یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
روزنامه یمنی فاش کرد
 کارنامه تجاوز ۱۰ماهه آل‌سعود به یمن/ ۳۰۰۰ شهید و ۲۸۱۸ زخمی+ جزئیات تخریب منازل، مدارس و مساجد   

حملات آل سعود به یمن تحت ائتلاف ضد یمن خسارت‌های جانی و مالی فراوانی برای این کشور برجای داشته و شهروندان غیر نظامی هدف حملات هوایی این ائتلاف بوده است.

به گزارش ندای اصفهان، تجاوز رژیم عربستان سعودی تحت ائتلاف ضد یمن به این کشور، علاوه بر این که زیرساخت‌های یمن را هدف قرار داده، تاکنون ۵۸۰۰ شهید و زخمی برجای گذاشته است.

روزنامه «المیثاق» سخنگوی حزب کنگره مردمی یمن به ریاست علی عبدالله صالح در شماره جدید خود آمار تازه ای از قربانیان جرایم جنگی آل سعود، امارات و آمریکا در یمن طی ده ماه گذشته منتشر کرد.

بر اساس این آمار، در مدت ده ماه از تجاوز ائتلاف ضد یمن ۱۷۳۵ کودک، ۱۳۰۹ زن شهید شده‌اند و بیش از ۱۴۹۲ کودک و نزدیک به ۱۳۲۶ زن زخمی شده‌اند.

مطابق این آمار، در این مدت خسارت‌های زیادی به بخش اجتماعی وارد شده است به گونه‌ای ۳۱۹٫۹۵۷ خانه تخریب شده و ۹۰۰ هزار نفر از شهروندان یمنی از خانه‌های خود آواره شده‌اند.

افزون بر این، ۵۱۷ مسجد و ۵۰۶ مدرسه و مؤسسه آموزشی در استان‌های مختلف یمن براثر حملات هوایی ائتلاف ضد یمن نابود شده است.

جنایت‌های آل سعود در یمن

بر اساس این آمار، در این حملات به زیرساخت‌های یمن خسارت جبران‌ناپذیری وارد شده است به طوری که ۴۵۲ پل، ۱۲۲ نیروگاه تولید برق و ۱۴۰ شبکه ارتباطی و ۱۴ بندر و ۱۰ فرودگاه تخریب شده است.

ائتلاف ضد یمن به سرکردگی آل سعود در این حملات ۹۲۲ تأسیسات دولتی، ۵۱۴ انبار مواد غذایی، ۴۱۳ بازار تجاری، ۲۲۶ ایستگاه سوخت، ۱۵۶ کامیون سوخت‌رسان، ۱۶۸ کارخانه، ۱۱۵مرغداری، ۵۱ مرکز باستانی، ۱۰۱ مرکز تاسیسات حکومتی و‌۳۱ سالن ورزشی و تعدادی سیلو را نابود کرده است.

انتشار این ارقام ادعاهای ائتلاف ضد یمن که فقط به مواضع انصار الله و افراد «علی عبد الله صالح» را هدف قرار می‌دهند، تکذیب می‌کند.

تابستان امسال جنگنده‌های ائتلاف با حمله به یک مراسم عروسی در غرب یمن بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان بی‌گناه یمنی را به خاک و خون کشیدند و سازمان ملل این اقدام ائتلاف ضد یمن را محکوم کرد.

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز