یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
 سوئیفت: بانک‌های ایرانی خارج شده از تحریم می‌توانند دوباره به شبکه بپیوندند   

جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی موسوم به «سوئیفت» در بیانیه‌ای از امکان ارتباط مجدد بانک‌های ایرانی خارج شده از تحریم و انجام معاملات ارزی و غیره با دیگر بانک‌های خارجی خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان،  جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانک موسوم به «سوئیفت» در بیانیه‌ای از امکان برقراری ارتباط  مجدد آن گروه از بانک‌های ایرانی خارج شده از تحریم و انجام معاملات ارزی و غیره خبر داد.

به نوشته وبگاه اطلاع رسانی «سوئیفت» به ادارات ذیربط  اعلام شده است تا اقدام‌های لازم برای وصل مجدد به سامانه سوئیفت را برای آن‌ گروه  از بانک‌هایی که از فهرست تحریم‌ خارج شدند به اجرا گذارند. این بانک‌ها اینک به طور خودکار قادرند پس از اتمام فرآیند تکمیل اتصال سازی عادی مجددا به سوئیفت وصل شوند .

بر این اساس، اجرای این مقررات به معنای لغو تمامی تحریم‌های اروپا علیه تمامی بانک‌های ایران نیست . بنابر این امکان ارائه خدمات پیام‌های مالی ویژه سوئیفت به بانک‌هایی که کماکان تحت تحریم اتحادیه قرار دارند بر اساس مقررات اتحادیه اروپا ممنوع است.

نظام سوئیفت جهت ارسال و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانک‌های  ایران و بانک‌های خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق