پنج شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
 اگر حمله به شورای نگهبان جرم شناخته شود مدعی‌العموم شکایت می‌کند   

سخنگوی دستگاه قضا پیرامون هجمه هایی علیه شورای نگهبان گفت: ا گر چنانچه جرم باشد طبق قانون یا مدعی العموم یا شخص خصوصی شکایت می کنند و تعقیب می شوند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین اژه ای در نودمین نشست خبریش با اصحاب رسانه در پاسخ به خبرگزاری دانشجو پیرامون این مسئله که دستگاه قضا چه اقدامات ویژه ای در برخورد با هجمه هایی که نسبت به شورای نگهبان می شود دارد اظهار داشت: این ها (هجمه ها) دو دسته هستند؛ یک زمان این اقدامات اقدامات خلاف قانون و جرم است و به حسب وظایفی که شورای نگهبان دارد به طور مثال درباره تعیین صلاحیت ها و نظارت بر انتخابات اگر باشد حتما مدعی العموم می تواند وارد بشود و شکایت کند.

وی ادامه داد: اگر مواردی باشد مدعی العموم وارد می شود کما اینکه وارد شده است بعضی از موارد در همین مدت افرادی که عرض کردم احزار شدند از جمله مواردشان یکی همین بوده است که به بعضی از نهادها افترا و توهین کردند.

حجت الاسلام اژه ای تصریح کرد: در موارد توهین و در اقداماتی از این قبیل به حسب وظیفه شان اگر باشد مدعی العموم هم می تواند وارد شود اگر کسی صرف نقد داشته باشد بحثش جداست که باید نقد را بالاخره تحمل کرد و یا احیانا جواب داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اما اگر چنانچه جرم باشد طبق قانون یا مدعی العموم یا شخص خصوصی شکایت می کنند و تعقیب می شوند.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق