جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۶
احوالات رسانه‌های ضدانقلاب؛
 مخاطبانی که به این رسانه‌ها اعتمادی ندارند +عکس   

علی رغم سرمایه گذاری‌های کلان کشورهای غربی بر راه‌اندازی رسانه‌های ضد انقلاب؛ نظرسنجی صدای آمریکا نشان داد مردم داخل کشور اعتمادی به این منابع خبری ندارند.

به گزارش ندای اصفهان، دو هفته پیش گردانندگان سایت ضدانقلاب روزآنلاین در اطلاعیه‌ای تعطیلی این تارنمای اینترنتی را پس از ۱۲ سال فعالیت اعلام کردند.

 

روزآنلاین در مدت فعالیت خود همواره به عنوان پایگاه اصلی خبرنگاران فراری و تأمین‌کننده نیروی انسانی بی‌بی‌سی فارسی مشهور بود که با تهیه گزارشات و انعکاس اخبار غیر واقعی به دبنال ایجاد فضایی منفی و سیاهنمایی علیه جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی بود.

 

گرچه مسئولان این وبسایت مشکلات مالی را به عنوان دلیل اصلی تعطیلی آن اعلام کردند اما دلیل اصلی این تعطیلی را باید در ضربه سازمان اطلاعات سپاه به شبکه تامین کننده خوراک این رسانه ضد انقلاب در داخل کشور پیگیری کرد.

 

شبکه صدای آمریکا هم به این بهانه به سراغ مسئولان این تارنمای اینترنتی رفته و با اختصاص برنامه “افق” به این مساله، یک نظرسنجی با این سوال که “آیا به رسانه‌های آنلاین فارسی‌زبانِ خارج از ایران مراجعه می‌کنید و این رسانه‌ها برای‌تان منبع خبری معتبر هستند؟” برگزار کرد که نتیجه آن بسیار قابل تامل است.

 

بر اساس اعلام مجری برنامه افق بیش از ۷۵ درصد مخاطبان اعلام کرده اند که این رسانه ها را به عنوان منبع خبری معتبر به رسمیت نشناخته و برای اطلاع از اخبار معتبر به آن مراجعه نمی کنند.

 

 

 

 

این نظرسنجی یک رسانه معاند نشان می دهد که علی رغم همه سرمایه گذاری های کلان کشورهای غربی برای بهره مندی از این عناصر وطن فروش و سلب اعتماد مخاطبان داخلی از رسانه های رسمی فعال در داخل کشور، رسانه های خارج از نتوانستند اعتماد مردم را به خود جلب کرده و در تحقق اهداف شوم خود موفق باشند.

 

گفتنی است سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آبان ماه سال جاری با صدور اطلاعیه ای خبر از دستگیری تعدادی از سرحلقه های یک شبکه نفوذی در رسانه های کشور که به تامین خوراک خبری برای رسانه های ضد انقلاب چون بی بی سی فارسی و روزآنلاین مشغول بودند، داد.

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز