سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
 نیروی قدس نبود چندین حادثه مثل پاریس در ایران تکرار می‌شد   

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نیروی قدس در برخورد با تروریست‌های منطقه به این زیبایی عمل نمی‌نمود که مانند حادثه پاریس تاکنون چندین بار در ایران تکرار شده بود،

به گزارش ندای اصفهان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۰ دی) با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: دولت سعودی با اعدام سبوعانه شیخ نمر و عده‌ای دیگر وجدان عمومی را آزرده ساخت و با مخلوط کردن این اقدام با اعدام بعضی از تروریست‌ها قضیه را سرهم بندی کرد.

وی افزود: با شهادت شیخ نمر نه تنها جامعه مسلمانان، بلکه صحنه بین‌الملل نیز از این اقدام آزرده شد، با حمله ناشیانه‌ای که به سفارت عربستان در تهران شد، این کشور رابطه سیاسی و اقتصادی خود را با تهران قطع نمود و  با فشار به بعضی از کشورها آنها را تحریک برای قطع رابطه با ایران کرد.
* حمله به سفارت ایران در یمن نشانه رفتار سیاسی سبک مقامات سعودی است
لاریجانی با اشاره به اقدام عربستان در حمله به سفارت ایران در یمن، گفت: عربستان با اقدام ماجراجویانه خود در یمن به سفارت ایران آسیب‌هایی وارد کرد که همه اینها نشانه‌های رفتار سیاسی سبک و دشمنی با ایران است که البته در گذشته نیز شاهد دشمنی این کشور با ایران بوده‌ایم.
وی افزود: در سالهای بعد از جنگ یکی از سران سعودی گفته بود که ما دو اشتباه در زمان جنگ ایران با عراق مرتکب شدیم:اول از همه اینکه ۴۰ میلیارد دلار به صدام کمک کردیم و دوم به طالبان کمک نمودیم یا مکررا آمریکایی‌ها را تحریک کردیم که با ایران وارد جنگ شود.

رئیس مجلس در ادامه اظهار داشت: یکی از صاحب‌منصبان آمریکایی اخیرا بیان کرده است که رژیم سعودی بارها از مقامات آمریکایی خواسته‌اند که با ایران برخورد نظامی داشته باشند و جواب این صاحب‌منصب آمریکایی به مقامات سعودی این بوده است که شما می‌خواهید رقابت‌های خود را با هزینه‌های ما پیش ببرید.

نماینده مردم قم با اشاره به جنگ ۳۳ روزه اظهار داشت: در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل با لبنان، رژیم آل‌سعود به رژیم اشغالگر کمک اطلاعاتی می‌کرد، این در حالیست که باید از این رژیم بپرسیم با این کارنامه ننگین آیا در میان مسلمانان مسئولیت‌شناس شناخته شدید و یا چه نفع بزرگی به دست آوردید؟ در حادثه منا که باعث کشته شدن هزارها حاجی شدید، آبروی خود را از بین بردید.

*وزارت کشور هر چه سریعتر مقصران حمله به سفارت عربستان را شناسایی کند

 

رئیس مجلس با محکوم کردن حمله به سفارت عربستان، در ادامه تصریح کرد: وزارت کشور باید هرچه زودتر مقصرین را شناسایی کند و مجلس نیز پیگیر این قضیه خواهد بود تا ریشه اینگونه اقدامات از بین برود، اما اقدامات آل‌سعود موضوع دیگری است که ریشه در گذشته دارد، اما در یکسال اخیر به خاطر حمله این رژیم به یمن ابعاد گسترده‌ای پیدا کرده است. چرا آل‌سعود که نماینده سرزمین وحی است، یک چنین چهره بی‌فکری از خود به نمایش می‌گذارد؟
لاریجانی با اشاره به کاهش قیمت نفت تصریح کرد: عربستان با تزریق مقدار زیادی نفت به بازارهای جهانی قیمت آن را بسیار کاهش داده و ضررهای مالی زیادی را به کشور خود و سایر ملل اسلامی وارد کرده است و دلیل انجام این اقدام به خاطر کاهش سود ایران در توافق هسته‌ای بوده است.

نماینده مردم قم در ادامه اظهار داشت: اگر این اراده‌های عربستان برای فلسطین انجام می‌شد، نه تنها سبب آبرومندی این کشور، بلکه سبب همگرایی امت اسلامی می‌گردید و بنیه اقتصادی آنها را تقویت می‌کرد. در حالیکه امروز چهره‌ای مسئله‌ساز در میان سایر دول غیر اسلامی از خود نشان داده که همگی کار اینان را تقبیح می‌کنند.

لاریجانی با اشاره به سوء استفاده رژیم اشغالگر قدس از آشفتگی دنیای اسلام گفت: این رژیم بیشترین بهره را از این آشفتگی می‌برد و در این چند مدت اسرائیل انواع ستمها را به ملت مظلوم فلسطین وارد کرده اما این ملت با شجاعت و اقتدار با انتفاضه خود پاسخ این وحشی‌گری‌ها و کشتار را خواهند داد.

رئیس مجلس در ادامه تصریح کرد: در چند روز گذشته وزیر خارجه کشور ما با وزیرخارجه عربستان برای حل مشکلات بین دو کشور مذاکره داشته‌اند، اما این در حالیست که همزمان با این اقدامات غیراخلاقی عربستان مواجه می‌شویم که نشانه آشفتگی در سیستم تصمیم‌گیری این کشور است.

وی افزود: مجلس با محکوم کردن اینگونه اقدامات عربستان از سر دلسوزی که برای منافع امت اسلامی قائل است، حکمرانان عربستان را به راه و رسم حکمرانی در تراز اسلام دعوت می‌کند تا با اینگونه اعمال دچار خشم امت اسلامی نشوند.

**هزینه عدم یکپارچگی دولتمردان آمریکا را نباید سایر کشورها بپردازند
لاریجانی در ادامه به بیان نکته دوم پرداخت و گفت: نکته دوم درباره اقدامات اخیر آمریکا در حل و فصل پرونده اتمی ایران است. اگر دولتمردان آمریکا از یکپارچگی برخوردار نیستند، هزینه آن را نباید سایر کشورها بپردازند. موضوع روادید که در چند روز اخیر در بودجه آمریکا بیان شد، مخالف روح برجام بود و اگر اصلاح نشود، ایران مقابله به مثل می‌کنند و در مقابل این چند طرح که نمایندگان آمریکا بیان نمودند، نمایندگان ملت ایران نیز طرح‌هایی را در مقابل آن به اجرا در می‌آورند.
رئیس مجلس با اشاره به گستاخی طرح‌های ناشیانه مطرح شده درباره سپاه و نیروی قدس گفت: اگر نیروی قدس در برخورد با تروریست‌های منطقه به این زیبایی عمل نمی‌نمود که مانند حادثه پاریس تاکنون چندین بار تکرار شده بود، سپاه و نیروی قدس به این دلیل در کنگره سنا مورد تقدیر نیستند که مانند سازمان سیا حامی تروریست‌ها نمی‌باشند، زیرا که این سازمان در افغانستان و عراق با تروریست‌ها زد و بند کرده و سبب کشتار مردم و پیشبرد اهداف شوم استکبار شده است.
لاریجانی با بیان اینکه اقدامات آمریکا نه تنها سبب دلسردی ایران نخواهد شد، بلکه ایران را مصمم‌تر می‌نماید، گفت: چنانچه آمریکا بخواهد این مسیر را دنبال کند، ایران در موضوع برجام و طرح‌های هسته‌ای تجدیدنظر می‌کند.

رئیس مجلس نکته سوم و پایانی خود را مربوط به سخنان دیروز مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اعلام کرد و گفت: مقام معظم رهبری با گرامیداشت سالروز قیام ۱۹ دی مردم قم را پیشروان انقلاب خطاب نمود و مدال زرین انقلاب را بر سینه مردم قم با بیان این عبارت نصب کرد و با بیان این مطالب اهداف بلند و صیانت از آنرا برای مردم تشریح نمود. ایشان نکات بسیار مهمی را درباره انتخابات آینده بیان کردند که برای همگان راهگشا است و از صفاتی که برای مجلس آتی بیان نمودند، شجاعت، استقلال و آزادی بود که کلید رستگاری برای سایر قوا نیز می‌باشد.

ایشان ابراز امیدواری نمودند که با رهنمودهای مقام معظم رهبری شاهد انتخاباتی پرشکوه و نتایجی درخور توجه باشیم.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز