پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
دوگانه استکبار و استضعاف رنگ دیگری به خود گرفته است؛
 بیانیه شاخه دانشجویی مجمع فرهنگی شهید اژه ای در محکومیت جنایات آل سعود/ توصیه ای به دولت   

دستگاه دیپلماسی کشور بزرگ ایران باید در مقابل کژروی‌های جبهه استکبار، موضع انقلاب را بروز دهد و همچنین در مخالفت با عناصر جانی خارجی، باید حق مردم خود را حفظ نماید...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، متن زیر بیانیه واحد دانشجویی مجمع فرهنگی شهید اژه ای است که ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود در منطقه ازجمله به شهادت رساندن روحانی انقلابی شیعه شیخ نمر باقر النمر، توصیه هایی را به جبهه های فرهنگی و دولت دکتر حسن روحانی مطرح کرده است.

***

بسم الله الرحمن الرحیم

دوگانه استکبار و استضعاف اکنون رنگ دیگری به خود گرفته است. مستکبرین عالم، همانها که هویت و موجودیتشان با مخالفت با حق و حقیقت گره خورده است، در عین آنکه ظاهری صلح طلب و خیرخواه به خود گرفته اند، ولی ذره ای از موضع باطل خود عدول نکرده اند. جبهه استکبار همچنان حق ستیز است. همچنان معاند با فطرت انسانی و خیر و صلاح است.
در روزهایی که می‌گذرد، وقت و بی‌وقت شاهد اخباری هستیم که دلمان را سخت مجروح می‌کند. اخباری در پی کشتار شیعیان نیجریه و دستگیری شیخ زکزاکی و قتل و غارت خانواده مطهرش، قتل و بمباران مردم مظلوم یمن، اشغال و غارت و کشتار مسلمانان در عراق و سوریه، رحلت ناجوانمردانه نزدیک به ۷۰۰۰ زائر مسلمان در حج ابراهیمی امسال و در مورد اخیر جنایت ظالمانه در حق آیت الله شیخ نمر (رهبر شیعیان عربستان) توسط رژیم سفاک و دجال آل سعود.
رویارویی با این اخبار ناخواسته اشک و خون را بر چشم و دل ما به‌عنوان اولاً انسان، و ثانیا مسلمان و ثالثاً شیعه، جاری می کند؛ و هنگامی‌ که این حس را در خود بیدار می‌بینیم، دلمان برای یار سفرکرده‌مان، هم می‌سوزد و هم تنگ می شود. می سوزد که این بارهای غم و اندوه را بر دوش می‌کشد و تنگ می‌شود که نبودش را بیش‌از پیش احساس می‌کنیم.
ما دانش آموختگان مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای اصفهان، بر خود لازم دانستیم که این سطور را بین خودمان بنگاریم تا هم مرهمی باشد بر قلب داغ‌دیده مولایمان حضرت صاحب‌الزمان (عج)، و هم تجدیدعهدی باشد میان خودمان تا میثاق‌هایمان را محکم گرداند و دل‌هایمان را در راه مبارزه با پلیدی‌های زمان گرم‌ کند و نیز نفرت و انزجارمان را نسبت به سرمنشأ این نابسامانی‌ها، یعنی حکومت آمریکا و رژیم غاصب اسراییل و دیگر هم‌پیمانانشان به‌خصوص نظام طاغوتی و نجس آل سعود ابراز داریم.
و این نفرت را تنها بر سر مقصران اصلی این حوادث فرود می‌آوریم و با هر انسانی که اولاً در این کشورها، برادر مسلمان ماست و ثانیاً هر انسان آزاده‌ای که در هر کجای عالم است، نه‌تنها هیچ‌گونه عناد و کینه‌ای نداریم بلکه آغوش گرم برای تمامی آن‌ها می‌گشاییم تا دست در دست هم پلیدی را از جهان بشوییم.
ما دانش آموختگان مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای به این حرکت خود افتخار می کنیم؛ چرا که آن را مثال قطره‌ای می‌بینیم که اگر با دیگر قطره‌ها جمع گردد دریای خروشان می‌شود. قطره اگرچه کوچک است، ولی عظیم است؛ چون هویت دریا را دارد.
در آخر چند تذکر دوستانه و از سر دلسوزی؛
در زمانه ای که می فهمیم و می یابیم اسلام عزیز و ندای فطرت توحیدی و انسانی اش و به تبع، رهبر عزیزمان برای حق جویان و جوانان دنیا (و به طور خاص غربی) حرفها و ناگفته هایی دارد، و نیز در زمانه ای که نگاه تمدنی در پیش روی ماست، نوع مواجهه ما با حق جویان عالم و ملتها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. لذاست که جهادگران عرصه فکر و فرهنگ، می بایست در این مواجهه بصیرت و دقت نظر بیشتری به خرج دهند. خشم در راه حق، قطعاً پسندیده است و پاداش و اجر فراوان دارد و نیز ابراز نفرت از استکبار و رژیم نجس آل سعود حرکتی پسندیده‌ است. ولی این خشم باید در بهترین حالت بر سر دشمنان فرود آید. نکند آبی در آسیاب همان‌ها بریزیم که افعال و اعمالشان، این‌چنین ما را جریحه‌دار نموده است.
دستگاه دیپلماسی کشور بزرگ ایران باید در مقابل کژروی‌های جبهه استکبار، موضع انقلاب را بروز دهد و همچنین درگاه مخالفت با عناصر جانی خارجی، باید حق مردم خود را حفظ نماید. به‌طور مشخص بهتر بود رییس محترم جمهور و دستگاه دیپلماسی پس از واکنش شدید در مواجهه با دجالان آل سعود، درنگی می‌نمودند و در متنی جداگانه با لحنی متفاوت خواستار قانونمندی و مقابله با اقدامات غیرقانونی انجام‌گرفته می‌شدند.
سران کشورهای منطقه که دعوت عجولانه رژیم سعودی را لبیک گفتند، اگر حق‌خواهی و دین‌داری برایشان مهم نیست، لااقل در معادلات قدرت منطقه کمی تأمل نمایند که نکند ناخواسته چون موری شوند، که با خیال خام و توهم دلگرمی به منزلی پوشالی، نیش بر فیل بزنند.
واحد دانشجویی مجمع فرهنگی شهید اژه ای

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز