شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: خواندنيها
چاپ خبر
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۸
گفتگويي كه انجام نشد!
 گفتگو با مهدی خرازی فرزند شهید خرازی   

او هنوز پا به اين دنيا نگذاشته بود كه پدرش نامش را مهدي نهاد و خدا را شكر كرده بود كه بعد از شهادتش فرزندي از نسل او بدنيا خواهد آمد و راه او را ادامه خواهد داد. اكنون آقا مهدی برای خودش مردی شده...

به گزارش ندای اصفهان به نقل از نشریه طراوت/ حسن تمیزی: سر ساعت مقرر در محل حاضر شده بود. باهاش قرار گذاشته ‌بودم که بیاید برایمان از خودش بگوید، از پدرش، از دلاوری‌هاش، از خصوصیاتش، از فعالیت هایش.
پدرش فرمانده دلاوری بود که عملیات های مختلف را فرماندهی کرده بود، بیت‌المقدس را از پشت بی‌سیم هدایت کرده، فرمانده خیبر بود، آره اون علمدار جبهه‌ها بود.

یک ستاره‌ی آسمونی که اون رو در زمین پیدایش کرده بودیم که با نگاهش، با خنده‌اش ما را به آسمون ها ببرد، آن بالا بالاها وقتی خواستیم از پدرش برایم تعریف کند، همه‌اش حاشیه‌ رفت. او می‌گفت: من کوچکتر از اونم که از پدر شهیدم حرفی بزنم. بابا من کی هستم که بخواهم از شهدا صحبت کنم. من خاک کف پای اونها هم نمی‌شوم.

او مکرراً به من می‌گفت هر چی تو از پدر شهیدت می‌دونی من هم از پدرم می‌دونم، هر چه خصوصیات اخلاقی پدرت داشته، پدر من هم همون ها را داشته، به او گفتم، آخه بابا این که نشد حرف، بالاخره خصوصیات اخلاقی و ویژگی های شهداء با هم متفاوت است. درست که آنها با هم یک هدف داشتند ولی مراتب آنها با هم فرق دارد، البته این حرفش از ادب و تواضع او بود.

خلاصه راضی نشد با او مصاحبه شود، آخرش با اصرار به او گفتم: جوان های هم سن و سال تو می‌خواهند بدونند خرازی کی بود، چه حرفی برای جوانها داشته که در زندگی شون بکار ببندند. اگر این حرف ها را از زبان شما که تنها فرزند شهید هستید بشنوند بیشتر به دلشان می‌چسبد و باور می‌کنند.

تا این حرف ها را شنید به خودش آمد و گفت: من چیز خاصی نمی‌دونم، هر چه هم از پدرم شنیده‌ام از همرزمان او و مادرم بوده است. فقط در یک کلام حرفم را خلاصه می‌کنم که «ما خیلی به شهداء مدیونیم و دین خودمان را باید در عرصه‌های علمی اداء نماییم و امروز در این عرصه (علمی) می‌توانیم راهی را که شهداء برایمان ترسیم نموده اند طی نماییم».

تا این جمله را از او شنیدم در ذهن خود گفتم حقیقتاً «مهدی خرازی» فرزند و خلف صالح سردار شهید فرمانده لشکر امام حسین(ع) است که امروز دغدغه‌اش آن است که راه شهدا و پدر شهیدش را ادامه دهد و شرمنده آنان نباشد.

او هنوز پا به این دنیا نگذاشته بود که پدرش نامش را مهدی نهاد و خدا را شکر کرده بود که بعد از شهادتش فرزندی از نسل او بدنیا خواهد آمد و راه او را ادامه خواهد داد.

اکنون آقا مهدی برای خودش مردی شده، در دبیرستان تیزهوشان اصفهان درس خوانده و مهندسی برق از دانشگاه صنعتی اصفهان دارد.

 

مهدی خرازی 2

مهدی خرازی

مهدی خرازی

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. مریم سادات حسینی گفت:

  سلام،من اهل اصفهانم،تهران زندگی میکنم،ارادت خیلی زیادی نسبت به شهید دارم،خیلی برام عزیزن،امروز به فکر افتادم ببینم فرزند و همسرایشون الان کجان و چه کارمیکنن،که به این مطلب رسیدم،اما خیییییلی مختصره،ایکاش از زندگی ایشون هم مثل شهید عباس بابایی،شهید شیرودی،شهید کشوری،یه فیلم ساخته میشد تا همه با رشادتهای ایشون اشنا بشن
  3  0
 2. مريم گفت:

  سلام به روح بلند شهید حاج حسین خرازى،،هر وقت تصویر شهید رو با اون لبخند زیبا مى بینم ،احساس آرامش مى کنم وبه یاد خدا مى افتم.
  3  0
 3. ناشناس گفت:

  سلاماطفا تماس […]
  0  1
 4. نجمه مطهری تبار گفت:

  ای کاش ذره ای ازخصوصیات این ابرمرد رو خدابه ماارزانی کنه ای کاش مابتونیم دین خودمونو نسبت به این بزرگوار اداکنیم
  من انقدر باخوندن بخشی از رشادتهاش گریه کردم مخصوصا اونجایی که خ دوست داشتن بچشون رو ببینند وامانشد
  1  0
 5. تارا گفت:

  سلام به روح پاک شهدا،وقتى با آرامش سر به بالین مى گذارم وقتى با اطمینان وبى هیچ ترسى در خیابان قدم میزنم وقتی بانگ اذان را از مسجد مى شنوم خدا راشکر مى کنم به خاطر وجود شیر مردانى دلیر در این سرزمین پاک که خون سرخشان حافظ دین وکشور شد.
  1  0
 6. رحیم شکری گفت:

  بیاددارم ازاخلاص حسین از حق خواستنش چون عضو سپاه اصفهان بودوبرای جاومکان ودرخواست وام سپاه اصفهان چغدراذیتش کردن وکسی که فرماندهیک لشگر بودهرگز نخواست ازمقامش استفادههرچندبه حق اما استفاده از لشگرنکردکم وبیش بایدهمسرشان شایداگرخودحسین لازم بوددرجریان میگذاشتن ولی مربوط بسالیان دوراست ولی اخلاص این شهیدمقدس بافرماندهان دیگربسیارمتفاوت بود چون مشگلاتی که وجه سیاسی اصفهان داشت به ندرت درجای دیگراستانها بود دل پرخون داشت از نامردان پشت جبهه که ادعا هنوز دارن امابااین همه سختی فکر وذکرش خط مقدم تهیه تدارکات به خط ارتباط مستقیم جهت شناسایی هرمنطقه که ایشان محول میشد روش اموزش ونیروهای که بکار میگرفت تنهاهمین رامیگویم حقش شهادت بنام فرمانده ل ۱۴ دردودنیابودوهس چون گمنام هنوز مانده نمیگذارنداوشناخته بشود چون حقیقت بضررشان است اقامهدی تاهمین جابسس فقط دلم پرخون واین دنیارابازجروعقب مانده ازقافله غبطه میخورم دعایمان کنید چون میدانست که مهدیش درراهس وبه رسالت پدری باصبوری ادامه میدهدایکاش زنده بود ودررکابش همچوشیربیتالمقدس درکناش بارهاکشته میشدم تاارزش چنین شخصیتی راقدرش رابدانم هرچندجسم مهم نیس روح است که از تن ازاد میشودوهمچون قفسی کهکبوتری ازان ازادشود برایم بودهاست دیدارتان هرچندبرایم سخت است اما روح پدر تان برایم تجلی پیدامیکند انشاله توفیق پیداکنم
  1  0
 7. ناشناس گفت:

  دلم تنگ است برای شهر خون برای شلمچه خرمشهر تروخدا یه وقت فکرنکنین که شهیدا نیستان شهیدا زندن بخدا ازنامه ای که تو آب اروندانداختموجوابی که داداش مهدی
  1  0
 8. زهرا ادریسی گفت:

  خوشحالم که سشنبه مهمان این شهیدم در منزل مادرشان
  1  0
 9. باز هم مريم گفت:

  فردا ٨اسفند سالروز شهادت بزرگ مردیست که یاد وخاطرش آرامش جان است ومایه ى افتخار ،شهداى عزیز ما حسینشان را ندیدند وعاشق شدند ،واى اگر حسین (ع)رامى دیدند……….
  1  0
 10. فاطمه سادات گفت:

  شهید خرازی به عنوان برادر شهیدم هستن هر وقت مشکلی دارم با ایشون درد دل میکنم خوشبختانه الطاف ایشون دوزندگی وجود داره امیدوارم راهشان رو ادامه بدیم
  1  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه دانشجویی
ثبت نام حوزه دانشجویی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق