یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۶
علیپور در واکنش به اجرایی نشدن قانون مبارزه با قاچاق کالا:
 اراده‌ای برای اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز وجود ندارد   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مشکل ما در مبارزه با قاچاق کالا و ارز نبود اراده مقابله با این معضل است و مسئولان بر اثرات زیان بار قاچاق کالا و ارز بر کشور اعتقاد و ایمان ندارند.

 

به گزارش ندای اصفهان، محمد علیپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اظهارات نوبخت سخنگوی دولت در خصوص بروز نبودن قانون مبارزه با قانون قاچاق کالا و ارز گفت: قانون جامع مبارزه با قاچاق کالا وارز در سال ۹۲ در مجلس تصویب و در اختیار دولت قرار گرفته و دولت تدبیر و امید در خصوص رفع ایرادات موجود در قانون لایحه ای را به مجلس ارائه کرد و پس از بررسی در کمیسیون اقتصادی و حقوقی قضایی نظر دولت دهم در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأمین و بار دیگر این قانون در اختیار دولت قرار گرفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که مشکل کشور ما در مبارزه با قانون کالا و ارز مشکل قانون نیست، افزود: مشکل ما در مبارزه با قاچاق کالا و ارز نبود اراده مقابله با این معضل است و مسئولان بر اثرات زیان بار قاچاق کالا و ارز بر کشور اعتقاد و ایمان ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با تأکید بر این مطلب که سالانه ۲۵ میلیارد دلار کالا بصورت قاچاق وارد کشور می شود، بیان کرد: اگر با قاچاق کالا و ارز بدرستی مقابله کنیم فرصت های شغلی بسیاری برای جوانان جویای کار ایجاد می شود چراکه قاچاق کالا و ارز باعث می شود تا فرصت های شغلی در کشور از میان رفته و این فرصت ها برای جوانان کشورهای بیگانه فراهم شود.

وی در ادامه به عملکرد نسبتا مناسب ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و بیان داشت: باید دولت اجازه دهد تا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات خود را در برخورد با قاچاق انجام دهد و اگر به رهنمود ها و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص مبازره و برخورد جدی با قاچاق کالا توجه کنیم قطعا اراده برخورد با مقوله قاچاق در میان مسئولان ایجاد خواهد شد.

علیپور در ادامه با اشاره به صحبت های رئیس سازمان تعزیزات که بیان کرده بود بیشتر قاچاق کالا و ارز از مبادی رسمی وارد کشور می شود، اظهار داشت: در میان دستگاه ها و سازمان های کشور در برخورد با قاچاق کالا و ارز ناهماهنگی هایی را مشاهده می کنیم این در حالی است که رهبر انقلاب بارها تأکید بر مبارزه و برخورد با قاچاق کالا را به مسئولان کرده اند و اجرای فرامین رهبری جز تکالیف واجب مسئولان است که باید دستورات را بدرستی در کشور اجرا کنند.

نماینده مردم ماکو در خانه ملت یادآور شد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنها در ایران مرسوم نیست بلکه همه دولتمردان کشورهای جهان اجازه نمی دهند تا فرصت های شغلی جوانان و اقتصاد و تولید شان تحت تأثیر قاچاق کالا قرار بگیرد اما در ایران مسئولان از ظن خود به مسأله قاچاق نگاه می کنند.

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  تاکنون دولت لایحه ای را به مجلس ارائه نکرده است که نمایندگان آن لایحه را مصوب نکرده باشند و اگر نوبخت و همکارانش در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ایراداتی روبرو شده اند و یا منع قانونی در اجرای قانون مشاهده کرده به مجلس طی لایحه ای ایرادات را ارائه دهد مجلس قطعا ایرادات را اصلاح و برطرف خواهد کرد.

علیپور بیان کرد: دولت در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کوتاهی می کند و اینگونه اظهارات که قانون ایراداتی دارد پاسخ قانع کننده ای برای مردم نیست و اگر نوبخت مدعی است که قانون ایراداتی دارد طی لایحه ای ایرادت و خلأ ها را به مجلس ارائه دهد و نمایندگان مجلس آمادگی این آمادگی را دارد تا در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دولت کمک و خلأ های موجود را بر طرف و اصلاح کند.

نماینده ماکو بیان کرد: همه مردم دنیا این اصل را قبول دارند که اجرای قانون بد بهتر از عدم اجرای قانون است و اگر دولت در اجرا و اداره کردن کشور قانون در اختیار نداشته باشد قطعا نخواهد توانست کشور را اداره کند لذا قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید در کشور اجرایی شود.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز