چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
 خانه‌های قدیمی «نصف جهان» هتل می‌شوند   

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان از تبدیل خانه‌های قدیمی اصفهان به هتل‌های سنتی و اقامتگاه‌های بومی خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان ، یارمحمدیان در حاشیه کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری ایران درباره ارتقای تسهیلات اقامتی برای گردشگران داخلی و خارجی در شهر اصفهان، اظهار داشت: هم‌اکنون بیش از ۲۵۰ خانه قدیمی با قدمت بیش از یکصد سال در اصفهان وجود دارد که با هماهنگی شهرداری در صددیم این خانه‌های قدیمی تبدیل به هتل‌های سنتی و اقامتگاه‌های بومی شود.

وی ادامه داد: این خانه‌های قدیمی یکی از بهترین محل‌های اقامتی برای گردشگران داخلی و خارجی می‌شود و برای سرمایه‌گذاران در این بخش نیز مسلماً به صرفه خواهد بود زیرا ساخت یک هتل که سه تا پنج سال طول خواهد کشید درحدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود ولی مرمت این خانه‌های قدیمی شش ماه طول می‌کشد و هزینه مرمت آن نیز دو تا سه میلیارد تومان می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه به وضعیت آمار گردشگرانی که به شهر اصفهان نیز در طی ۸ ماه اخیر حضور یافته‌اند اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ ما ۱۱۰ هزار گردشگر داشتیم و این آمار در سال ۹۳ به ۱۸۰ هزار نفر رسید و در ۷ تا ۸ ماه اخیر نیز با یک آمار ۱۶ درصدی ورود گردشگران روبرو هستیم .

یارمحمدیان تصریح کرد: طبق آمارهای بین‌المللی افزایش گردشگر در دنیا ۴٫۲ درصد، در منطقه ۵ درصد و در ایران ۹ درصد ولی این درحالی است که افزایش گردشگر در اصفهان ۱۳ تا ۱۶ درصد بوده است.

وی همچنین درباره برخی نارضایتی‌های گردشگران خارجی که سال‌هاست خدمات مناسبی در اصفهان معروف به نصف جهان دریافت نمی‌کنند، افزود: بله این مسئله را می‌پذیریم و این درحالی است که اگر یک گردشگر ناراضی از ایران برود ۱۷تا ۱۸ درصد را از دست می‌دهیم. وقتی گردشگران از سفر به ایران راضی باشد فقط ۵تا۷ درصد به ایران بازمی‌گرداند. بنابراین رضایت گردشگران خارجی بسیار اهمیت دارد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اصفهان درباره وضعیت متروی اصفهان و اینکه آیا خطری برای بافت‌های قدیمی این شهر خواهد داشت، خاطرنشان کرد: مترو یک تیغه دولبه است. از یک طرف با گشایش مترو رضایت گردشگران خارجی در رفت و آمد بسیار بهتر می‌شود زیرا هم اکنون یکی از گلایه‌های آنان از بابت حمل و نقل است ولی از طرفی هم با وجود آنکه مترو جاذبه گردشگری می‌تواند باشد باید مواردی را رعایت کرد تا به بافت‌های تاریخی اثر منفی نگذارد. همانگونه که هم اکنون دیگر مترو از زیر میدان امام نمی‌گذرد.

 انتهای پیام/
منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز