سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
کاربران در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند:
 اگر حمله مسلحانه ««اورگن» آمریکا را یک مسلمان یا سیاه‌پوست انجام می‌داد…   

بی‌توجهی رسانه‌های غربی به حمله مسلحانه عده‌ای سفیدپوست در ایالت «اورگن» آمریکا کاربران شبکه‌های اجتماعی را به تأمل درباب معیارهای دوگانه غرب در باب تعریف تروریسم وا داشته است.

به گزارش ندای اصفهان، حدود ده روز از حمله یک گروه مسلح به یک مکان متعلق به دولت فدرال آمریکا در ایالت «اورگن» می‌گذرد، اما رسانه‌های جریان اصلی در این کشور، کماکان، پوشش بسیار اندک آن را در دستور کار دارند.

 این گروه مسلح که خود را «شهروندان طرفدار آزادی‌های قانونی» می‌نامند از روز ۲ ژانویه ساختمان «خدمات شیلات و حیات وحش» آمریکا، واقع در شهر «برنز» در ایالت «اورگون» آمریکا را تصرف کرده‌اند.

اعضای این گروه مسلح که رسانه‌های غربی در اندک پوشش‌های خبری خود از آنها به عنوان «معترضان مسلح» یاد می‌کنند هدف از این حمله مسلحانه را  اعتراض به حبس «دوایت هاموند» و پسرش «استیو»، از دامداران منطقه «هارنی»، در ایالت «اورگن»، اعلام کرده‌اند.

«آمون باندی»، رهبر این گروه می‌گوید بعد از دریافت «پیام الهی» مأموریت اشغال این منطقه را به اجرا درآورده است.

مأمورین فدرال در سال ۲۰۱۲، هنگام تلاش برای احداث حصاری که مرز بین زمین‌های «دوایت هاموند» با زمین‌های عمومی را مشخص کند، با مخالفت این دامدار که ۱۲۰۰۰ جریب در آن منطقه زمین دارد روبرو شدند.

«هاموند» بعد از آنکه متهم به آتش‌سوری عمدی در زمین‌های فدرال شد از سوی دادگاه به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد و به او دستور داده شد که ۴ ژانویه به زندان بازگردد.

در حالی که رسانه‌های غربی کمتر این حمله را پوشش می‌دهند، کاربران شبکه اجتماعی توئیتر، در صفحه‌ای با هشتگ #OregonUnderAttack بحث‌های داغی درباره معیارهای دوگانه دولت‌های غربی در تعریف مفهوم «تروریسم» به راه انداخته‌اند.

بسیاری از کاربران، حادثه «اورگن» را مصداقی از «تروریسم سفیدپوستان» می‌دانند که با توجه به معیارهای دو گانه غرب در تعریف تروریسم، تعمداً در رسانه‌ها هم مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

عکس بالا یکی از تصاویری است که کاربران در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌‌اند. تصویر سمت چپ، «تامیر رایس»، نوجوان ۱۲ ساله سیاه‌پوستی را نشان می‌دهد که به خاطر در دست داشتن اسلحه اسباب‌بازی با شلیک گلوله پلیس کشته شد. تصویر سمت راست، یکی از اعضای گروه مسلح حمله‌کننده به ارگن است که سفیدپوست است. فرد سیاه‌پوست به خاطر داشتن اسلحه اسباب‌بازی، «قاتل» خطاب شده در حالی که فرد سفیدپوست، «وطن‌پرست» است.

یک کاربر توئیتر، با اشتراک عکس بالا نوشته: «فرق بین یک شبکه تروریستی و میلیشا در چیست؟ مذهب و رنگ پوست.»

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز