جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
IMG07544853
عربستان روابط با ایران را قطع کرد
 وزیر خارجه عربستان: ایران مردم را برای حمله به سفارت تحریک کرد!   

عادل الجبیر درکنفرانس خبري گفت: عربستان قطع روابط ديپلماتيک خود با ايران را اعلام مي‌کند. دیپلمات های ایرانی ۴۸ ساعت مهلت دارند خاک عربستان را ترک کنند.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی در کنفرانس خبری خود در ریاض مدعی شد بعد از هجوم به نمایندگی های سعودی در ایران، می خواهم به این مورد اشاره کنم که تاریخ ایران در تعرض به نمایندگی های دیپلماتیک، طولانی است. به عنوان مثال می توانم به اشغال سفارت آمریکا در سال ۱۹۷۹ و حمله به سفارت انگلیس در سال ۲۰۱۱ میلادی اشاره کنم. دیروز هم شاهد حمله به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد بودیم.

 

وی در ادامه ادعاهای واهی خود افزود این اقدامات پس از آن رخ داد که نظام ایران در اظهاراتی خصمانه و ضد سعودی سبب شد تا مردم تحریک شوند و به نمایندگی های دیپلماتیک سعودی در ایران حمله کنند. این هجوم ها در ادامه سیاست های خصمانه ایران در منطقه که امنیت و ثبات منطقه را هدف قرار داده و به فتنه ها و جنگها دامن می زند، رخ داده است.
الجبیر گفت عربستان با توجه به این واقعیت ها، قطع روابط دیپلماتیک خود با ایران را اعلام می کند و از همه کارمندان نمایندگی های دیپلماتیک ایران در سفارتخانه، کنسولگری و دفاتر وابسته به آنها می خواهد که تا ۴۸ ساعت آینده خاک عربستان را ترک کنند.
شبکه العربیه گزارش داد که دیپلماتهای سعودی به دنبال حمله شنبه شب به سفارت، تهران را به مقصد دوبی ترک کرده‌اند و از دوبی به ریاض خواهند رفت.

برچسب‌ها: , , , , , ,

FacebookTwitterGoogle+TelegramWhatsAppLineYahoo MessengerLinkedInPinterestTumblr

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


میدان نیوز
میدان نیوز
حوزه و روحانیت
حوزه و روحانیت
جوان انقلابی
جوان انقلابی
انقلابی شدن
انقلابی شدن
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق