سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
 از فتنه نفوذ تا نفوذ فتنه گران!   

آینده از آن نظام اسلامی است. زمینه نفوذ دشمن و امکان سوء استفاده او از این زمینه به این معنی نیست که ناامید و یا نسبت به آینده بدبین باشیم، مهم آن است که مسؤولان کشور و انقلابیون و دلسوزان انقلاب، فعال و بیدار و همدل باشند...

ندای اصفهان- حمیدرضا صائمی (مدرسه علمیه میرزاحسین)/

یکی از روزهای بزرگ تاریخ انقلاب ما نهم دی ماه سال ۸۸ است، روزی که مردم ایران بار دیگر نشان دادند همواره بر سر آرمانهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب ایستاده اند و با وجود هجمه های بسیار زیاد دشمن ذره ای از اعتقاد راسخ خود در رسیدن به اهداف انقلاب پا عقب نگذاشته اند. رهبر انقلاب در خصوص این حماسه عظیم و نقش مردم فرمودند: «مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد

نهم دی، روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است.

یکی از ویژگی های ایام الله درس گرفتن از این ایام است، و این مساله در خصوص حماسه نه دی نیز صدق می کند، و اگر بخواهیم در خصوص درس ها و نکات این روز صحبت کنیم باید ساعت ها در مورد ابعاد این واقعه عظیم به گفتگو بنشینیم. اما یکی از این وجوه، بحث چگونگی شکل گیری این حماسه و نقش جریان فتنه در این موضوع می باشد، جریانی که با رهبری اپوزیسیون خارج نشین سعی در براندازی نظام جمهوری اسلامی داشت.

مسأله نفوذ

یکی از مسائلی که همواره برای نظام جمهوری اسلامی تهدید بزرگی بشمار می رود مساله «نفوذ» است. مساله ای که رهبر انقلاب از ابتدای امسال تا کنون ۷۰ بار در بیاناتشان به آن اشاره داشتند، و این تاکید نشان از اهمیت این موضوع و حساس بودن شرایط کنونی در پسابرجام و آستانه انتخابات ۷ اسفند، دارد. از طرفی با نزدیک شدن به انتخابات و فعال تر شدن احزاب و گروه های سیاسی ضرورت توجه بیشتر به این مساله از سوی مسئولین احساس می شود.

جریان نفوذ

مطمئنا در این یادداشت مجال بررسی همه ابعاد نفوذ دشمن وجود ندارد، لذا در فرصت کنونی سعی شده است با بررسی نفوذ فرهنگی غرب در طی سالیان قبل از فتنه ۸۸ و ذکر تنها چند مورد از مصادیق متعدد نفوذ فکری دشمن در این جریان توجه هرچه بیشتر مخاطب به ضرورت تحقیق در این مساله و بررسی راههای جلوگیری از آن جلب شود.

بر کسی پوشیده نیست که فتنه سال ۸۸ در ادامه نفوذ فرهنگی بود که مقام معظم رهبری سال‌ها این امر را گوشزد کرده بودند و اگر بگوییم نفوذ دشمن در زمینه فرهنگ بسیار خطرناکتر از نفوذ اقتصادی، امنیتی و سیاسی است گزاف نگفته ایم که بطور کلی نفوذ فکری غرب در بین فتنه گران در موارد زیر دسته بندی کرده ایم:

ترویج تفکر سکولاریسم در جامعه

سران سلطه و استکبار با برنامه ریزی و نفوذ بر روی اشخاصی که از یک طرف تمایل به فرهنگ غرب دارند و از طرف دیگر قوه تاثیرگذاری بر افکار جامعه دارند سعی در القاء این تفکر را دارد که مذهب حق ندارد در حکومت دخالت کند یا لازم نیست دخالت کند و روحانیان، باید خود را از سیاست دور نگه دارند. نظام سیاسى، باید غیر مذهبى بوده و بر مبناى عقیده یا مذهب خاصى استوار نباشد، همچنین وظیفه دولت سکولار است که مذهب را در دایره عبادات و عقیده شخصى افراد، محدود و محصور سازد. لذا در بین فتنه گران و افراد مؤید این جریان مشاهده می کنیم بعضا افرادی با ظاهر مذهبی وجود دارند که همواره از این جریان حمایت می کنند. حتی این مسئله را در معترضین مشاهده کردیم که خانم های محجبه و چادری در بین آنها حضور داشتند و بر حمایت از سران فتنه شعار سر می دادند.

شبه پراکنی در خصوص جایگاه ولایت فقیه و زیر سوال بردن مشروعیت نظام

یکی دیگر از برنامه های پروژه نفوذ فرهنگی دشمن، ایجاد شبهات بسیار در خصوص جایگاه ولایت فقیه می باشد، به گونه ای که با روش هایی مانند مشروعیت‌زدایی از اصل نظریه‌ی ولایت فقیه، مقبولیت‌زدایی از شخصیت حقوقی، اعتبارزدایی از شخصیت حقیقی و اعتمادزدایی از ولی فقیه، سعی در نفوذ و رسوخ فکری در بین آحاد جامعه دارند.

مصادیق بسیاری از این نفوذ را در فتنه ۸۸ از سوی فتنه گران مشاهده کردیم مواردی همچون بی احترامی و پاره کردن عکس امام و رهبری، عدم تمکین از فرمان ولی فقیه مبنی بر پایان دادن به شورش های خیابانی، تلاش فتنه گران برای حذف جایگاه ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی و موارد متعدد دیگر که باعث خروش خشم مردم علیه آنها در حماسه نه دی شد.

اجرای طرح براندازی اندلسی نظام و قرارگیری جریان فتنه در این طرح

مهمترین و پرهزینه ترین برنامه غرب در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران طرح براندازی اندلسی می باشد. آندلس (اسپانیای کنونی) به مدت ۸۰۰ سال پایتخت علمی و صنعتی جهان اسلامی بود اما دشمن با نفوذ تدریجی فرهنگی و سیاسی و بعد با حمله مختصر، آن را در یک روز به تصرف خود درآورد و تجربه تلخ و عبرت آمیزی در تاریخ اسلام بجای گذاشت. جریان استکبار در این پروژه سعی دارد با استفاده از ابزاری نظیر سینما، ماهواره، اینترنت، کالاهای مصرفی و تبلیغات رسانه ای، شهوت، فساد و بی بندباری را در بین مردم کشورهای مورد هجوم ترویج کند و در نهایت روحیه دین گرایی و جهادطلبی را در بین جوانان از بین ببرد و با این کار راه را برای سلطه خود بر کشورهای مد نظرشان هموار کنند.

نفوذ

جریان فتنه هم با قرار گیری در این طرح چهره منافقانه خود را برای مردم ایران ظاهر کرد. این جریان با استفاده از شعارهایی با مضمون «آزادی» از چندسال قبل از سال ۸۸ بدنبال یارگیری بود، همچنین عناصر فتنه گر در طول دوران تبلیغات ریاست جمهوری با حضور در بین زنان بدحجاب و جوانانی که در قید مسائل دینی نبودند به دنبال تحریک و تهیج آنان بودند که در صورتی که کاندیدای مورد نظر آنان رای نیاورد به خیابان ها روند و علیه نظام شعار بدهند به طوری که در بسیاری از عکس های شوررش های خیابانی، اختلاط زن و مرد و عدم توجه به حدود شرعی در بین فتنه گران را مشاهده می کنیم.

جریان فتنه به اندازه ای در این منجلاب ساخته دست خودش فرو رفت که در نهایت با هتک حرمت به مراسم عاشورای حسینی به عمر خود پایان داد و موجب سرنگونی خود در حماسه مردمی روز نهم دی شد.

ترویج تفکرات اومانیسمی و دور کردن مردم از معارف الهی

پروژه نفوذ فرهنگی در بین اقشار مختلف جامعه با القا کردن تفکرات اومانیسمی از سوی تئوریسین های حامی فتنه از زمان دولت اصلاحات شروع شد. در تفکرات آنها محور پیشرفت و توسعه، رفع نیازهای مادی انسان است یعنی اگر ما به دنبال توسعه و پیشرفت هستیم و می خواهیم اعتبار بین المللی پیدا کرده و به رفاه و آسایش برسیم، باید جذب جامعه جهانی شویم و در چارچوب مقررات بین المللی حرکت کرده و نسخه ای که بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای ما می نویسد را تبعیت کنیم که مبانی این دیدگاه بر اساس عقلانیت ابزاری است؛ این عقلانیّت خاستگاه اومانیستی دارد و خرد آدمی را از سرچشمه جوشان و زلال ایمان دینی و وحی الهی جدا کرده است.

***

موارد مذکور تنها چند مورد از پروژه های نفوذ فرهنگی غرب در خصوص براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد و می بینیم فتنه سال ۸۸ نمایشی از این موارد نفوذ بوده است. هر انسان آگاهی بخوبی این مساله را می داند که دشمن هیچگاه از طرح و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف خود غفلت نمی کند و این آیه شریفه از قرآن نیز موید این مطلب است که خداوند متعال در خطاب به پیامبر بزرگوار اسلام می فرمایند:

«و لن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم قل إن هدی الله هو الهدی و لئن اتبعتَ أهواءهم بعد الذی جاءک من العلم مالک من الله من ولی و لا نصیرا» (بقره-۱۲۰)
هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شوی، و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوس های آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود.

رهبر فرزانه انقلاب در تفسیر این آیه می فرمایند: «تا جامعه مسلمانان از اسلام دست برندارند، اینها راضی نمی‌شوند. مقصود این است که دشمن می‌خواهد آن روح اسلامی، آن احکام زنده اسلام و آن نیروی حیاتی اسلام در میان مسلمانان نباشد. البته آنها با یک عدّه مسلمانِ مرده بی‌اطّلاع از مبانی عالیه اسلام، ولو عامل به ظواهر مختصری از اسلام هم باشند، چندان کاری ندارند؛ دشمنی هم با آن ندارند. اما این‌که اسلام نیست!» (۰۷/۰۵/۱۳۷۱)

در شرایط امروز و در آستانه انتخابات سرنوشت ساز هفتم اسفند استکبار بیش از گذشته بدنبال نفوذ فکری در بین اقشار مختلف جامعه می باشد بطوریکه با قوی کردن راههای نفوذ قبلی به دنبال پیدا کردن راههای دیگری برای رسیدن به خواسته های خود می باشد، که از جمله این موارد می توان به نکات زیر اشاره کرد.

۱) مظلوم نمایی و تطهیر فتنه گران برای نفوذی دوباره و ایجاد فتنه ای اکبر

۲) ایجاد فشار رسانه ای بر شواری نگهبان در خصوص تایید صلاحیت کاندیداهای مد نظر خود

۳) کمرنگ کردن معیار حمایت و یا سکوت در برابر فتنه در عدم اقبال عمومی مردم به ساکتین و حامیان فتنه

۴) گره زدن حل مشکلات معیشتی مردم در ارتباط داشتن با آمریکا و غرب

۵) مصون‌سازی نفوذ با تخریب افراد ضد نفوذ و انقلابی، به گونه ای که با تهاجم مستقیم یا غیر‌مستقیم از طریق غافلان سهل‌اندیش تلاش در بی‌اعتبار‌ سازی چشم‌ها و بازوهای مقابله با نفوذ دارند.

۶) بزک کردن چهره آمریکا و کشورهای غربی و سرپوش گذاشتن بر جنایات آنها در کشورهای سوریه، فلسطین و یمن

۷) ترویج روحیه بی تفاوتی نسبت به مسائل جامعه به جای مسئولیت پذیری اجتماعی

۸) رواج تعابیر مختلف از نظریه ولایت فقیه و ایجاد شبهات نسبت به اصل ولایت فقیه

نکته ای که در پایان باید به آن توجه داشت این است که آینده از آن نظام اسلامی است. زمینه نفوذ دشمن و امکان سوء استفاده او از این زمینه به این معنی نیست که ناامید و یا نسبت به آینده بدبین باشیم، مهم آن است که مسؤولان کشور و انقلابیون و دلسوزان انقلاب، فعال و بیدار و همدل باشند. به تعبیر رهبر معظم انقلاب: اگر ما بیدار باشیم، امید دشمن ناامید خواهد شد. مطمئنا با توکل بر خدای متعال و پیروی از رهبر معظم انقلاب، ملت ایران بازهم به مانند حماسه نه دی دشمن را در رسیدن به اهدافش مایوس خواهد کرد.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. تسلیم گفت:

    اگه یه شبه اسلام را کنار بگذاریم و مطیع امریکا شویم مشکل اقتصادی مردم حل نمی شود همانگونه که در کشورهای لائیک جهان سوم حل نشده است
    اینگونه فقط اخرت خود را به باد داده ایم و بس
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز