شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۵
خطیب نماز جمعه خوراسگان:
 مردم وفاداران به نظام و انقلاب را در انتخابات مورد انتخاب قرار دهند / آزاد کردن نظامیان آمریکایی نشان از رأفت اسلامی نظام بود   

حجت الاسلام ربانی اظهار کرد: طبق فرمایش رهبری مردم به عنوان پشتوانه انقلاب، انتخاب صحیح و اصلح را در نظر داشته باشند که لازمه آن دقت مردم به افرادی است که در این صحنه ها حضور میابند که نسبت به انقلاب چه مقدار وفادارند و به چه اندازه مصالح نظام و انقلاب را مدنظر خود قرار می دهند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ربانی در خطبه های نماز جمعه این هفته خوراسگان-اصفهان گفت: با توجه به فرمایش امام موسی کاظم (ع)، نماز بهترین وسیله ای که انسان می تواند به خدا دست پیدا کند، پرهیز از حسد و خودپسندی و نیکی به پدر و مادر باید در رأس کارهای انسان انجام بگیرد.

امام جمعه خوراسگان با بیان اینکه در آستانه میلاد با برکت یازدهمین اختر آسمان امامت و ولایت هستیم، عنوان کرد: امام حسن عسکری یکی از دو امامی بودند که به دلیل ظلم حاکمان وقت عمر کوتاهی داشتند،‌ ایشان ۶ سال امامت کردند و ‌بیشتر عمر شریف ایشان در پادگان تحت نظارت شدید قرار داشته است.

وی از دیگر مناسبت ها به سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (س) اشاره کرد که در روایات آمده زیارت برابر با زیارت امام حسین (ع) است، همچنین ۲۷ دی ماه سالروز به شهادت رساندن شهید نواب صفوی و تعدادی از یارانش در سال ۱۳۳۴ به دست جلادان رژیم پهلوی که رهبری در مورد این شهید فرموده اند: اولین جرقه های انگیزشی انقلاب در من به واسطه نواب صفوی زده شد.

حجت الاسلام ربانی به دیدار اخیر مردم قم با رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت ۱۹ دی سالروز قیام مردم قم در سال ۱۳۵۶ اشاره کرد و افزود: در این دیدار رهبر معظم انقلاب به مقایسه انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) با دیگر انقلاب های جهان،‌نهضت های مختلف که در داخل اتفاق افتاده بود به دلایل ماندگاری بعضی از این حرکت ها اشاره هایی کردند.

خطیب نماز جمعه خوراسگان ادامه داد: در این دیدار رهبر فرزانه انقلاب به جایگاه و اهمیت انتخابات و حضور مردم در صحنه به عنوان صاحبان اصلی و پشتوانه انقلاب و ناکام کردن دشمنان از طمع‌ورزی به این نظام اسلامی و همچنین انتخاب صحیح و اصلح که لازمه آن را دقت مردم به افرادی که در این صحنه ها می آیند که نسبت به انقلاب چه مقدار وفادارند و به چه اندازه مصالح نظام و انقلاب را مدنظر دارند.

وی به ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه مخلوع و ملعون پهلوی از کشور هم اشاره ای کرد و تصریح کرد: وقتی یک دولت و حکومتی پشتوانه مردمی نداشته باشد و فقط به حمایت های شرق و غرب دل‌خوش باشد،‌ عاقبتی جز زوال و نابودی در انتظار آن نیست.

حجت الاسلام ربانی در خصوص اقدام سریع نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری ۱۰ نفر از نظامیان آمریکایی که وارد آب های سرزمینی ایران شده بودند درحالی که ناوهای هواپیمابر آمریکایی و فرانسوی در نزدیکی آن ها بودند و بعد توسط خود سپاه آزاد شدند، از جمله پیامدهای آن هماهنگی بین دولت و سپاه،‌ پیامی بود به کشورهایی همچون عربستان که متوجه باشند برخورد مقتدرانه ما با اربابانشان به چه نحوی است و سومین پیامد آن نشان دادن رأفت اسلامی نظام جمهوری اسلامی ایران زمانی که متوجه شدند کار آن ها عمدی نبوده با یک رفتار مقتدرانه و محترمانه آن ها را آزاد کردند.

خطیب نماز جمعه خوراسگان به سالروز کریمه اهل‌بیت حضرت معصومه (س) در اول بهمن ماه نیز اشاره ای کرد و در خصوص شخصیت ایشان مطالبی را بیان کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز