چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی:
 هجمه‌ها و حرمت‌شکنی‌های امروز علیه ایران محصول دیپلماسی انفعال است/در جده و منا جنایت می‌کنند، دوستان لبخند می‌زنند   

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی گفت: در مقابل توهین به ملت ما، اینها لبخند زدند، آنها ملت ما را تحقیر کردند اما دوستان دولت در مقابل کرنش کردند؛ ملتی که ۳۶ سال با عزت،‌ افتخار و سربلندی زندگی کرده است.

به گزارش ندای اصفهان،‌ حجت الاسلام سید حمید روحانی شامگاه سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر که در مصلی امام خمینی کرج برگزار شد اظهار داشت: رژیم سعودی تا کنون مأموریتهای بسیاری را دنبال کرده است که حفظ صهیونیست‌ها، بدنام کردن اسلام بین جهانیان و ایجاد تفرقه بین مسلمانان شیعه و سنی از مأموریتهای این رژیم منفور به شمار می‌رود.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ادامه داد: رژیم منفور آل سعود بدنام کردن اسلام را در بین جهانیان با هدف عقب مانده نشان دادن دین اسلام انجام می‌دهد؛ اگر امروز رژیم منفور آل سعود به شهادت رساندن آیت الله نمر دست زده است به دلیل بوده که آیت الله نمر باقر النمر پیروی از ائمه اطهار(ع) داشته و فرد روشنگری بود.

روحانی با تأکید بر این که خون شهیدان به ویژه شیخ نمر به هدر نمی‌رود، افزود: برای نجات فلسطین باید در گام اول صهیونیست‌هایی که در کاخ‌های عربی هستند را سرکوب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این رژیم سفاک با داشتن مأموریتی چون بر هم زدن اتحاد بین مسلمانان شیعه و سنی در نظر دارد کارشکنی‌هایی را در این خصوص انجام دهد.

روحانی به راه اندازی توطئه در عراق و لبنان اشاره کرد و افزود: رژیم سفاک آل سعود هنگامی که در عراق و لبنان احساس پیروزی کرد با کارشکنی و ممانعت از اتحاد بین آنان اختلالات دیگری را ایجاد کرد.

وی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی به ایران اظهار داشت: این رژیم در طول هشت سال دفاع مقدس همواره با تمام تجهیزات نظامی مدرن پشت سر صدام ایستاد، در این راستا در بسیاری از توطئه های روی داده در کشور نیز دست این رژیم سفاک پیدا است و در تمامی توطئه‌های علیه ایران حضوری پررنگ داشته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بیداری اسلامی در بسیاری از کشورهای مسلمان نیز اشاره کرد و گفت: بیداری اسلامی امروز در بسیاری از کشورهای مسلمان شکل گرفته است،‌ لذا آمریکا، اسراییل و رژیم سفاک آل سعود از این مهم بسیار هراس دارند.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی تأکید کرد: آنان گسترش جهان اسلام را خطری بزرگ برای خود می دانستند لذا اسلام هراسی را نیز در برنامه ها و توطئه‌های خود قرار دادند.

وی اظهار داشت: در این راستا رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام برای اینکه به این جریان اسلامی در دنیا ضربه وارد کنند به دنبال بی‌آبرو کردن اسلام برآمدند و با تشکیل گروه‌هایی نظیر طالبان و داعش در نظر دارند تا به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

روحانی، کشتن زائران در سرزمین وحی، اهانت به زائران ایرانی در حج و فاجعه منا را از دیگر توطئه های رژیم آل سعود عنوان کرد و افزود: تمامی این اقدامات شوم به آن جهت است که زائران فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل را در سرزمین وحی سر داده بودند.

وی ادامه داد: ما اگر امروز از فلسطین حمایت نکنیم فردا باید منتظر باشیم در سرزمین خودمان با صهیونیست‌ مبارزه کنیم؛ دفاع از فلسطین دفاع از کشور خودمان است و افسوس که خط امام و راه امام به درستی به کار بسته نمی‌شود افراد سازش‌کار و جاه‌طلب سعی می‌کنند به نحوی خط امام را زیر سئوال ببرند.

روحانی گفت: دیدید که در طی سه سال اخیر چطور به گوش ما خواندند که ما منزوی شدیم، دنیا ما را ترک کرده و ما باید با دنیا تعامل داشته باشیم؛ این ها نتیجه این نوع تعامل با دنیاست.

وی ادامه داد: از آن سو می‌بینیم که ملت ما را چطور تحقیر و چقدر اهانت کردند؛ آنها اهانت کردند اما دوستان دولت لبخند زدند، آنها ملت ما را تحقیر کردند، اینها در مقابل کرنش کردند؛ ملتی که ۳۶ سال با عزت،‌ افتخار و سربلندی زندگی کرده است.

روحانی تأکید کرد: بسیاری از کشورهای مسلمان از جمله نیجریه از مردم ایران درس گرفتند، از خط امام الهام گرفتند سعی کردند از عزت و سربلندی و اقتدار ملت ایران استفاده کنند ولی اینها کاری کردند که در این دو سال به ما اهانتها شد،‌ ملت ما تحقیر شد و هیچ چیز گیر ما نیامد.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی با بیان اینکه این برجام بی فرجام از اول معلوم بود که نمی تواند به نفع ملت ایران باشد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به این موضوع بدبین بودند چراکه آمریکا را می‌شناختند و می‌دانستند استکبار جهانی و در رأس آن شیطان بزرگ راضی نیست حتی یک قطره آب از گلوی این ملت پایین برود،‌ همانطور که کنگره آمریکا چند سال پیش عنوان کرد که باید ریشه ملت ایران را سوزاند؛ آنها دنبال این هستند و مقام معظم رهبری این را می‌دانستند و وقتی وارد مذاکره شدند، روشی در پیش گرفتند که مردم در صحنه نباشند و مردم را نامحرم دانستند؛ معلوم بود که این جریان و مذاکره و پروژه به مردم ربطی ندارد و به نفع مردم نیست.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ادامه داد: هر پدیده‌ای که ملت در آن نقش مستقیمی نداشته باشد نمی‌تواند به نفع مردم باشد؛ اگر در این برجام کوچکترین مسئله‌ای به نفع مردم ایران بود اینها با بوق و کرنا گوش دنیا را کر می‌کردند که چنان و چنین کردیم،‌ اینکه می‌بینید سعی می‌کنند محتوای آن را از مردم پنهان کنند معلوم است آن چه چیزی است.

روحانی افزود: معنی تعامل این بود که از آن سو به زائران ما در فرودگاه جده بی‌حرمتی کنند؟ تعامل این بود که در منا عزیزان ما این گونه پر پر شوند و بعد هم آن ذلت را از خود نشان دهند؟ اگر مقام معظم رهبری آن اولتیماتوم را نمی‌دادند رژیم سعودی یک جنازه از عزیزان ما را پس نمی‌داد.

وی تأکید کرد: آن جور در منا زائران را قتل عام کرده بودند آن وقت وزیر امور خارجه کشورمان خواست تا با وزیر خارجه و پادشاه عربستان در نیویورک دیدار کند که نهایتا به وی وقت ندادند.

روحانی بیان داشت کرد: در نظامی که اقتدار، عزت و ابداعات خود را به جهان نشان داده است، انفعال و حرکت برخلاف دیپلماسی انقلابی از یک وزیر امور خارجه، واقعا تأسف اور است و این، نتیجه این نوع تعامل آنهاست.

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز