دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
هیل بررسی کرد:
 ورق برگشت؛ راند دوم جنگ علیه توقف تحریم های ایران   

در حالیکه اکثر رسانه های خارجی و داخلی سال جدید میلادی را سال آغاز توقف تحریم های ایران نام گذاری می کنند سایت کنگره از برنامه سناتور های آمریکایی برای اعمال تحریم ها علیه ایران، گزارش می دهد.

به گزارش ندای اصفهان، در حالیکه اکثر رسانه های خارجی و داخلی سال جدید میلادی را سال آغاز توقف تحریم های ایران نام گذاری می کنند سایت کنگره از برنامه سناتور های آمریکایی برای اعمال تحریم ها علیه ایران، گزارش می دهد.

 

سایت آمریکایی هیل در این گزارش می نویسد: سناتورها در حال بررسی تمدید بسته‌ای از تحریم‌ها علیه تهران هستند که قرار است سال آینده منقضی شود. این مصوبه که موسوم به «قانون تحریم‌های ایران» است شامل مفادی علیه برنامه هسته‌ای ایران، موشک‌های بالستیک و بخش انرژی این کشور است.

 

سایت هیل در این گزارش نوشت: سناتور دموکرات «بن کاردین» از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنا پیش از تعطیلی سال نوی سنا به هیل گفت: تصور می‌کنم احتمالاً کنگره سال آینده درباره [این قانون] اقدام خواهد کرد.

وی افزود: سناتورها طی یک جلسه در ماه دسامبر پیشنهاد کردند که تمدید تحریم‌های ایران را در ماه ژانویه یا فوریه بررسی کنند. آنها در تلاشند تا با «استفان مال» مسئول اجرای برجام [برنامه جامع اقدام مشترک] در دولت اوباما رایزنی کنند تا به بررسی جدول زمانی احتمالی آن بپردازند.

سناتور دموکرات «کریس کونز» اوایل ماه جاری میلادی در جلسه استماع کمیته روابط خارجی گفته بود: در ماه ژانویه بسیاری از اعضای کنگره خواستار تمدید سریع قانون تحریم‌های ایران خواهند شد.

به‌نوشته هیل اما ژانویه ممکن است با «روز اجرای» توافق هسته‌ای ایران همزمان باشد و به این ترتیب احتمالاً دولت را در موقعیتی نامناسب برای لغو تحریمهای ایران قرار دهد به‌موازات آنکه قانونگذاران تلاش دارند این تحریم‌ها را تمدید کنند.

حامیان تمدید قانون تحریم‌های ایران می‌گویند این اقدام لازم است تا دولت اوباما یا دولت آینده توانایی «بازگشت سریع» تحریم‌ها در صورت نقض توافق هسته‌ای از جانب ایران را داشته باشد.

بر اساس این گزارش، قانونگذاران آمریکایی در حال فشار بر اوباما هستند تا پیام صریحی به ایران ارسال کند مبنی بر اینکه او آماده است تهران را پاسخگو بداند؛ این پیام شامل حفظ قانون تحریم‌ها هم هست.

 

نشریه کنگره آمریکا نوشت: اما هرگونه تلاش برای تمدید قانون تحریم‌های ایران احتمالاً با واکنش دولت اوباما ــ و برخی از همپیمانان وی در کنگره ــ مواجه خواهد شد چرا که این نگرانی وجود دارد که ایران هرگونه تحریم جدید را نقض توافق هسته‌ای محسوب کند.

 

بر اساس این گزارش، برای آنکه قانون تحریم‌های ایران در سنا تمدید شود، جمهوری‌خواهان به چهار سناتور دموکرات مخالف توافق ایران نیاز خواهند داشت که شامل منندز، کاردین و دست‌کم دو سناتور دموکرات دیگر است که از توافق هسته‌ای حمایت کردند.

سناتورهای دموکرات «کریس کونز» و «گری پیترز» هر دو گفته‌اند از تمدید قانون تحریم‌های ایران حمایت می‌کنند و این در حالی است که آنها به‌طور خاص حمایت خود از طرح پیشنهادی کرک ــ منندز را اعلام نکرده‌اند.

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز