پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۷
شبکه آمریکایی مطرح کرد؛
 ایران اشتیاقی به همکاری با آمریکا ندارد   

دستاورد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای انجام توافق نهایی با ایران و خوش بینی او بخاطر آینده این توافق، اکنون با عملکرد رئیس جمهور "ریچارد نیکسون" مقایسه می شود.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیوز، پایگاه اینترنتی شبکه “سی ان ان” (CNN) در گزارشی با عنوان “ایران مشتاق به همکاری با ایران نیست” به توافق نهایی ایران و غرب پرداخت و نوشت: «دستاورد  باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای انجام توافق نهایی با ایران و خوش بینی او بخاطر آینده این توافق، اکنون با عملکرد رئیس جمهور “ریچارد نیکسون” مقایسه می شود اما باید گفت این قیاس مسخره است چرا که هم توافق با ایران و هم خود ایران کشوری متفاوت است.»

 

 

سی ان ان نوشت: «رئیس جمهور اوباما باید به یاد بیاورد که نزدیکی تاریخی آمریکا به چین و روسیه در زمان نیکوسون کاملا فریبکارانه بود و اکنون ممکن است این توافق آن طور که باید و شاید به سرانجام نرسد و اوضاع مانند زمان نیکسون پیش نرود.

 

اکنون اوباما یک شرط بندی پر از ریسک را برای یک دهه آینده انجام داده است، زیرا اکنون ایران روابط اقتصادی و دیپلماتیکی خود را قوی خواهد کرد و رهبران تهران اکنون با تغییر ایدئولوژیکی در رابطه با آمریکا، همکاری های خود را با غرب افزایش خواهند داد.»

 

 

وب سایت شبکه سی ان ان در ادامه افزود: «باید گفت بعد از توافق هسته ای، ایران قدرتمند تر خواهد شد و این راهم باید در نظر داشت که این روند باعث می شود که دیگر انجام سیاست های ایران در منطقه و ادامه برنامه اتمی این کشور بهای زیادی برای ایران داشته باشد.

 

اگرچه اکنون تندروها در ایران متوجه شده اند که نسلی جدید در ایران در حال رشد است، اما باید گفت سیاست های ایران چندان هم تغییر پذیر نیست و همچنان جنبش سبز در ایران باید در سکوت باقی بماند.

 

 

درست است که رئیس جمهور ایران حامیان زیادی در میان طبقه متوسط و نسل جوان دارد و خواهان اوضاع بهتر اقتصادی هستند اما او مخالفان شدیدی نیز در میان عناصر اصلی جمهوری اسلامی دارد.

 

در صورتی که تغییرات داخلی در ایران بوجود آید، تاثیرات آن غیر قابل پیش بینی است.»

 

 

سی ان ان در ادامه افزود: «اکنون آیت الله خامنه ای اوضاع اقتصادی را تا حدی امن کرده و برای این کار پیشرفت های هسته ای را تا بعد از سال ۲۰۲۵ به تاخیر انداخته است.

 

این توافق دیگر اختلافات آمریکا با ایران را حل نمی کند و ایران و آمریکا همچنان اختلافاتی دارند.

 

 

حقیقت این است که مخالفت با آمریکا، هسته ای اصلی ایدئولوژی آیت الله خمینی و جانشین او آیت الله خامنه ای در طول این ۳۰ سال بوده و بعید است که رهبران ایران این ایدئولوژی را بشکنند. به نظر نمی رسد که رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای به دنبال اتحاد و همکاری با آمریکا باشد و از سوی دیگر واشنگتن نیز اهرم فشار چندانی برای تشویق ایران به همکاری با آمریکا ندارد.»

 

 

سی ان ان در پایان نوشت: «توافق هسته ای اکنون ایران را از بند و زنجیر محدودیت های سازمان ملل برای ساخت سلاح و موشک آزاد کرده و به این کشور این امکان را می دهد که بعد از ۱۵ سال برنامه هسته ای خود را گسترش دهد و از طرفی تحریم های ایران نیز کم خواهند شد.

از سوی دیگر ایران به دارایی های خود در خارج دسترسی پیدا خواهد کرد و با ادامه این روند، انتظار می رود که آیت الله خامنه ای از اقتصادی ایران محافظت کند و اجازه نفوذ بیش از حد غربی ها در مسائل داخلی را ندهد.

رهبر ایران با ترقی اقتصاد کشورش، به هدف بلند مدت خود در منطقه یعنی مخالفت با آمریکا و بیرون راندن آن از منطقه با جدیت بیشتری ادامه خواهد داد و این روند باعث می شود حضور نظامی آمریکا در منطقه بسیار خطرناک تر هم باشد.

اکنون این حرکت در قبال عربستان انجام می شود و ایران به دنبال افزایش نفوذ خود در سوریه و لبنان و عراق و یمن می باشد.»

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز