سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۱
به بهانه اولین نشست خبری مجمع اصولگرایان اصفهان؛
 آیا آنها به وحدت خواهند رسید؟! باید دعا کرد   

سوالی که پایگاه خبری ندای اصفهان مطرح کرد از جنس یک نگرانی بود که شاید عدم پاسخ کافی به آن، نگرانی ها را بیشتر نیز می کند. سوال این بود که اصولگرایان برای رسیدن به لیست واحد چه سازوکار و فرآیندی را تعریف کرده‌اند؟

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، ظهر دیروز اولین نشست خبری مجمع اصولگرایان اصفهان با هدف اعلام مواضع و بیان برنامه ها در دفتر خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام سیدحسین بهشتی نژاد به عنوان رئیس مجمع اصولگرایان اصفهان، حجت الاسلام علیرضا باطنی به عنوان دبیر مجمع اصولگرایان اصفهان و ابوالفضل قربانی، عضو شورای عالی مجمع اصولگرایان شرکت کرده بودند.

***

محورهای خوب و ارزشمندی توسط نمایندگان مجمع مطرح شد که برخی از اهم آنها را به صورت لیست می توان برشمرد:

۱- اصولگرایی یک نحله سیاسی نیست

رهبر معظم انقلاب می فرمایند «اصولگرایان با چتر باز خود نباید در مقابل نحله‌های سیاسی قرار گیرند بلکه هرکس که به آرمان‌های انقلاب اسلامی، قانون اساسی و اصل ولایت فقیه پایبندی واقعی دارد اصولگرا محسوب می‌شود.»

اصولگرایان واقعی به مبانی نظام، اصل ولایت فقیه، قانون اساسی، آرمان های خط نه شرقی نه غربی به صورت عملی پایبند هستند و اصولگرایی نباید با ایجاد طبقه‌بندی سیاسی وحدت ملت را آسیب بزند. با این نگاه هدف اولیه وحدت اصولگرایان، ایجاد وفاق میان نیروهای وفادار به انقلاب است.

۲- گردآمدن حول محور روحانیت

عضو مجمع اصولگرایان اصفهان اظهار داشت: در منشور تهیه شده رعایت اصول دموکراسی، احترام به آرا و نظرات و تمکین در برابر نظر اکثریت مدنظر است که اگر در این بین مشکلی دیده شد از نظر و تصمیم روحانیت معظم تمکین شود.

گفتنی است آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی، حجت‌الاسلام احمد سالک و حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین بهشتی‌نژاد بنیانگذار مجمع اصولگرایان اصفهان از دو سال گذشته هستند.

۳- مجمع اصولگرایان با هدف انتخابات تشکیل نشده است

رئیس مجمع اصولگرایان اصفهان گفت: جلسات این مجمع از دو سال پیش شروع شده و تاکنون ۲۵ جلسه برگزار شده است. انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی با وجود اهمیت بالا و حساسیتی که در جمهوری اسلامی دارد اما باز هم برای مجمع پایان کار نیست و فقط یک ایستگاه است. و اگر همه تشکل های سیاسی دست به دست هم دهیم و همه با هم با این نشاط به ایستگاه برسیم آن زمان است که مردم می توانند انتخابی اصلح داشته باشند. چون در این جو هم اخلاق سیاسی را و هم اخلاق انتخاباتی را مردم متوجه می شوند.

۴- اولویت استفاده از همه ظرفیت‌های اصولگرایی در استان

عضو مجمع عالی اصولگرایان اصفهان گفت: مجموعه اصولگرایان اصفهان اکنون در بهترین وضعیت خود نسبت به دوره‌های قبلی قرار دارد و سازوکارهای پیش بینی شده توسط جمعی بیست وچهارنفره مدیریت می‌شود. وی افزود: این مجمع از نمایندگان همه تشکل‌ها و صاحب‌نظران در حوزه اصولگرایی تشکیل شده است که همگرایی میان این گروه‌ها موفقیت ما را تضمین می‌کند. این حرکت مستقل از تهران و ابتکار شهر اصفهان است.

دبیر مجمع اصولگرایان اصفهان اعضای دعوت شده به این مجمع را برشمرد:

جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی دفتر اصفهان، حزب موتلفه اسلامی دفتر اصفهان، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی دفتر اصفهان، جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی دفتر اصفهان، جبهه پایداری انقلاب اسلامی دفتر اصفهان، جامعه ائمه جماعات و فضلای حوزه علمیه اصفهان، جامعه مبلغین انقلاب اسلامی دفتر اصفهان، کانون فارغ التحصیلان شبه قاره هند دفتر اصفهان، کانون اندیشه و تمدن اسلامی، جمعیت همیاران انقلاب اسلامی دفتر اصفهان، جمعیت رویش نیروهای انقلاب اسلامی، جامعه جوانان متعهد اسلامی دفتر اصفهان، انجمن اسلامی پزشکان اصفهان، جامعه اسلامی زینب اصفهان، جامعه اسلامی فرهنگیان اصفهان، جامعه اسلامی کارگران اصفهان، جامعه اسلامی کارمندان اصفهان، جامعه اسلامی مهندسین اصفهان، جامعه اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی ورزشکاران اصفهان، جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازاریان اصفهان، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اصفهان به همراه یک تشکل ثبت نشده با عنوان شب های جمعه، جریان ها، گروه ها و تشکل های عضو شده در این مجمع هستند.

۵- عدم تسامح درباره هرگونه فتنه و انحراف

هر سه نفر نمایندگان مجمع اصولگرایان اصفهان در این نشست سخن خود را با آیات قرآن و گرامی داشت حماسه ۹ دی به عنوان یک تاریخ ماندگار و جریان ساز آغاز کردند و اذعان داشتند که این سخن آنها خود یک پیام است که خط کشی آنها را با هرگونه انحراف و فتنه مشخص می کند. عضو مجمع اعلام کرد: خط مشی اصولگرایی برگرفته از آموزه‌های دینی، اعتقادات مذهبی، اصل مترقی ولایت فقیه و امتداد خط سرخ شهادت امام حسین (ع) است که هرگونه کوتاهی در مقابل انحرافات و مسائلی از قبیل فتنه و فتنه گران پذیرفتنی نیست.

اما حاشیه هایی بر این جلسه:

– جلسه با نیم ساعت تاخیر شروع شد و ۲ ساعت دیگر هم به درازا کشید. در جلسه ای که بیشتر شبیه سخنرانی مذهبی بود کمتر به پرسش های خبرنگاران پاسخ داده شد و وقتی تحمل گذر زمان از حوصله میهمانان و میزبانان حاضر در جلسه خارج شد به ناچار با صلواتی ختم مجلس اعلام شد.

– قرار بود در این نشست از منشور همگرایی اصولگرایان نیز رونمایی شود، که در آن بایدها و نبایدها و نگرش های نظری و عملی را مطرح کند اما از محتوای جزوه ای که تکثیر نشده بود و در اختیار خبرنگاران قرار نگرفت خبری در دست نیست!

آیا آنها به لیست واحد خواهند رسید؟

سوالی که پایگاه خبری ندای اصفهان و خبرگزاری فارس اصفهان مطرح کرد از جنس یک نگرانی بود که شاید عدم پاسخ کافی به آن نگرانی ها را بیشتر نیز می کند. سوال این بود که اصولگرایان برای رسیدن به لیست واحد چه سازوکار و فرآیندی را تعریف کرده‌اند؟ برای جلوگیری از انشقاق در بین اعضاء مجمع چه برنامه‌ای دارید؟ اصولگرایی امروز واژه ای متغیر است و طیف های گسترده ای را شامل می شود که برخی با دولت فعلی که قطعا اصولگرا نیست مشکلی ندارند و مشغول تعامل هستند و عده ای دیگر از سوی دولت متهم به عناوینی می شوند. چگونه قرار است این افراد به لیست واحدی برسند؟ این همان مسأله ای است که در سال های قبل نیز به دلیل عدم وجود فرآیند به لیست واحدی منجر نمی شد.

پاسخ نمایندگان مجمع چه بود؟

حجت الاسلام باطنی دبیر این مجمع پاسخ به این سوال و ارائه سازوکار را به نشست های خبری بعدی موکول کرد.

حجت الاسلام بهشتی نژاد نیز با تواضع بیان داشتند اینکه این مجمع به تفرقه منجر می‌شود یا خیر را نمی‌توان تضمین کرد اما فضای جلسات مجمع این‌گونه است که اعضاء به روحانیون به عنوان ناظر اعتماد دارند. وی با تأکید بر ضرورت نقش‌آفرینی رسانه‌ها برای بصیرت‌افزایی در بین اقشار جامعه افزود: این اعتماد و فضای اخلاقی مجمع بشارتی است برای اینکه ۹۰ درصد منجر به وحدت می‌شود، در ۲۵ جلسه گذشته همه اعضاء دغدغه وحدت دارند و توصیه‌های رهبر انقلاب را مد نظر قرار می‌دهند.

در پایان حجت الاسلام بهشتی نژاد از حاضرین خواست که برای آنها و رسیدن به این آرمان دعا کنند!

دعا

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. سیاست گفت:

    اگه حمایت غرب از اصلاح طلب ها در ماهواره نبود ، اصلاح طلب ها هم وضعیتی مانند اصول گرایان داشتند
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز