبر  است.

این پارک جنگلی بسیار خرم و زیبا به وسعت ۱۲۰۰ هکتار در حاشیه شمالی و جنوبی رودخانه زاینده رود واقع است که توسط اراضی کشاورزی، باغ های دو سویه و رودخانه زاینده رود با توسعه شهری محصور شده است. اراضی محدوده ناژوان به دلیل دارا بودن پوشش سبز و عبور رودخانه از آن در مجموع اقلیم معتدلتری نسبت به اصفهان دارد و دسترسی به آن از طریق بزرگراه شهید حبیب اللهی و خیابان الفت و عبور از پل زاینده رود در مجاورت باغ پرندگان امکان پذیر می باشد. این گردشگاه یکی از نقاط سرسبز و خرم حاشیه زاینده رود میباشد و سرچشمه اکثر مادی های شهر اصفهان از این منطقه ناژوان است.

رطوبت بیشتر، وزش نسیم های محلی و اختلاف دما با شهر شرایط بسیار مناسبی را از نظر آب و هوایی برای این بخش از پیرامون شهر ایجاد می کند که همراه با چشم اندازهای زیبا، جاذبه بسیار زیادی را برای شهروندان در زمینه گذران اوقات فراغت، تفریح، پیاده روی و ورزش فراهم کرده است.

با توجه به وضعیت قرار گرفتن این پارک در مسیر بادهای غربی – جنوب غرب به شمال شرق و وضعیت قرار گرفتن اکثر صنایع آلاینده در غرب اصفهان این پارک به عنوان فیلتر طبیعی برای شهر اصفهان عمل می نماید و بر همین اساس است که اراضی ناژوان را به عنوان ریه شهر اصفهان می شناسند و هرگونه دخل و تصرف و تغییر در ساختار طبیعی این پارک موجب تشدید وضعیت بحرانی آلودگی شهر اصفهان و وضعیت خطرناکی برای کلان شهر اصفهان به وجود خواهد آورد.

 

پارک جنگلی ناژوان دارای مراکز گردشگری زیر می باشد:
باغ موزه پروانه ها
باغ خزندگان زنده
تله سیژ
پارک آبی کودکان

 

باغ خزندگان زنده

 باغ خزندگان زنده واقع در پارك طبيعي ناژوان در سال ۹۱ با هدف آشنايي شهروندان  با انواع خزندگان و گونه هاي مختلف آن آغاز به كار كرد. از ديگر اهداف اين مجموعه معرفي مار به عنوان يكي از با ارزش­ترين موجودات در چرخه طبيعت با توجه به فوايد آن از جمله كنترل آفات كشاورزي و باغباني، استفاده از سم مار جهت داروسازي  و … مي­باشد.

اين نمايشگاه داراي چهل آكواريوم شامل انواع مارهاي خارجي و ايراني ، مارهاي سمي و غيرسمي، اژدهاي كمودو ، تمساح آمازون ، بزرگترين اسكلت مار بوآ در ايران،  بزرگترين صدف كلاه­خودي در ايران و … مي­باشد.

 

معرفي برخي گونه­ هاي موجود در نمايشگاه:

 

مارهاي خارجي:

۱)      مار پيتون آفريقايي با وزن ۸۰ كيلوگرم

۲)      مار تيكولايتد تايلندي

۳)      مار بوآي كلمبيايي

۴)      مار پيتون آلبينو هندي

۵)      شاه مار مرجاني (تايلندي)

 

مارهاي ايراني: 

۱)      افعي (گرز مار)

۲)      مار شاخدار

۳)      مار كبري

۴)      مار افعي پلنگي

۵)      مار سياه زنگي

۶)      مار آتشي

۷)      مار سوجه

۸)      مار قيطاني

۹)      كفچه مار خراساني

۱۰)   مار آبي و…

 

گونه­ هاي ديگر:

۱)      ايگوانا (زيستگاه: مالزي)

۲)      مانيتور بنگال (زيستگاه: استراليا)

۳)      تمساح آمازون

۴)      عقرب

۵)      سوسك­ها

۶)      خفاش­ها

۷)      كوسه­ها (چكشي و معمولي)

۸)      سوسمار بالدار (گونه جديد)

۹)      مار دو سر

۱۰)   گوساله دو سر

۱۱)   مار ارجنگي

 

آدرس : ‌پل وحيد – ميدان سهروردي – جاده الفت

تلفن : ۳۷۷۸۰۰۵۰

images (6)
 

باغ موزه پروانه ها

باغ موزه پروانه ها در محدوده پارك طبيعي ناژوان در فضايي به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع واقع شده و داراي بيش از ۱۰۰ گونه گل و گياه از جمله درختچه فردوس، درختچه سيكاس، درختچه ليندا، انواع بنجامين­ها، انواع فيكوس­ها، انواع بگونيا، آگاو  و …. مي باشد. در سه نقطه از اين باغ با بدنه­سازي­هاي انجام شده تعداد ۴۸ عدد قاب شامل ۲۲۰۰ پروانه زيبا و رنگارنگ به نمايش گذاشته شده است.

 آدرس : پل وحيد – ميدان سهروردي – جاده الفت

تلفن: ۳۷۷۸۰۰۵۰

parvane1 parvane5

باغ پرندگان

با مساحتی بالغ بر ۵۵ هزار متر مربع در سال ۱۳۷۵ به همت شهرداری اصفهان در بیشه ناژوان و در حدود ۴ کیلو متری غرب پل وحید احداث گردیده و از نظر طراحی در سطح کشور در نوع خود بی نظیر است .

محوطه داخلی باغ پرندگان با وسعت ۱۷ هزار متر مربع چنان زیبا فضا سازی شده است که علاوه بر تامین نیازهای زیست محیطی پرندگان منظره ای زیبا و دلپذیر را جهت علاقمندان فراهم کرده است . پوشش توری سقف باغ با مساحت ۴۰ هزار متر مربع بر روی ۱۶ ستون فلزی به ارتفاع ۳۲-۲۵ متر نصب شده است .
باغ پرندگان مجموعه ای تفریحی،علمی و تحقیقاتی است که علاقه مندان به هر یک از این بخشها می توانند از آن بهره برده و استفاده نمایند.
در این مجموعه در حدود ۴۰۰۰ قطعه در۱۳۰ گونه وجود دارد که زیستگاههای متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان برای آنها در نظر گرفته شده است . برای مثال برکه های باغ جهت پرندگان آبچر نظیر اردکها ، فلامینکو ها و … قفسهای شیشه ای برای پرندگانی که در آب و هوای اصفهان امکان زیست ندارند نظیر انواع طوطیها ، توکانها و .. صخره ها برای پرندگان مناطق سنگلاخی و بیابانی نظیر کبک ، و تیهو و .. ، فضاهای سبز و پر درخت جهت پرندگان مناطق جنگلی مانند قرقاولها و قفسهای فلزی برای پرندگانی که به دلایل مختلف امکان رهائی آنها در باغ وجود ندارد در نظر گرفته شده است .

باغ گل ها

خوشبختانه از چند سال پيش به اين سو، فضاهاي سبز شهر اصفهان در پرتو برنامه‌ريزيها و تلاشهاي شهرداري و سازمان پاركها و فضاهاي سبز گسترش يافته است، به گونه‌اي سرانه فضاي سبز اين شهر به ازاي هر شهروند به مرز حدود ۵/۱۳ متر مربع رسيده كه در يك مقايسه اجمالي به حداقل استاندارد جهاني يعني ۱۵ متر مربع نزديك شده است. اين فضاهاي سبز كه مشتمل بر فضاهاي دل‌انگيز حاشيه زاينده‌رود و پاركهاي محلي و كوهستاني و جنگلي است زيبايي، شادابي و پالايش نسبي هواي شهر اصفهان را باعث گرديده است.

باغ گلها

باغ بزرگ گلها است و جاي جاي آن باغ در باغ، اما اين پروژه معظم واسطه عقد پاركهاي شهر به شمار مي‌رود. ويژگي و امتياز منحصر به فرد اين باغ را بايد در وجوه چندگانه تفريحي، فرهنگي، آموزشي و تحقيقي آن جستجو كرد كه اميد مي‌رود با جذابيتهاي چشمگير خود، استعدادهاي توريستي شهر اصفهان را بيش از پيش افزايش دهد و تقويت كند.

اين طرح به عنوان يكي از طرحهاي مهم و بزرگ اصفهان+۲۲ به بهره‌برداري مي‌رسد تا بدينوسيله بر زيباييها و مناظر ديدني اين شهر بيفزايد و دانشجويان و دانش‌پژوهان بتوانند از اين مكان استفاده نمايند و اوقات فراغت خود را با گل و گياه سپري كنند.

دهکده تفريحی زاينده رود

در کنار سد زاينده رود و در فاصله 15 کیلومتری درياچه پشت سد قرار دارد.پل زمانخان در دنباله رودخانه زاينده رود در فاصله 80 کيلومتری بعد از گذر از باغات و مراتع زیبای روستاهای حجت آباد … از چادگان خانه تاريخی دکتر صالحی در فاصله 5 کيلومتری از دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود است. آرامگاه کاوه آهنگر در دهکده مشهد کاوه در فاصله 25 کيلومتری از چادگان پل اورگان در فاصله 50 کيلومتری از چادگان از نخستين پل های تاريخی است که بر روی زاينده رود بسته شده است. دهکده فرهنگی توريستی زاينده رود داراي امکاناتی از قبيل قايقرانی، استخر سر پوشيده، سالن غذا خوری، سالن بيليارد، سالن ورزشی، درشکه سواری، شهر بازی کودکان، مسجد و ساير امکانات رفاهی می باشد .

دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود

دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود

دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو

در ۴۵ کیلومتری شمال غرب اصفهان واقع شده. وسعت پارک ملی قمیشلو ۲۹۸۸۶ هکتار و وسعت پناهگاه حیات وحش قمیشلو ۸۳۸۸۸ هکتاره. گفته می شه پارک ملی قمیشلو قدیمی ترین منطقه حفاظت شده جهانه. ۱۵۰ سال قبل، ظل السلطان پسر بزرگ ناصرالدین شاه و حاکم اصفهان قمیشلو رو بعنوان قرق و شگارگاه اختصاصی اعلام و حتی از چرای دام در این منطقه جلوگیری نمود. در سال ۱۳۴۳ کانون شکار ایران، این منطقه رو با وسعت ۳۷هزار هکتار به عنوان منطقه حفاظت شده در نظر گرفت. در سال ۱۳۵۰ منطقه سیاه کوه و عمر کوه در مجاور منطقه حفاظت شده به عنوان منطقه شکار ممنوع تصویب شد. در سال ۱۳۷۴ با الحاق دو منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع، پناهگاه حیات وحش قمیشلو به تصویب رسید و در نهایت در سال ۱۳۸۶ با الحاق سه منطقه امن کرالیاس، کهوک و لاسمیان، محدوده ای با وسعت ۲۹۸۸۶ هکتار طی مصوبه شماره ۲۹۷ مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۱۲ از این پناهگاه به پارک ملی ارتقاء سطح پیدا کرد.

پارک مشتاق

این پارک در کناره ی رود زاینده رود از پل خواجو شروع تا نزدیکی پل شهرستان ادامه پیدا می کند. که یکی از بزرگترین فضاهای سبز شهر اصفهان و همینطور جدید میباشد. محلی مناسب برای پیاده روی و نرمش و ورزش و همینطور مکانیست که برای پیک نیک هم مناسب می باشد. آرامش این مکان مثال زدنی است.

 

پارک مشتاق

پارک مشتاق

 

پارک مشتاق

 كوهستان صفه

به دليل نزديكي به شهر اصفهان و برخورداري از ارتفاع مناسب و تنوع پستي و بلنديهاي آن امكانات بسيار خوبي براي فعاليتهاي ورزشي تفريحي مثل پياده‌روي، تپه نوردي، كوهنوردي و سنگ‌نوردي فراهم آورده است. به ويژه در دوره اخير به دليل توسعه شهرنشيني جديد و رشد نيازهاي ورزشي و تفرجي، عملكرد ورزشي كوهستان صفه به نحو وسيعي افزايش پيدا كرده است.

يكي از ويژگيهاي مهم كوهستان صفه وجود صخره‌هاي عظيم و بلند در نقاط مختلف آن است كه از نظر كوهنوردي تخصصي و آموزش سنگ نوردي، امكان بسيار خوبي براي گسترش ورزش كوهنوردي در منطقه اصفهان به وجود آورده است. در سالهاي اخير با تبديل كافه خاچيك به پناهگاه و پايگاه كوهنوردي و اصلاح مسيرهاي دشوار، خدمات مربوط به فعاليتهاي كوهنوردي بهبود نسبي پيدا كرده است.

۱- تله كابين صفه :

 تله كابين صفه در ۲ خط طراحي شده است. خط اول آن از بزرگراه شهداي صفه تا گردنه باد با طول ۱۸۵۰ متر  و ۵۰ كابين ۴ نفره كه امكان بازديد از بام اصفهان را براي بازديدكنندگان فراهم مي آورد و مناظر كوه صفه نظير قلعه شاهدز ، ديدني هاي اطراف شهر و تنگه گردنه باد  از جاذبه هاي طبيعي اين مسير به شمار مي رود  و خط دوم آن از گردنه باد به سمت قله شاهدژ با طول ۶۵۰ متر و ۶ پايه مياني مي­باشد.

علاوه بر اين امكاناتي نظير رستوران، كافي شاپ،  شهربازي ويژه كودكان و بزرگسالان و مركز بولينگ اصفهان با ظرفيت ۱۰خط بازي جهت اوقات فراغت بازديدكنندگان در ايستگاه هاي تله كابين موجود است.

آدرس : بزرگراه شهداي صفه – كوه صفه

تلفن: ۳۶۷۳۱۶۶۰
 بولينگ اصفهان  :

اين مركز با مساحتي حدود ۱۰۰۰ مترمربع و ۱۰ خط بازي همه روزه پذيراي مشتاقان اين ورزش مفرح مي باشد

آدرس : اتوبان شهداي صفه – كوه صفه – كنار تله كابين

تلفن: ۳۶۶۹۳۹۴۷

ساعات بازديد : ۹ تا ۲۳

۳- پارك بادي صفه  :

آدرس : اتوبان شهداي صفه – كوه صفه

۴- باغ وحش صفه   :

آدرس : اتوبان شهداي صفه – كوه صفه – باغ وحش صفه

تلفن: ۳۶۷۳۱۵۶۶
 رستوران فراز صفه : ۳۶۶۹۳۹۴۱
۶- رستوران سيب : ۳۶۶۹۳۹۳۶
۷- رستوران زاگرس : ۴-۹۵۰۱۶۰۰۱
about
بوستان-صفه-اصفهان
منطقه کلاه قاضی به موجب شرایط خاص از دیرباز زیستگاه وحوش بوده و دارای قدمت تاریخی زیادی است. چنانکه در تاریخ آمده است از زمان شاه عباس صفوی و بعد از آن به خصوص در دوره قاجاریه این کوهها از شکارگاههای مخصوص این سلاطین محسوب میشده است. در اواخر قرن نوزدهم ظل السلطان پسر ارشد ناصرالدین شاه که سالهای متمادی حاکم اصفهان بوده در کتاب خود از کلاه قاضی و شاهکوه به عنوان شکارگاههای غنی و زیبا یاد کرده است. وجود اکوسیستم خوب و زیستگاههای قابل توجه باعث گردید که در سال ۱۳۴۶ شورایعالی شکاربانی و نظارت بر صید طی مصوبهای ارتفاعات کلاه قاضی را به نام منطفه حفاظت شده کلاه قاضی قرق اعلام نمود.

باغ غدیر اصفهان

از سال ۱۳۶۲ لغایت ۱۳۶۹ فكر احداث مجموعه فرهنگی باغ غدیر از طرف شهرداری بین مسئولین مطرح شد و در اواخر سال ۱۳۶۴ بنا بر پیشنهاد شهرداری اصفهان، طرح بنای یادبود علامه امینی در باغ غدیر به مسابقه گذاشته شد. طرح های اولیه در تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۶۴ برای شهرداری اصفهان ارسال گردید. پس از چند ماه كار احداث مجموعه فرهنگی باغ غدیر شروع شد و در سال ۱۳۷۲ مجموعه افتتاح گردید. این بنا به یادبود علامه امینی تأسیس شده و از اركان این مجموعه محسوب می گردد كه شامل موزه یادبود علامه امینی میباشد. این مجموعه شامل بناهای زیر می باشد بنای یادبود علامه امینی این بنا به یادبود علامه امینی تأسیس شده و از اركان این مجموعه محسوب می گردد كه شامل موزه یادبود علامه امینی میباشد.

194319441949

جزیره بازی

 بلوار آئینه خانه ،حد فاصل پل فردوسی و سی و سه پل
یک مکان اختصاصی برای بازی بچه‌ها بدون دغدغه و نگرانی از آسیب‌های احتمالی بازی کردن در محیط‌های متفرقه هم برای بچه‌ها لذت بخشه هم برای والدین آرامش خاطره. جزیره بازی با امکانات تخصصی بازی برای بچه‌ها از قبیل شن‌بازی،نقاشی ، خانه سازی و …محل مناسبی برای گذروندن اوقات فراغته خانواده‌ها خواهد بود. یکی از تفریحات هیجاغنی برای بچه‌ها امکان ماهیگیر در این محیط است.
جزیره-بازی-2877-همگردی

شهــــربـــــــازی رویــــــاهـــــا

 بزرگترین مجموعه تفریحی اقامتی کشور 

در این مجموعه با توجه به ساختار معماری و جاذبه های متنوع

 شرایطی برای خانواده ها فراهم خواهد آمد تا در هررده سنی و در شرایط

 آب و هوایی مختلف بتوانند لحظاتی بیاد ماندنی را تجربه کنند.

این شهربازی مدرن با 7 بخش موضوعی مختلف و مدرن و بیش از

 70جاذبه متنوع در فضاهای باز وبسته این قابلیت را دارد که بین 70

 تا 600 بازدید کننده را بطور میانگین در عرض 7 دقیقه سرگرم نماید.

در کنار این مجموعه عظیم تفریحی جاذبه های دیگری از قبیل فضاهای

 تجاری، ورزشی، اقامتی محیطی متفاوت و جذاب را برای تفریح،

سرگرمی و خرید در اختیار مراجعین محترم قرار خواهد داد.

شهر بازی بین المللی بزرگ اصفهان شامل 7 بخش اصلی است که هر

 کدام از این بخش ها شامل مجموعه ایی از بازی های متنوع می

 باشد .

 سالن بازی های کامپیوتری (FUN PLEX)

این بخش یک مرکز پیشرفته از انواع بازی های مفرح کامپیوتری شامل

 8 بخش اصلی برای استفاده مقاطع سنی مختلف می باشد که در

 مساحتی در حدود 2800 متر مربع و با ظرفیت 300 نفر طراحی

 گردیده است.

 سینمای چهار بعدی (CONCH BAY )

در این بخش بازدید کنندگان به کمک تجهیزات مخصوص سینمایی و

 دوربین های پیشرفته با قرار گرفتن در یک فضای مجازی زیر دریا

 همراه با تماشای نمایش های سه بعدی ، متناسب با موضوع نمایش در

 معرض جریان باد ، پاشیده شدن آب و افکت های محیطی از جمله

 نور های رنگی ، حباب های هوا ، بوهای خاص ، جانوران مجازی و

 سایر جاذبه های محیطی و سرگرم کننده قرار خواهند گرفت . این بخش

 در فضایی به مساحت 1200 متر مربع و با ظرفیت 200 نفر طراحی

 شده است .

 گردش فضایی (SPACE Journey)

در این بخش بازدید کنندگان با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و معادل

 سازی فضایی از میان کرات و اجسام فضایی عبور کرده و حضور در

 یک ایستگاه فضایی را از نزدیک لمس می کنند . این بخش در فضایی

 به مساحت 1200 متر مربع و با ظرفیت 100 نفر طراحی شده است .

 شهر دایناسورها  (DINO RAMPAGE)

در این بخش بازدید کنندگان در محیط شهری ویران شده توسط

 دایناسور قرار گرفته و سوار بر یک قطار برقی با کمک گرفتن از جلوه

 های ویژه و دکور های متحرک و ثابت نمایش تصاویر سه بعدی ،

 هیجانات غیر منتظره ای را تجربه خواهند کرد . این بخش به مساحت

 4800 متر مربع و با ظرفیت 80 نفر طراحی شده است .

 استودیوی جلوه های ویژه (SPECIAL EFFECT STUDIO )

این بخش شامل دو سالن می باشد که در سالن اول نمونه هایی از

 جلوه های ویژه و مهیج و دیدنی در معرض دید بازدید کنندگان قرار می

 گیرد و در سالن دوم مراجعین به کمک ترفند های نمایشی و تصویری و

 تجهیزات مالتی مدیا خود به شکل کاراکتر های فرضی برای مشاهده

 عموم در می آیند.این بخش در فضایی به مساحت 2300 متر مربع و

 با ظرفیت 300 نفر طراحی شده است .

بازی های آبی(WATER WORLD)

این بخش شامل بیش از 10 بازی جذاب و پر هیجان از جمله برج آبی

 ، تفنگ آبی ، آسیاب آبی ، افشانه آبی و انواع سرگرمی های مختلف

 می باشد که افراد با پوشیدن لباس مخصوص به بازی آبی می پردازند.

این بخش به مساحت 1300 متر مربع و با ظرفیت 300 نفر طراحی

 شده است .

 بازی در فضای باز (KID

انتهای پیام/
منابع : همگردی – پرتال اصفهان – سیتی پدیا – seeiran– تسنیم – درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان – magiran

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. حسن گفت:

  با سلام
  لطفا همینطور که به وضع فضای پارک ها می رسید نگاهی هم به نماز خانه های پارک ها بیندازید برای نمونه نماز خانه پارک آیینه خانه واقعا تاسف بار می باشد در صورتی که رسیدگی نشود مجبور می شوم که به شورای مراجعه کنم.
  با تشکر

 2. از شرکت توسعه گردشگری اصفهان گفت:

  جهت اطلاع از ساعت کاری مراکز تفریحی شرکت توسعه گردشگری اصفهان

  شامل تله کابین صفه و بولینگ, بیلیارد,زیپ لاین وپل معلق,شهر بازی رویاها,کارتینگ رویاها,تله سی یژ ناژوان از طریق زیر در تماس باشید

  شماره تماس:/12 03136759010
  سایت: http://www.stdconline.com

  کانال: sepahantourismco@

  اینستگرام : sepahantourismco

 3. شرکت توسعه گردشگری سپاهان گفت:

  مثلث طلایی مراکز تفریحی گردشگری اصفهان

  1-اولین مرکز گردشگری شهر اصفهان را به جرات میتوان کوه صفه در جنوب شهر زیبای اصفهان دانست که شامل فضای سر سبزبا امکانات رفاهی و تله کابین زیبا و مراکز تفریحی همچون بولینگ صفه و بیلیارد و شهر بازی صفه اصفهان نام برد

  پس از سوار شدن تله کابین و گذشتن از روی جنگل و فضاهای دلنشین و تماشای مناظر جذاب به بام صفه یا همان بام اصفهان میرسیم مکانی دنج و زیبا که کل شهر اصفهان را میتوان به نظاره نشست با رستورانها و کافه های جذاب و همچنین قلعه تاریخی شاه دژ در بالای کوه صفه و آخرین ایستگاه تله کابین.

  2-دومین مرکز تفریحی گردشگری اصقهان پارک جنگلی ناژوان که در مجاورت زاینده رود زیبا و در غرب اصفهان واقع شده شامل تله سیژ ناژوان میباشد که لذتی همچون پرواز به روی درختان و مشاهده مناظر و طبیعت سر سبز ناژوان و تماشای خروش زاینده رود زیبا را برای شما عزیزان به ارمغان میآورد که از طبیعت سر سبز با درختان بید کنار زاینده رودش میتوانید برای گذران یک روز تفریح استفاده کنید

  3-سومین مرکز تفریحی گردشگری اصفهان در سمت شرق اصفهان و در جوار کوه نخودی و پارک دوچرخه سواری واقع شده بزرگترین شهر بازی خاور میانه ٬شهر بازی رویاها که شامل مجموعه بازیهای آبی مجموعه سینماهای چند بعدی و بازیهای فضای باز و همچنین کارتینگ رویاهاست و در فصول مختلف سال آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران میباشد

  روشهای اطلاع از ساعت کاری مراکز تفریحی شرکت توسعه گردشگری اصفهان

  منطقه صفه: شامل تله کابین صفه و بولینگ, بیلیارد,زیپ لاین وپل معلق

  منطقه شرق اصفهان :شهر بازی رویاها,کارتینگ رویاها

  منطقه ناٰژوان :تله سی یژ ناژوان

  شماره تماس:12-03136759011
  وبسایت: http://www.stdconline.com

  اینستاگرام و تلگرام sepahantourismco

 4. kootavali گفت:

  از سمت غرب اصفهان وارد این شهر تاریخی شدیم راستشو بخواهید خیلی تعریف این شهر را شنیده بودم خلاصه پس از اسکان تو هتل آسمان و خوردن غذا توی رستوران گردانش نوبت گشت و گذار شد روز اول را با اماکن تاریخی منارجنبان و سی و سه پل به شب رسوندیم و از میهماندار هتل آسمان سراغ شهر بازی اصفهان رو گرفتیم که به ما پیشنهاد شهر رویاها در شرق اصفهان رو دادند البته من یکم ترسو بودم ولی پس از اینکه رسیدیم شهر رویاها دلمو زدم به دریا و سوار ترن معلق شدم…جاتون خالی از اون بالا کل شهر اصفهان پیدا بود از سینمای شهر واژگون هم خوشم اومد فضای واقعا جذابی داشت و همچنین بازیهای با حال.

  روز دوم را به میدان شاه عباس رفتیم که میگفتند اینجا اول میدان چوگان بوده و چه با شکوه و جذاب برای نهار با تپ سی رفتیم سمت زاینده رود و پارک ناژوان از راننده سراغ یه تفریح جذابو گرفتم گفت حتما از تله سیژ ناژوان دیدن کنید…جاتون خالی اون بالا روی درختان و با منظره جذاب زاینده رود…تجربه یه حس جدید بودش واسمون.معلق بین زمین و آسمان.

  روز سوم شد و روز آخر سفرمون

  هوا یه کم ابری بود و بارون ریزی توی اصفهان شروع به باریدن کرد قبلا از پدرم تعریف کوه صفه اصفهان رو شنیده بودم گفتیم دل و بزنیم به دریا و رفتیم به سمت کوه صفه …وارد پارک کوهستانی و جنگلی صفه شدیم واقعا حس شمال ایران رو داشت هوای نیمه بارانی ..از یه هموطن سراغ مرکز تفریحی رو گرفتیم گفت میتونید برید شهربازی یا تله کابین صفه منم که دلو زده بودم به دریا گفتم میریم تله کابین که از اونجا بشه برسیم بالای کوه صفه و اصفهان زیبا رو ببینیم

  خلاصه رسیدیم بام اصفهان جاتون خالی یه قهوه داغ خوردیم شب هم رفتیم بولینگ صفه و برگشتیم هتل.

  این خلاصه ای بود از سفرمون به اصفهان

  محمد کوتوالی

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715