سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
 دنیا فهمید آل سعود داعش‌گونه رفتار می‌کند/ نباید بدون کنترل دست به کارهای زیان‌بخش زد   

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به شهادت آیت‌الله النمر گفت: جنایت بزرگی که از سوی آل سعود انجام شد را همه دنیا محکوم کردند و فهمیدند که رفتار سعودی‌ها داعش‌گونه است.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به شهادت آیت‌الله نمر اظهار کرد: جنایت بزرگی از سوی آل‌سعود انجام شد و این مرد بی‌گناه و عالم ربانی را شهید کردند و دنیا چنین جنایتی را محکوم کرد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا این اقدام را محکوم نکرد، تصور این است که این جنایت با اطلاع آنها انجام شده و خوشحال هستند که درگیری بین شیعه و سنی انجام شود و اینها یکی از عوامل درگیری باشند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه رژیم صهیونیستی نیز خشنود است زیرا آنها به دنبال این هستند که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند، گفت: آنها به گمان خود زرنگی کردند و اسم این عالم را در بین عده‌ای تکفیری گذاشتند تا برنامه را گم کنند، در حالی که همه دنیا می‌دانند این عالم دست به سلاح نبرد، خودش می‌گفت سلاح من قلم و زبانم است.

وی خاطرنشان کرد: آنها همان کاری را کردند که داعش انجام می‌دهد، عجیب است روزنامه‌های معروف غربی این مسئله را دنبال کردند و به شدت آن را محکوم کردند، در برخی روزنامه‌های معروف غربی نوشته شده بود، حمام خون که عربستان راه انداخته درگیری طائفه‌ای است و قوی‌تر از چیزی است که داعش انجام داده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان کرد: یکی دیگر از روزنامه‌ها نوشته استفاده از آیات قرآن برای توجیه این اعدام‌ها نشان می‌دهد، عربستان سعودی همان شیوه داعش را دارد.

وی با بیان اینکه نباید در چنین مواقعی بدون کنترل دست به کارهایی زد که زیان‌بخش بوده و هزینه زیادی دارد، گفت: گروهی دیگر نفوذی بوده و منتظر هستند این حوادث به وجود آید و از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و عداوت و دشمنی بین شیعه و سنی بیشتر شود تا به اهداف خود برسند.

 

 

منبع: فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز