جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: خواندنيها
چاپ خبر
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۸

گفتگويي كه انجام نشد!

گفتگو با مهدی خرازی فرزند شهید خرازی

او هنوز پا به اين دنيا نگذاشته بود كه پدرش نامش را مهدي نهاد و خدا را شكر كرده بود كه بعد از شهادتش فرزندي از نسل او بدنيا خواهد آمد و راه او را ادامه خواهد داد. اكنون آقا مهدی برای خودش مردی شده...

به گزارش ندای اصفهان به نقل از نشریه طراوت/ حسن تمیزی: سر ساعت مقرر در محل حاضر شده بود. باهاش قرار گذاشته ‌بودم که بیاید برایمان از خودش بگوید، از پدرش، از دلاوری‌هاش، از خصوصیاتش، از فعالیت هایش.
پدرش فرمانده دلاوری بود که عملیات های مختلف را فرماندهی کرده بود، بیت‌المقدس را از پشت بی‌سیم هدایت کرده، فرمانده خیبر بود، آره اون علمدار جبهه‌ها بود.

یک ستاره‌ی آسمونی که اون رو در زمین پیدایش کرده بودیم که با نگاهش، با خنده‌اش ما را به آسمون ها ببرد، آن بالا بالاها وقتی خواستیم از پدرش برایم تعریف کند، همه‌اش حاشیه‌ رفت. او می‌گفت: من کوچکتر از اونم که از پدر شهیدم حرفی بزنم. بابا من کی هستم که بخواهم از شهدا صحبت کنم. من خاک کف پای اونها هم نمی‌شوم.

او مکرراً به من می‌گفت هر چی تو از پدر شهیدت می‌دونی من هم از پدرم می‌دونم، هر چه خصوصیات اخلاقی پدرت داشته، پدر من هم همون ها را داشته، به او گفتم، آخه بابا این که نشد حرف، بالاخره خصوصیات اخلاقی و ویژگی های شهداء با هم متفاوت است. درست که آنها با هم یک هدف داشتند ولی مراتب آنها با هم فرق دارد، البته این حرفش از ادب و تواضع او بود.

خلاصه راضی نشد با او مصاحبه شود، آخرش با اصرار به او گفتم: جوان های هم سن و سال تو می‌خواهند بدونند خرازی کی بود، چه حرفی برای جوانها داشته که در زندگی شون بکار ببندند. اگر این حرف ها را از زبان شما که تنها فرزند شهید هستید بشنوند بیشتر به دلشان می‌چسبد و باور می‌کنند.

تا این حرف ها را شنید به خودش آمد و گفت: من چیز خاصی نمی‌دونم، هر چه هم از پدرم شنیده‌ام از همرزمان او و مادرم بوده است. فقط در یک کلام حرفم را خلاصه می‌کنم که «ما خیلی به شهداء مدیونیم و دین خودمان را باید در عرصه‌های علمی اداء نماییم و امروز در این عرصه (علمی) می‌توانیم راهی را که شهداء برایمان ترسیم نموده اند طی نماییم».

تا این جمله را از او شنیدم در ذهن خود گفتم حقیقتاً «مهدی خرازی» فرزند و خلف صالح سردار شهید فرمانده لشکر امام حسین(ع) است که امروز دغدغه‌اش آن است که راه شهدا و پدر شهیدش را ادامه دهد و شرمنده آنان نباشد.

او هنوز پا به این دنیا نگذاشته بود که پدرش نامش را مهدی نهاد و خدا را شکر کرده بود که بعد از شهادتش فرزندی از نسل او بدنیا خواهد آمد و راه او را ادامه خواهد داد.

اکنون آقا مهدی برای خودش مردی شده، در دبیرستان تیزهوشان اصفهان درس خوانده و مهندسی برق از دانشگاه صنعتی اصفهان دارد.

 

مهدی خرازی 2

مهدی خرازی

مهدی خرازی

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. گمنام گفت:

  سلام درودخدابرروان پاک شهدا ودرودبرشهیدحسین خرازی امروز عرفه تورابه عنوان رفیق شهیدم انتخاب کردم امیدوارکه پابه پادرزندگی بامن هم قدم شوی ومانندخودت من راشهیدکنی امیدوارم این نوشته راخودت بخوانی امروز عرفه برای من ازخداطلب عفو کنی

 2. فاطمه گفت:

  شهید حسین خرازی اومد به خوابم. وقتی اصن نمیشناختمش. حتی اسمش هم اصن نشنیده بودم. اومد و منو با شهدا آشنا کرد. اومد و نجاتم داد.. خوشحابم که حاج حسین پدر معنوی منه☺

 3. محمدکریم بهرامیان گفت:

  سلام بر شهدا و شهید خرازی

 4. هدایت الله حبیبی گفت:

  سلام بر جانباز سرافراز لشکر امام حسین علیه السلام سلام ودرود بر سرلشکر سپهبد شهید حاج حسین خرازی فرمانده غیور وبزرگوار وبی ادعای لشکرامام حسین علیه السلام

 5. زهره گفت:

  سلام شهیدخراری شنیدم شهداهرمشکلی داشته باشیم وقتی بهشون متوسل میشیم میفهمن فقط به حرمت مادرت زهرابزندگیم نگاهی کن مشکلاتم حل شه

 6. خادمه اازهرا(س) گفت:

  بسم رب الشهدا و صدیقین
  اللهم عجل لولیک الفرج
  سلام و درود خدا برتمامی شهیدان به خصوص برادر آسمانی ام شهیدحاج حسین خرازی…
  برادرم تورا به حق مادر پهلو شکسته ات خانم حضرت زهرا(س)یه نیمه نگاهی به ما کن و دعا کن تاماهم مثل شماشهیدگونه زندگی کنیم ومرگمان شهادت درراه خداباشد
  اللهم صلی علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

 7. الی گفت:

  سلام ای شهید بزرگ
  ای کاش مردانی چون شما بودن و ما هم ازدواج میکردیم

 8. خواهرشهید گفت:

  درودبر ارخودگدشتگان بی ادعا

 9. نجیبه گفت:

  حاجی وقتی۱۵سالم بود اومدی توزندگیم٬اونم توزندگی کسیکه تاحتی اسمتونم نمیدونست.حاجی یادتونه وقتی ازمعلمم عکستونوخواستم شب اومدی به خوابم وگفتی چراازغریبه عکس خواستی میگفتی خودم میدادم تموم عکسات ازبچگی تاشهادتتو انداختی جلوم.پول شلمچه رونداشتم ولی چندروز بعدش ازبسیج زنگ زدن که فقط یک نفربه قیدقرعه میخوایم باهزینه خودمون که اونم اسم من دراومد.حاجی وقتی رسیدم شلمچه عکست تواولین اردوگاه بود وانگارتموم دنیاروبهم دادن٬انگارمادرم زنده شده بود…حاجی شماهمیشه رفیق غرزدنای من بودین.حاجی به عشق شما رفتم دانشگاه تو کارشناسی نموندم الان ارشدم چیزی نمونده تاپولدارشدنم که بیام زیارتتون.حاجی یادتونه سال۸۹چه قولی بهم دادی هنوز منتظرماااا تاآخرعمرمم منتظرم چون بهتون ایمان دارم.میدونم گمراه شدم ولی رهام نکن خواهش میکنم میخوام تاعملی شدن وعدتون مثل اسمم نجیب بمونم..حاجی منتظر جواب این نامم هستم مطمئنم که خودت میخونی.
  دوستدار شما نجیبه
  چشم مولایم حضرت مهدی موعود صاحب الزمان(ع) و حاجی بابای عزیزم شهیدحسین خرازی

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق