سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
لاریجانی پس از تقدیم لایحه بودجه و برنامه ششم از سوی دولت:
 دولت باید لایحه دودوازدهم تقدیم مجلس کند   

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقدیم دو لایحه برنامه ششم و بودجه ۹۵ از سوی دولت گفت: مجلس تلاش خود را می‌کند تا این دو لایحه را بررسی کند اما از آنجا که فرصت مجلس کوتاه است، به آقای روحانی هم گفتم باید لایحه دودوازدهم تقدیم مجلس شود.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور کشورمان دقایقی پیش با تقدیم لایحه برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه سال ۹۵، صحن علنی مجلس شورای اسلامی را ترک کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت که برای تقدیم این دو لایحه در صحن مجلس حضور یافته بودند، خطاب به نمایندگان مجلس گفت: دو لایحه برنامه ششم و بودجه ۹۵ تقدیم مجلس شد و ما این لوایح را به اداره قوانین خواهیم داد تا تکثیر کنند و در اختیار نمایندگان قرار دهند.

وی ادامه داد: نمایندگان نیز ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادات خود را در مورد ردیف‌ها و تبصره‌ه‌ها به کمیسیون‌های تخصصی بدهند و کمیسیون‌های تخصصی از زمان ارجاع به آنها ۱۵ روز فرصت دارند نظر تخصصی خود را به کمیسیون تلفیق بدهند.

رئیس مجلس تأکید کرد: کمیسیون تلفیق نیز ۱۵ روز زمان برای بررسی لایحه بودجه دارد و کمیسیون تلفیق برنامه ششم نیز با مقداری تغییر نسبت به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به‌مدت ۳ هفته فرصت دارند گزارش خود را ارائه دهند.

لاریجانی بر همین اساس از کمیسیون ویژه بررسی لایحه دائمی شدن برخی احکام برنامه‌های توسعه خواست تا گزارش خود درباره این لایحه را امشب تکمیل کنند تا مجلس بتواند در هفته جاری این گزارش را در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: با تصویب این لایحه حجم بسیار زیادی از احکام برنامه توسعه کاهش می‌یابد بنابراین از کمیسیون مشترک می‌خواهم امشب گزارش خود را به مجلس ارائه دهد.

رئیس مجلس در خصوص زمان کوتاه مجلس برای بررسی این دو لایحه گفت: ما تلاش خود را در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق انجام می‌دهیم تا این دو لایحه به نتیجه برسد و دوست داریم امسال نیز این کار انجام شود، اما در ماده ۱۸۸ آیین‌نامه مقرر شده است چنانچه دولت لایحه بودجه را تا تاریخ تعیین شده به مجلس ندهد، باید لایحه چنددوازدهم بودجه را به مجلس تقدیم کند، لذا بر مبنای همین ماده به آقای روحانی نیز گفتم که ما تلاش خود را انجام می‌دهیم، ولی چون در آیین‌نامه مقداری تغییر ایجاد شده باید لایحه دودوازدهم هم تقدیم مجلس شود تا اگر تصویب این دو لایحه تا پایان سال مقرر نشد مجلس لایحه چنددوازدهم را تصویب کند تا کار دولت در فروردین و اردیبهشت سال آینده معطل نماند.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز