پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
 طلب ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها از دولت/بانک‌‌های ایران درآمد ارزی ندارند   

عضو هیئت‌مدیره بانک ملی با اشاره به طلب ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بانک‌ها از دولت ‌گفت، ۲۰ هزار میلیارد تومان از این مبلغ متعلق به بانک ملی است.

به گزارش ندای اصفهان، برات کریمی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست امور شعب بانک ملی مازندران اظهار کرد: بانک بنگاه اقتصادی است که در این عرصه تکالیف بزرگی بر عهده دارد و سعی می‌کنیم نقش بیشتری نسبت به سایران در اقتصاد کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در عرصه اقتصاد بانک همواره در کنار مردم و تولید بوده و چالش‌هایی هم داشته است، افزود: به ویژه اکنون سیستم بانکی با چالش بسیار بزرگی مواجه است و درآمدهای سیستم بانکی با مشکل مواجه است.

عضو هیئت‌مدیره بانک ملی با اشاره به اینکه عهده درآمدهای بانک از محل درآمدهای ارزی است، گفت: بانک با پرداخت تسهیلات ریالی فقط قادر است این سیستم را حفظ کند و درآمدهای بانک از طریق خارج از کشور است.

این مسئول با بیان اینکه واحدهای ما در دیگر کشورها تعطیل هستند و هیچ درآمد ارزی نداریم، تصریح کرد: این تعطیلی که به واسطه تحریم اتفاق افتاده و قیمت تمام شده واحدهای خدماتی ‌ما را افزایش داده است.

کریمی با اشاره به اینکه با این وضعیت، سیستم بانکی در حال فعالیت است، ادامه داد: سیستم اقتصادی ما به نوعی است که ۹۰ درصد از گردش اقتصاد مالی در دست بانک‌هاست.

وی با بیان اینکه به دلیل تحریم‌ها و نداشتن سرمایه‌گذاری خارجی، سیستم تولید داخل به سیستم بانکی وابسته است، خاطرنشان کرد: با محقق شدن برجام، اوضاع اقتصادی کشور، فعال شده و حضور سیستم بانکی بهتر از گذشته می‌شود.

عضو هیئت‌مدیره بانک ملی با اشاره به اینکه تراز ما در سال گذشته مثبت بود و مطالبات ۱۴ هزار میلیارد ریال را به ۸ هزار میلیارد ریال رساندیم، اظهار کرد: در سال آینده تمهیداتی اندیشیده شده و در نظر داریم نگذاریم قیمت تمام شده تسهیلات بانکی افزایش یابد و بزرگ‌ترین خطر و زیان از سوی برخی موسسات مالی در پرداخت تسهیلات با سود بالا به مردم وارد شد و تصمیم گرفتیم بتوانیم سپرده ارزان‌قیمت جمع‌آوری کرده و در اختیار مشتری قرار دهیم.

این مسئول افزود: تدبیر دولت بر این است که بتوانیم تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار مردم و واحدهای دولتی قرار دهد.

کریمی با اشاره به طلب ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بانک‌ها از دولت از گذشته تاکنون، گفت، ۲۰ هزار میلیارد تومان از این مبلغ متعلق به بانک ملی است.

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز