سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
جوانان اصفهانی اندیشه‌های خود را ارائه می‌کنند؛
 کرسی های آزاداندیشی در موسسه پژوهشی فرهنگی راز   

جوانان اندیش‌مند فعال در حوزه علوم انسانی در سلسله نشست‌های «کرسی ارائه اندیشه» نظرات خود را ارائه خواهند کرد...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، علیرضا مکاریان پور، مدیر موسسه پژوهشی فرهنگی راز (+) با اعلام این موضوع گفت: یکی از دغدغه‌های فعالان علوم انسانی در ایران این بوده است که فضایی باز و علمی مهیا نبوده تا به بیان نظرات و ایده‌های خود بپردازند؛ فضایی که در آن مخاطب علاقه‌مند بتواند پای صحبت آن‌ها بنشیند، به نظرات گوش فرا دهند، با ایده‌های نو آشنا شود، و دست آخر نظرات ارائه شده را به چالش بکشد.

مکاریان‌پور افزود: در کرسی‌های ارائه اندیشه تصمیم گرفتیم جوانان اصفهانی که در عرصه علوم انسانی فعال هستند و آثاری به چاپ رسانده‌اند به بیان نظرات خود بپردازند لذا میانگین سنی ارائه‌دهندگان زیر ۳۵ سال است؛ البته تمامی این افراد حداقل یک جلد کتاب به چاپ رسانده‌اند یا در شرف چاپ دارند. اعتقاد داریم خود این جوان بودن ارائه دهندگان یک مزیت است و می‌تواند بر نشاط کرسی ها اضافه کند.

وی افزود: در این برنامه که با همکاری حوزه هنری استان اصفهان برگزار می‌شود، هدف ما افزودن نشاط به فضای فرهنگی و بخصوص حوزه علوم انسانی شهر است و این موسسه آمادگی دارند برای جوانانی که ایده‌های نویی در حوزه های گوناگون علوم انسانی دارند فضای مساعد ارائه نظر را فراهم کند.

مدیر موسسه راز عنوان کرد: اولین برنامه کرسی‌های ارائه اندیشه روز دوشنبه ۲۸ دی‌ماه در خانه هنرمندان اصفهان برگزار خواهد شد. در این برنامه پژوهشگر جوان، مهدی مسائلی، اندیشه‌های خود را با عنوان «موانع وحدت در جامعه شیعی» ارائه خواهد کرد.

وی در پایان گفت: تا پایان سال، ۳ جلسه دیگر هم برگزار خواهیم کرد که سه نفر از جوانان اصفهانی نظرات خود را در حوزه های فلسفه و تاریخ ارائه خواهند کرد.

موسسه راز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز