یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
سخنگوی کاخ سفید:
 تخفیف تحریم‌ها فقط بعد از اجرای همه مفاد توافقنامه عملیاتی می‌شود   

سخنگوی کاخ‌ سفید ساعاتی پس از «خارج شدن قلب راکتور اراک» گفت: «تخفیف» تحریم‌های ایران بر اساس آنچه در توافق هسته‌ای نوشته شده، فقط پس از برچیدن بخش عمده‌ای از تأسیسات هسته‌ای محقق می‌شود.


به گزارش ندای اصفهان، ساعتی پس از اعلام خبر کنده شدن قلب راکتور هسته‌ای اراک، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه خود در خصوص ملزومات «تخفیف» تحریم‌های ایران سخن گفت.

 

ارنست در این کنفرانس خبری ابتدا به مسئله سوریه اشاره کرد و گفت که ایران اخیراً نقش سازنده‌ای در بحران سوریه ایفاء کرده و «آمریکا از این مطلب استقبال می‌کند.» وی سپس به بحث «روز اجراء» رسید؛ روزی که بناست روز شروع برداشته شدن تحریم‌ها باشد.

 

آمریکایی‌ها البته ادبیات متفاوتی از مقامات ایرانی دارند و همیشه گفته‌اند «تخفیف تحریم‌ها» ارنست در خصوص زمان فرارسیدن روز اجرا گفت: «همه جامعه جهانی و نه فقط آمریکا موکداً به ایران گفته‌اند که تخفیف تحریم‌ها تنها پس از اجرای همه مفاد توافقنامه (هسته‌ای میان ایران و ۱+۵)، عملیات می‌شود؛ این یعنی برچیدن بخش عمده‌ای از برنامه هسته‌ای ایران.»

 

سخنگو در خصوص آخرین تحولات حادث شده در راکتور اتمی اراک هم گفت که «این کار راه ایران برای ساخت پلوتنیوم را می‌بندد.» جاش ارنست ادامه داد: «ایران در راه اجرای مفاد توافق هسته‌ای پیشرفت داشته و ارسال اورانیوم غنی‌شده به روسیه، یکی از همین پیشرفت‌هاست.»

 

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق