جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
در آیین افتتاحیه عمار مشخص شد
 برترین‌های جشنواره عمار چه کسانی بودند؟   

در آیین افتتاحیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار، برگزیدگان بخش‌های «نقد، مقالات و پژوهش‌های سینمایی»،«تیزر تبلیغاتی و آگهی بازرگانی»، «نماهنگ» و «لوح‌نگار» معرفی و تقدیر شدند.

 

به گزارش ندای اصفهان، در آیین افتتاحیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار، برگزیدگان بخش‌های «نقد، مقالات و پژوهش‌های سینمایی» و «لوح‌نگار» معرفی و تقدیر شدند.

 

بنابرین گزارش، برگزیدگان این بخش‌ها به شرح ذیل است:

 

هیئت داوران از میان ۲۳ اثر راه یافته به بخش مسابقه، در قسمت «نقد و مقالات»، ضمن تقدیر از علی اللهیاری نویسنده دو اثر «درباره فیلم بین ستاره‌ای  نولان» و «خانه سبز؛ از هستی شناسی فانتزی تا اعوجاج هویتی»، لوح افتخار این بخش را به رضا دمیرچی برای نویسندگی اثر «اقتصاد مقاومتی و نقش شبکه‌های استانی در فرهنگ سازی» و مجید حسینی نصر برای نویسندگی اثر «نقش عبودیت در رئالیزم دینی» اهدا کرد.

 

همچنین هیئت داوران در بخش «پژوهش‌های سینمایی»، دو لوح افتخار جشنواره را به جواد امین خندقی برای نویسندگی اثر «سینمای سیاسی، سیاست سینمایی» و محمد جواد کربلایی برای نویسندگی اثر «بازنمایی روحانیت در سریال پرده نشین» تقدیم کرد.

 

هیئت داوران، پس از بررسی ۲۲ اثر راه یافته به بخش مسابقه از میان هفت اثر نامزد، لوح افتخار این بخش را به محسن کریمی‌آذر برای  اثر «بررسی ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ » و احسان صفرزاده برای اثر «دلتافورس» اهدا کرد.

 

گفتنی است هیئت داوران در این بخش، هیچ اثری را شایسته دریافت فانوس ندانست.

 

هیئت داوران پس از بررسی ۱۱ اثر راه یافته به بخش مسابقه، از بین پنج اثر نامزد دریافت فانوس، ضمن تقدیر از مهدی همتیان، طراح پوستر فیلم‌ «جیره»، لوح افتخار این بخش را به اسماعیل چشرخ، طراح پوستر فیلم‌ «چالش سطل آب و یخ» و امین دایی، طراح پوستر فیلم‌ «خاکستر و برف» اهدا کرد.

 

هیئت داوران فانوس بخش مسابقه «پوستر فیلم» ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار را به محمد اسفندیاری، طراح پوستر فیلم «وام اهلی» تقدیم کرد.

 

هیئت داوران پس از بررسی ۳۶ اثر راه یافته به بخش مسابقه «فیلم ما» از بین ۹ اثر نامزد دریافت فانوس، ضمن تقدیر از حامد علیزاده برای ساخت فیلم «وظیفه خصوصی» به دلیل اجرای خوب گروه بازیگران و امیر حیدری برای ساخت فیلم «تکاتف» به دلیل ارائه روایتی مردمی از گوشه‌های پنهان راهپیمایی اربعین، سه لوح افتخار  بخش «فیلم ما» را به خانم سپیده شراهی برای ساخت اثر «برادرانه» در بخش محله ما، به دلیل ارائه روایتی پراحساس، روان و بی‌تکلف؛ و به سیدمحمد علی محمودی و سروش سرابسیمی برای اثر «رومیزی»، در بخش «مدرسه ما» و محمد حسین سلیمیان برای اثر «چماق و هویج» به علت نگاه خلاقانه در قالب انیمیشن به موضوع مذاکرات هسته‌ای در بخش فناوری هسته ای اهدا کرد.

 

همچنین هیئت داوران، فانوس بخش «فیلم ما» را به علت نگاه نو در موضوع انسجام ملی و اجرای موفق به مسعود دهنوی، برای ساخت فیلم «عامل مشترک» در بخش محله ما، تقدیم کرد.

 

هیئت داوران پس از بررسی ۱۳ اثر راه یافته به بخش مسابقه از میان هفت اثر نامزد دریافت فانوس، ضمن تقدیر از میثم کریمی سازنده تیزر فیلم‌های «صالح آباد» و «چند قطره خون»، لوح افتخار این بخش را به دلیل بیان موجز، مؤثر و ایجاد حس کنجکاوی نسبت به اثر به نقی نعمتی سازنده تیزر فیلم «خاکستر و برف» اهدا کرد.

 

فانوس این بخش را به دلیل ایده ساده، جذاب و تأثیرگذار به ایمان گودرزی سازنده تیزر «شهدای ترور» تقدیم کرد.

 

همچنین هیئت داوران، جایزه ویژه این بخش را به دلیل بیان قدرتمند و خلاقانه اثر در ترسیم فضای کتاب و ترغیب مخاطب به خوانش کتاب به محمدباقر مفیدی کیا سازنده تیزر «دختر شینا» اهدا کرد.

 

بنابرین گزارش، هیئت داوران پس از بررسی ۳۰ اثر راه یافته به بخش مسابقه «نماهنگ»، در بخش کلیپ فرهنگی ضمن تقدیر از محمدحسن فلاح برای ساخت کلیپ فرهنگی «تک فرزندی»، لوح افتخار جشنواره را به محمد رضوانی‌پور برای ساخت کلیپ فرهنگی «من کالای ایرانی را انتخاب می کنم» اهدا کرد.

 

همچنین هیئت داوران در بخش «نماهنگ» ضمن تقدیر از  حسین و محمد بوشهری برای ساخت نماهنگ «لبیک»  وحید امینی، برای ساخت نماهنگ «اشک آینه»، لوح افتخار جشنواره را به محمد رضا رضائیان، برای ساخت نماهنگ «شبیه افسانه‌ها» و حسین و محمد بوشهری برای ساخت نماهنگ «مرگ = آمریکا» تقدیم کرد.

 

گفتنی است هیئت داوران در این بخش، هیچ اثری را شایسته دریافت فانوس ندانست.

 

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز