سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران
 تصمیم تأمین اجتماعی برای حدف ۶گروه از مشاغل سخت و زیان‌آور   

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران خبر داد، سازمان تأمین اجتماعی قصد دارد ۶ گروه شغلی را از لیست مشاغل سخت و زیان آور حذف کند که این موضوع خیانت به کارگران است.

به گزارش ندای اصفهان، ابوالفضل فتح الهی با اشاره اینکه ۱۸گروه عضو مشاغل سخت و زیان آور هستند گفت: این گروه ها در فهرست کارهای سخت و زیان آور قرار دارند. تأمین اجتماعی قصد دارد به صورت یکسویه ۶گروه را از فهرست کارهای سخت و زیان آور خارج کند.

وی بیان کرد: در شورای عالی حفاظت و فنی این‌ها بررسی و مقرر شده است این ۶گروه از فهرست کارها و مشاغل سخت و زیان آور حذف شود. بعضی از این مشاغل ساختار سخت و زیان آور دارند، این اتفاق که رخ دهد، عده زیادی از کارگران که شرایط سخت و زیان آور داشتند و در این ۶گروه شاغل هستند نمی توانند با شرایط سخت و زیان آور بازنشسته شوند، به جای اینکه با ۲۰ سال بازنشسته شوند مجبور هستند که ۳۰ سال خدمت کنند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران بیان کرد: این مشاغل کارشناسی و بررسی شده بود، شرایط احراز سختی و زیان آور در آنها مشهود بود، بعضی از این مشاغل با مسائل مرتبط با آلودگی محیطی و شرایط سخت کاری مواجه هستند.

فتح الهی افزود: نمایندگان کارگران در حال رایزنی برای عدم حذف این ۶گروه از لیست مشاغل سخت و زیان آور هستند؛ ولی اعضای شورای عالی حفاظت فنی تصمیماتی را گرفته اند. اگر قرار است این اتفاق بیفتد نباید به صورت یکجا بیفتد.آیین نامه ها زمانی قابلیت اجرا دارد که مطابق قانون باشد ولی متأسفانه سازمان قانون‌مند نیست.

وی بیان کرد: با حذف این ۶ گروه از فهرست مشاغل سخت و زیان آور، بخشی از حقوق کارگران پایمال می‌شود. بعضی از کارگران مستقیماً‌ در معرض خطر هستند. این مشاغل در مدت‌های طولانی کارگر و شخص را مبتلا به امراضی می‌کند که تا آخر عمر با آن در ارتباط است. به واسطه همین است که تعدادی از کارگران در مشاغلی که مستقیماً‌ زیان آور هستند و کار آنها در آنجا استمرار دارد، مبتلا به انواع بیماری‌ها می‌شوند.

فتح الهی معتقد است: کارگران فعال در معادن، کارگران روده پاک‌کنی‌ها و دباغی‌ها،کارگران دامداری‌ها،کارگران پست برق،گاز، کارگران آسفالت کار،کارگران جوشکار، کارگران نساجی ها از جمله گروه هایی هستند که قرار است تأمین اجتماعی آنها را از لیست مشاغل سخت و زیان آور حذف کند.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز