دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
 آیت‌الله نوری‌همدانی: اهل‌سنت و تشیع واکنش جدی به حکم اعدام آیت‌الله نمر نشان دهند   

آیت‌الله نوری‌همدانی با تاکید بر لزوم واکنش قاطعانه در برابر اعدام آیت‌الله نمر توسط رژیم آل‌سعود گفت: اهل‌سنت و شیعه باید در برابر حکم اعدام آیت‌الله نمر عکس‌العمل نشان دهند چون این حکم دهن‌کجی به مسلمانان است.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با رئیس و اعضای ستاد اقامه نماز استان قم، با اشاره به اعدام آیت‌الله نمر توسط رژیم آل‌سعود اظهار داشت: اعدام آیت‌الله نمر سبب تأسف است چون عالمان دینی جهان اسلام بر این موضوع تاکید داشتند که این حکم ظالمانه است و نباید اجرا شود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حمایت‌های آل‌سعود از گروه‌های تکفیری منطقه افزود: عربستان سعودی دارای یک مذهب خرافی است که دین اسلام را بدنام می‌کند، رژیم سعودی از داعش و  بوکوحرام حمایت و آن‌ها را تقویت می‌کند و با اقدامات جاهلانه خود به اسلام خدشه وارد می‌کند که این اقدامات نوکری آمریکا است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با تاکید بر لزوم واکنش قاطعانه در برابر اعدام آیت‌الله نمر بیان کرد: اهل سنت و شیعه باید در برابر حکم اعدام آیت‌الله نمر عکس‌العمل نشان دهند چون این حکم دهن‌کجی به مسلمانان است، مسلمانان باید با استقامت و پایداری و شجاعت به اعدام آیت‌الله نمر واکنش نشان دهند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه در ادامه سخنانش با اشاره به جایگاه فریضه الهی نماز در دین اسلام، عنوان کرد: نماز دارای ارزش بسیار بالایی است که در نامه ۲۷نهج‌البلاغه، امام علی (ع) به محمد ابی بکر این موضوع را مورد تاکید قرار دادند که اگر نماز تو مرتب و منظم باشد اعمال دیگری که انجام می‌دهی، به خوبی انجام می‌شود و دچار مشکلی نمی‌شوی.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه افرادی که در راستای ترویج فریضه‌الهی نماز فعالیت می‌کنند باید از هیچ تلاشی در راستای ترویج نماز دریغ نکنند، تصریح کرد: دین اسلام یک دین اجتماعی است و تاکید آن بر نماز جماعت به همین خاطر است تا مردم با یکدیگر جمع شوند و نماز را به جماعت اقامه کنند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: نماز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نباید این گونه باشد که هنگامی که اذان گفته می‌شود و موقع اقامه این فریضه الهی است مغازه‌ها باز باشد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق