پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
جروزالم پست؛
 جاسوسی اوباما از نتانیاهو/ کنترل اقدامات ضد ایرانی آقای نخست وزیر!   

«آژانس امنیت ملی آمریکا برای کاخ سفید فاش می کرده که نتانیاهو و مشاورانش چگونه اطلاعاتی که از طریق جاسوسی مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا به دست آورده اند را منتشر خواهد کرد...»

به گزارش ندای اصفهان، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال از جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از مقامات اسرائیل در خلال مذاکرات هسته ای  خبر داد. روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (Jpost) ضمن انعکاس این خبر نوشت: «آژانس امنیت ملی آمریکا گفتگوهای تلفنی میان مقامات ارشد اسرائیلی و قانون گذاران آمریکایی و گروه های یهودی-آمریکایی را شنود می کرده است.

 

وال استریت ژورنال ضمن طرح این موضوع به نقل از برخی مقامات فعلی و گذشته آمریکایی مدعی شد که مقامات کاخ سفید باور داشته اند که اطلاعات به دست آمده از شنودهای تلفنی می تواند برای مقابله با فعالیت های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل علیه توافق هسته ای ایران، ارزشمند باشد.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «آژانس امنیت ملی آمریکا برای کاخ سفید فاش می کرده که نتانیاهو و مشاورانش چگونه اطلاعاتی که از طریق جاسوسی مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا به دست آورده اند را منتشر خواهد کرد. گزارش های آژانس امنیت ملی آمریکا به مقامات دولت اوباما اجازه می داده تا تلاش های اسرائیل برای تحریک کنگره علیه توافق هسته ای را به دقت رصد کنند و تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.»

 

بر اساس این گزارش، “ران درمر” سفیر اسرائیل در ایالات متحده ضمن مذاکره با گروه های یهودی-آمریکایی، آن ها را درباره چگونگی استدلال و تاثیرگذاری بر قانونگذاران آمریکایی برای مخالفت با توافق هسته ای، هدایت می کرده است.

 

در بخشی از این گزارش آمده است: «در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ اهداف نتانیاهو و اوباما در رابطه با ایران متغایر بود. آقای نتانیاهو برای حمله احتمالی علیه تاسیسات هسته ای ایران آماده می شد در حالی که آقای اوباما به دنبال مذاکرات پنهانی با تتهران بدون درمیان گذاشتن موضوع با اسرائیل بود.
سرویس های جاسوسی آمریکا که متقاعد شده بودند ممکن است آقای نتانیاهو بدون هماهنگی با کاخ سفید حمله یکجانبه علیه ایران را آغاز نماید، اقدامات خود در راستای رصد و نظارت بر تصمیمات نتانیاهو را افزایش داده بودند.
اما در سال ۲۰۱۳ سرویس های اطلاعاتی آمریکا مطمئن شدند که نتانیاهو قصد حمله به ایران را ندارد. اما اکنون آنها دلیل دیگری برای ادامه نظارت ها داشتند. کاخ سفید می خواست در جریان باشد آیا اسرائیل از اطلاعات مذاکرات مخفیانه هسته ای خبردار خواهد شد یا نه. مقامات آمریکایی هراس داشتند که ایران در صورت درز کردن اخبار مخفی مذاکرات، از میز مذاکره کنار رود.»

 

 

 

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز