دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

گفتگو با غلامعلی کریمی استاد گروه معارف دانشگاه امیرالمؤمنین(ع)

ریشه‌های 9 دی برگرفته از نهضت امام حسین(ع)/ سکوت تلویحی برخی خواص،‌ جرئت به سران فتنه داد

این استاد دانشگاه گفت: انگلستان با ترفند جدایی دین از سیاست خواست تا زعیم شیعه را حذف کند، با آوردن تفکرات بابیت و بهاییت به دنبال حذف مهدویت بود و با آوردن رضاشاه خواست تا سفره امام حسین (ع) را از این کشور برچیند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، اگر حماسه الهی نه دی پاسخی قاطعانه از جانب مردم به فتنه گران داخلی و خارجی در سال ۸۸ بوده بنابراین تحلیل دقیق حماسه نه دی بدون بازخوانی و تامل در فتنه ۸۸ امکان پذیر نیست. برای تحلیل فتنه ۸۸ نیز باید نقطه ثقل درگیری و نزاع را پیدا کرد. در همین راستا به سراغ تحلیلگر سیاسی و از اساتید دانشگاه امیرالمؤمنین (ع) رفتیم.

***

غلامعلی کریمی در گفتگو با ندای اصفهان، اظهار کرد: برای پیدا کردن ریشه‌های 9 دی بایستی در نهضت امام حسین آن‌ها را پیدا کنیم، امام حسین (ع) حرکتی را انجام می‌دهد، به دنبالش اربعین و اتفاقاتش است و ما الآن در اربعین قرار داریم و حضرت آقا فرموده‌اند: اولین شکوفه‌های عاشورا در اربعین شکفته می‌شود و این شکفتن دو پیام دارد، اول اینکه این درخت زنده است و دوم این درخت ثمره دارد.

غلامعلی کریمی با بیان اینکه 9 دی محصول خیمه‌های امام حسین (ع) است، افزود: امام راحل شروع انقلاب را در روز عاشورا 13 خرداد 1342 آغاز کرد و با راهپیمایی عظیم تاسوعا و عاشورا ادامه یافت تا بالاخره در اربعین سال 1357 انقلاب به پیروزی رسید.

وی گفت: کسانی که 15 خرداد 42 بیرون آمدند صد درصد درد دین داشته‌اند، 9 دی هیچ‌کس برای حزب، باند و گرایشی بیرون نیامد، مردم احساس کردند به هویت ملی‌شان یعنی امام حسین (ع) اهانت شده است و مردم اصفهان هشتم دی که درواقع به‌وقت قمری با سوم امام حسین (ع) برابر بود همچنین با 15 خرداد از لحاظ قمری یکی بوده است، در دفاع از ارزش‌های دینی و نظام به خیابان‌ها آمدند.

این استاد دانشگاه با اشاره به بیان رهبری که فرموده‌اند: دشمن بیست سال برنامه‌ریزی کرده است، یک‌مرتبه در 78 تستی کرد و نتیجه نگرفت و یک‌بار هم در سال 88 فتنه‌انگیزی کرد، ادامه داد: طبق تحقیقاتم، دشمن برای تسلط بر ما باید اول مکتب امام حسین را از ما بگیرد ولی مردم ما در روز نهم دی به دشمن اثبات کردند مکتب امام حسین (ع) زنده است.

کریمی با بیان اینکه انگلستان 250 سال پیش با انقلاب صنعتی و به دنبال منافعش،‌ اهل تسنن را متلاشی کرد، ولی با شیعه در سه مورد به مشکل برمی‌خورد، اول سیدالشهدا (ع) که به شیعیان می‌آموزد برای دین تا سرحد جان بایستند، دوم مهدویت باعث امیدواری شیعیان می‌شود و سوم حلقه متصل بین دو مورد اول یعنی زعامت دین که انگلستان با ترفند جدایی دین از سیاست خواست تا زعیم شیعه را حذف کند، با آوردن تفکرات بابیت و بهاییت به دنبال حذف مهدویت بود و با آوردن رضاشاه خواست تا سفره امام حسین را از این کشور برچیند.

وی گفت: در فتنه 88، دشمن آن‌چنان ظریف کار کرد که ردّ پایی از خود به‌جا نگذارد و به دنبال جلوه دادن آن به‌صورت تمام داخلی بود ولی اتاق فکر استکبار روی این مسئله تمرکز داشت تا جریانی از داخل نظام در مقابل نظام قرار بگیرد فلذا طبق بررسی عبرت‌های عاشورایی و عوام و خواص در کلام رهبری از سال 68 اگر دقت بکنیم متوجه می‌شویم خواص در بحث دنیاطلبی و عدم گرفتن فاصله از معنویات دچار لغزش شده‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی یکی از ریشه‌های فتنه 88 را مزه کردن چرب و شیرین دنیا در دهان برخی مسئولین عنوان کرد و افزود: زمانی که این اتفاق رخ می‌دهد، دشمن به آن‌ها طمع کرده و موردحمایت خود قرار می‌دهد. برخی افراد با شعار آزادی سران فتنه 88 به دنبال جذب مخاطب برای خود هستند و سکوت بعضی از خواص و حمایت تلویحی آنان از سران فتنه، این جرئت را به آنان داد که در مقابل نظام بایستند.

کریمی در خصوص انتخابات مجلس نیز گفت: در انتخابات مجلس انگیزه‌های قومی-محلی بالا است. در حوزه مشارکت مردمی یکی دیدگاه سیاسیون است که بر اساس معیارهای مادی و برگرفته از علوم غربی است که در آن جایگاه خداوند تعریف‌نشده است، به میزان مشارکت مردم نگاه می‌کنند و دیدگاه دوم از لحاظ اعتقادی است که می‌گوید چون خداوند مقلب‌القلوب است و پای حُسن ظن ولی خود می‌ایستد و خدا به‌واسطه اخلاص رهبر معظم انقلاب مردم را در صحنه حاضر می‌کند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: اکثر جریان‌های سیاسی به دنبال قبضه کردن دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی هستند، دولت به دنبال قبضه مجلس شورای اسلامی، و طیف آقای هاشمی به دنبال قبضه مجلس خبرگان هستند، ولی به نظر بنده در خصوص مجلس خبرگان،‌ چون انتخاب ولی‌فقیه به‌عنوان نائب امام زمان (عج) است خود ایشان طوری برنامه‌ریزی می‌کنند تا ولی‌فقیهی به سرکار بیاید که مدنظر خودشان است.

وی با این جمله گفتگوی خود را به پایان رساند که قول دولتمردان در خصوص برطرف کردن مشکلات در 100 روز بعد از نزدیک به سه سال هنوز انجام‌ نشده است.

9 دی

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    خدا خودش از دین حفاظت میکنه هر چند انگلیسی ها از نهایت مکر خودشون استفاده کنن

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715