سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
کاخ سفید؛
 تحریم‌های جدید به زمان نیاز دارد/ دولت ایران حق اظهارنظر ندارد   

«... اما این موضوع، چیزی نیست که با دولت ایران درباره آن به مذاکره بنشینیم و دولت ایران حق اظهارنظر درباره کسانیکه که ما تحریم ها را علیه آنان اعمال می کنیم ندارد».

 

به گزارش ندای اصفهان، کاخ سفید با اشاره به اینکه هنوز زمان اعمال تحریم های جدید علیه برنامه موشکی ایران فرا نرسیده، اعلام کرد که برای هرگونه تحریم علیه ایران به کار بیشتری نیاز است.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه ای‌بی‌سی نیوز آمریکا (ABC News) ضمن اعلام این خبر نوشت: کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد، فعالیت های دیپلماتیک و فنی بشتری مورد نیاز است تا بتوان هرگونه تحریم جدیدی را در واکنش به آزمایش موشک های بالستیک اخیر ایران اعلام کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: ایالات متحده در نظر دارد تعدادی از اهداف جدید را برای تحریم در ارتباط با برنامه موشک های بالستیک ایران تعیین کند و کنگره، تصمیم خود در این مورد را به کاخ سفید ابلاغ کرده  است.

کاخ سفید انتظار دارد که ایران پس از انتقال اورانیوم به خارج از کشور، اقدامات دیگر در راستای اجرای برجام را طی هفته‌های آینده انجام دهد.

ای‌بی‌سی نیوز با اشاره به عجله اعضای کنگره برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران افزود: تعدادی از قانون گذاران آمریکایی به علت آنچه “تاخیر در اقدامات تنبیهی در واکنش به آزمایش های موشکی اخیر ایران” می خوانند، به انتقاد از دولت باراک اوباما پرداخته اند.

براساس این گزارش، “بن رودز”  معاون مشاور امنیت ملی آمریکا ضمن اعلام این خبر مدعی شد: توافقی که ایالات متحده و دیگر کشورهای مذاکره کننده، در سال گذشته [میلادی] با ایران به دست آوردند تا جلوی ساخت سلاح هسته ای توسط این کشور را بگیرد، تناقضی با وضع تحریم های جدید ندارد و نمی تواند مانع این تحریم ها شود.

خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters) ضمن انعکاس اظهارات بن رودز به نقل از وی می نویسد: واقعیت مطلب این است که ما به کار بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم اهداف جدید تحریمی را اعلام کنیم اما این موضوع، چیزی نیست که با دولت ایران درباره آن به مذاکره بنشینیم و دولت ایران حق اظهارنظر درباره کسانیکه که ما تحریم ها را علیه آنان اعمال می کنیم ندارد.

گلوبال اند میل (Globeandmail) نیز این خبر را در گزارشی زیر عنوان “کاخ سفید: زمان بیشتری برای اعمال تحریم های جدید علیه برنامه موشکی ایران مورد نیاز است” منعکس کرد.

این پایگاه خبری نوشت: بن روزدز تاکید کرده، فعالیت های بیشتری که آمریکا در زمینه تحریم های جدید ایران در دست اجرا دارد، ارتباطی با فشارها از طرف تهران نداشته است.

بر اساس این گزارش، وی در پایان گفت: تهران بعد از خارج کردن ذخایر اورانیوم خود باید اقدامات مهم دیگری را انجام دهد و ما انتظار داریم که ایرانی ها طی هفته های آینده این اقدامات را نهایی کنند.

مقامات ارشد ایران اعلام کرده اند که هرگونه تحریم جدیدی موجب ابطال توافق هسته ای خواهد شد اما کاخ سفید می گوید در متن برجام، محدودیتی برای اعمال تحریم های غیرهسته ای علیه ایران وجود ندارد.

منبع: جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز