سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳

سرما هم حریف اراده دانشجویان نفتی نشد؛

دانشجویان معترض نفتی شب را در بیرون خوابگاه سپری کردند+عکس

اعتراض صنفی دانشجویان دانشگاه نفت در حالی به روز هشتم خود رسید که شب گذشته این دانشجویان، در اعتراض به پاسخ غیر مسئولانه وزیر نفت، به نشانه اعتراض علاوه بر اعتصاب غذا، شب را در بیرون خوابگاه سپری کردند.

به گزارش ندای اصفهان، مسئله از یک مصاحبه شروع شد وقتی سلحشور، معاون منابع انسانی وزیر و عضو هیات علمی دانشگاه نفت با 20:30 مصاحبه کرد و آب پاکی را روی دست دانشجویان دانشگاه نفت ریخت و اعلام کرد اولویت استخدام حذف شده است.

این مسئله مثل آب سردی بود بر پیکره دانشجویان دانشگاه نفت، دانشجویانی با رتبه های بالا که از شهرهای دور و نزدیک کشور به این دانشگاه آمده بودند و حاضر شده بودند، گرمای طاقت فرسای اهواز و آبادان را تحمل کنند.

هر چند بررسی روند رفتاری و مدیریتی وزیر نفت غیر از این را هم نشان نمی داد، وزیری که از سال های قبل و در دوره اصلاحات هم دست به کار شده بود که این دانشگاه را به وزارت علوم واگذار کند تا مرحله عقد قرارداد هم رفته بود؛ اما حضور به موقع دانشجویان اجازه حذف و اضمحلال این دانشگاه تخصصی را نداده بود.

پس از یک هفته تجمع و تحصن، روز گذشته، بيژن نامدار زنگنه در گفت‌وگو با خبرگزاري صدا و سيما در خصوص سرنوشت دانشجويان متحصن دانشگاه نفت که به وضع استخدام خود معترض بودند، گفت: استخدام در وزارت نفت حسب نياز انجام مي شود و بايد به خدمت افراد نياز باشد تا استخدام صورت پذيرد.

وي افزود: علاوه بر نياز، بايد صلاحيت افراد از نظر هسته هاي گزينش هم احراز شود و همچنين بايد افراد استخدام شده از حداقل سواد هم برخوردار باشند.

این سخنان دیشب علاوه بر اینکه نتوانست پاسخی باشد بر مطالبه به حق آنها از سوی وزیر، بلکه موجب ناراحتی جامعه دانشگاهی شد.

دانشجویان معترض نفتی دیشب را در سوز سرمای خوزستان در بیرون سپری کردند تا نشان دهند برای احقاق حق و حقوق قانونی خود ذره ای کوتاه نمی آیند.

شنیده ها حاکی از آن است که دانش آموختگان دانشگاه نفت در اعتراض به بدعهدی مسئولان وزارت نفت شنبه هفته آینده ۲۶ دی ماه مقابل وزارت نفت تجمع آرام برگزار می کنند.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715