جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
مدیر کل میراث فرهنگی استان اعلام کرد:
 حذف یزد در انتخاب نهایی پایتخت گردشگری جهان اسلام   

مدینه منوره در رقابت با دارلعباده یزد، عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام را به خود اختصاص داد.

به گزارش ندای اصفهان ، منطقه یزد، محمد مهدی شرافت، مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد در این خصوص گفت: تشکیل پرونده معرفی یزد به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام از قریب به دو سال قبل، آغاز و پس از تکمیل به دبیرخانه ‎O‎I‎C در تهران ارسال شد.

وی افزود: در این دبیرخانه کاندیداهای مختلفی از ایران حضور داشتند و استان یزد توانست در داخل کشور همه رقبای خود را کنار بگذارد و به عنوان نامزد ایران برای شهر گردشگری جهان اسلام در سال ‎۲۰۱۷ انتخاب شود. در مرحله نهایی یزد در رقابت با شهر مدینه منوره از کشور عربستان، حذف و شهر مدینه به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام معرفی شد.

شرافت عنوان کرد: در نهمین اجلاس همایش وزیران گردشگری کشورهای اسلامی (OIC) که در کشور نیجر برگزار شد، ایران با یک پیشنهاد برای سال ‎۲۰۱۷ و یک پیشنهاد برای سال ‎۲۰۱۸ در این اجلاس شرکت کرد.

وی تصریح کرد: استان یزد به عنوان یکی از سه کاندیدای نهایی برای انتخاب پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ‎۲۰۱۷ انتخاب شد اما در رقابت با شهر مدینه منوره نتوانست آرای لازم را کسب کند. خوشحالیم که توانستیم به عنوان نامزد ایران، شهر دارالعباده یزد را در اجلاس جهانی کشورهای اسلامی معرفی کنیم، هرچند که در مرحله نهایی از شهر پیامبر اسلام (ص)‎ عقب افتادیم.

شرافت افزود: عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام برازنده شهر مدینه منوره است و امیدوارانه تلاش می‌کنیم تا با جلب حمایت و همراهی بیشتر مسئولین در سال‎‎های بعد بتوانیم این عنوان را به مجموعه افتخارات یزد اضافه کنیم.

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق