چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
 بان‌کی‌مون: دیپلماسی صبر به بهترین نحو نگرانی‌های جهانی را پاسخ داد   

دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که آغاز اجرای برجام مرحله مهمی بوده و دیپلماسی صبر به بهترین نحو نگرانی‌های جهانی را پاسخ داد.

به گزارش ندای اصفهان، “بان کی مون” دبیر کل سازمان ملل متحد از رسیدن به روز اجرا تحت برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و گروه ۳+۳ استقبال و اعلام کرد که این مرحله مهمی است که منعکس کننده اعتقاد خوب تمامی طرف‌ها در اجرای تعهدات مورد توافق خود است.

دبیر کل سازمان ملل متحد تمامی طرف‌ها را ترغیب کرد که اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را در ماه‌ها و سال‌های پیشرو ادامه دهند.

بان‌کی‌مون تاکید کرد که این دستاورد نشان دهنده آن است که نگرانی عدم اشاعه جهانی از طریق مذاکره و دیپماسی صبر به بهترین نحو مورد بررسی قرار گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد که این توافق به همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی بزرگتر برای صلح، امنیت و ثبات در منطقه و فراتر از آن کمک کند.

دبیر کل سازمان ملل متحد تاکید کرد که سازمان ملل آماده حمایت از اجرای برجام بر اساس تصمیمات اتخاذ شده شورای امنیت که شامل قطعنامه ۲۲۳۱ در سال ۲۰۱۵ می‌شود نیز است.

ساعتی پیش ظریف و موگرینی در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: امروز، ما به روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسیدیم. از زمان روز تصویب، ما مجدّانه تلاش کردیم و تعهد مشترک و اراده جمعی خود را به نمایش گذاشتیم تا سرانجام موجبات اجرای برجام را فراهم کنیم. امروز، شش ماه پس از نهایی شدن آن توافق تاریخی، آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران تعهدات هسته‌ای ذی‌ربط خود تحت برجام را اجرا نموده است.

از آنجا که ایران به تعهدات خود عمل نموده است، امروز تحریم‌های مالی و اقتصادی ملی و چندجانبه مربوط به برنامه هسته‌ای ایران منطبق با برجام برداشته شد. اتحادیه اروپایی، کشورهای ۱+۵ مرکب از جمهوری خلق چین، جمهوری فرانسه، جمهوری فدرال آلمان، فدراسیون روسیه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا،  و ایران همچنین در زمینه استفاده‌های صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، در چارچوب برجام، همکاری خواهند کرد.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز