پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال افغانستان:
 اقدامات آل سعود جایی در مبنای نظری «اهل تسنن» ندارد   

دبیر «شورای علما و اخوت اسلامی شمال افغانستان» ضمن محکومیت اقدام رژیم عربستان در به شهادت رساندن آیت الله «نمر باقر النمر» تأکید کرد که برادران «شیعه» بدانند اقدامات آل سعود جایی در مبنای نظری «اهل تسنن» ندارد.

به گزارش ندای اصفهان، «مولوی عبدالرئوف توانا» عالم اهل تسنن و دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال افغانستان با اشاره به شهادت آیت الله النمر توسط رژیم عربستان  تاکید کرد: رژیم آل سعود از اهل سنت استفاده ابزاری می‌کنند در حالی که شیعه و سنی دو روی یک سکه هستند.

وی ضمن عرض تبریک و تسلیت به خاطر شهادت آیت الله «باقر المنر» به خانواده این شهید بزرگ گفت که موضوع شهادت شهید مظلوم شیخ نمر حادثه غم انگیزی است که قطعا امت اسلامی نمی‌تواند آن را تحمل کند.

توانا افزود: حکومت آل سعود با شهادت این شیخ شهید خود را بیشتر به جهانیان معرفی ساخت که این رژیم در ریختن خون علما، مبارزان و مجاهدان کوچکترین اهمیتی قائل نیست و به هر جنایتی تن می‌دهند، برهمین اساس این عملکرد در سراسر جهان اسلام محکوم می‌باشد و از دیدگاه من نیز محکوم است.

دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال افغانستان تصریح کرد: غرب هیچگاه از مبارزان و مجاهدان در سرتاسر جهان اسلام کوچکترین حمایتی نکرده، بلکه همیشه در تبانی با کشورهای ظالم قرار داشت و در هرجایی که جبهه حق و عدالت و نیروهای مخلص قرار داشتند در برابر آنها قرار گرفته است.

این عالم اهل سنت خاطرنشان کرد: غرب هیچگاه موضوع حقوق بشر را با مسلمانان پیوندی نداد، حادثه بزرگ میانمار، فاجعه بیت‌المقدس که همچنان ادامه دارد و مجامع حقوق بشری همچنان صدای خود را بلند نمی‌کنند و حتی احساس همدردی با حکومتها و رژیمهای مستبد دارند.

وی تأکید کرد: عملکرد رژیم آل سعود را مرتبط با اسلام و اهل سنت نمی‌دانیم، زیرا اساس تشیع و تسنن قرآن کریم و عترت پیامبر اسلام است و این دو با یکدیگر برادر هستند و هیچگاه اسلام عزیز اجازه نداده مسلمانان در برابر یکدیگر قرار بگیرند، زیرا مسلمانان میان یکدیگر مهربان هستند.

عبدالرئوف توانا اظهار داشت: شهادت شیخ باقر النمر عالم شیعه عربستانی را توسط رژیم آل سعود همه علمای بزرگ اهل سنت محکوم کردند. از همه حوزه‌های علمیه در سراسر جهان اسلام تقاضا می‌کنم با اتخاذ تصمیم درست اجازه ندهند تا رژیمهای فاشیستی و جنایتکار با استفاده از نام دین مسلمانان را بکشند و امت واحد اسلامی را به بخشهای مختلف تقسیم کنند.

در ادامه مصاحبه تصویری کامل مولوی «عبدالرئوف توانا» دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال افغانستان را ملاحظه می‌کنید:

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز