دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
 وزارت صنعت از خواب بیدار شد/لبنیات ۶درصد از اول دی گران می‌شود!   

در حالی ۱۲ روز از دیماه گذشته و مصوبه افزایش ۶درصدی قیمت لبنیات و ۱۰۰ تومانی قیمت خرید شیر خام دو هفته پیش رسانه‌ای شد ولی از سوی متولیان امر اجرایی نشد که امروز وزارت صنعت در خبری بدون اشاره به توقف این مصوبه، از مجوز گرانی ۶درصدی لبنیات خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، مصوبه افزایش ۶ درصدی قیمت لبنیات و رشد ۱۰۰ تومانی قیمت خرید شیر خام بیش از دو هفته است که رسانه ای شده  و تا کنون ده‌ها خبر و گفتگو درباره این مصوبه منتشر شده است. در عین حال متولیان اجرای این مصوبه که کارخانه های لبنی و دامداران هستند، در گفتگوهای متعددی که در دو هفته گذشته در خبرگزاری ها منتشر شده، بر عدم اجرای این مصوبه تاکید کردند.

حال با گذشت ۱۲ روز از توقف مصوبه سازمان حمایت، وزارت صنعت امروز از مصوبه افزایش ۶ درصدی قیمت لبنیات و برخورد با متخلفانی که گران‌تر بفروشند خبر داد، غافل از اینکه کارخانه های لبنی حاضر نیستند همان ۶ درصد را هم گران کنند و در مقابل افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت خرید شیر خام را هم عملیاتی نکردند.

در عین حال مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران هم از جلسه فردای این سازمان برای تعیین تکلیف این موضوع خبر داد.

در خبر امروز وزارت صنعت آمده است: “به منظور حمایت از صنعت دامداری کشور و بهبود شرایط این صنعت مقرر شد از تاریخ اول دیماه سال جاری ، کارخانجات لبنی هر کیلو شیرخام را با نرخ ۱۰۰۰ ریال از دامداران افزایش خریداری نمایند. بر اساس این تصمیم که با هماهنگی با کارخانجات لبنی و فعالان صنعت دامداری گرفته شده است،کارخانجات لبنی می توانند قیمت فرآورده های لبنی پرمصرف از جمله شیر ، ماست و پنیر تولیدی خود را به نسبت قیمتهای  مصوب سال ۱۳۹۳ حدود ۶ درصد افزایش  دهند.
قیمت سایر محصولات لبنی براساس مفاد بند (د) مصوبات هجدهمین جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه ها تابع شرایط عرضه و تقاضا بوده و با رعایت ضوابط  قیمتگذاری هیات تعیین و تثبیت قیمتها و درصدهای سود مصوب راسا از سوی واحدهای تولیدی ، توزیعی و خدماتی انجام می شود.
براساس این طرح ؛ افزایش قیمت بیش از مفاد ابلاغیه مذکور از هیچ واحد تولیدی پذیرفته شده نیست و رسیدگی به شکایات دریافتی مبنی بر افزایش غیرمتعارف  قیمتها از سوی واحدهای لبنی در دستور کار بازرسان ویژه این سازمان قرار دارد.
گفتنی است ؛ با توجه به ابلاغیه ستاد هدفمندسازی یارانه ها از تاریخ ۱۶ تیرماه سال جاری ، تنها ۳ قلم کالای پرمصرف فرآورده های لبنی مشمول سیاستهای کنترلی  قیمت می باشد.”

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز