چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان اصفهان و علوم پزشکی مطرح کرد
 شباهت عجیب فتنه ۸۸ با حوادث صدر اسلام/ حماسه عظیم ۹ دی تفاوت کوفه و ایران را نشان داد   

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی گفت: نکته جالب توجه حوادث تلخ ۸۸ شباهت عجیب آن با حوادث صدر اسلام است؛ اما حماسه عظیم ۹ دی تفاوت کوفه و ایران را نشان داد.

به گزارش ندای اصفهان، محمدجواد جرستانی‌پور، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی با اشاره به فتنه سال ۸۸ و فرارسیدن سالروز ۹ دی گفت: فتنه ۸۸ دارای ابعاد وسیعی بود و کمتر کسی فکر می کرد چنین تاثیر عمیقی بر فضای کشور داشته باشد.

وی افزود: نکته جالب توجه حوادث تلخ ۸۸ شباهت عجیب آن با حوادث صدر اسلام است، در فاصله کمی از رحلت جان سوز حضرت رسول اکرم (ص) عده ای که خود را مسلمان می دانستند، نماز می خواندند و به اعمال عبادی و احکام دین اسلام آشنا بودند، چه بلایی بر سر خاندان عصمت و طهارت آوردند و آن فجایع را رقم زدند. شش سال پیش نیز شبیه همین اتفاق افتاد؛ اما تفاوت مهم آن حضور عموم مردم در صحنه بود.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان در ادامه با اشاره به ابعاد مختلف فتنه افزود: عدم شناخت تنها علت بروز فتنه نبود، شاید برای افراد عامی که فریب خوردند تبلیغات سو دشمن اثرگذار بوده است؛ اما در مورد خواصی که در حوادث آن سال مردود فتنه شدند، فقط عدم شناخت کافی مطرح نبود؛ بلکه نفسانیات و امیال آنها بود که تاثیرگذارتر بود.

جرستانی‌پور تصریح کرد: همواره در تاریخ اسلام نیز افرادی بوده اند که به خاطر غلبه امیال نفسانی در برهه های تاریخی جا مانده اند؛ چراکه قدرت طلبی افراد را از رسیدن به حق باز می دارد.

وی هدف قرار دادن ولایت فقیه را یکی دیگر از ابعاد فتنه دانست و بیان داشت: چیزی که باعث شد فتنه گران به این هدف نرسند بصیرت بود. خیلی از خواص جامعه به خاطر این عدم بصیرت از توده مردم جاماندند و این مردم بودند که در ۹ دی با بصیرت کافی کشور را نجات دادند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان در ادامه افزود: خواصی که در ۹ دی از مردم تودهنی خوردند باید بدانند که کسی این بی بصیرتی آنها را فراموش نخواهد کرد. حماسه عظیم ۹ دی تفاوت کوفه و ایران را نشان داد. از نوزاد سه ماهه تا پیرمرد هفتادساله، پیر و جوان همگی در این حماسه باشکوه حضور داشتند.

جرستانی‌پور با اشاره به لرزه در آمدن پایه های کاخ سفید در ۹ دی ماه تاکید کرد: نوک پیکان فتنه ۸۸ ولایت فقیه بود.

وی تصریح کرد: عده ای سعی دارند علت پیدایش حماسه نه دی را تنها بی حرمتی که در عاشورا اتفاق افتاد؛ جلوه دهند اما قطعا علت خروش ملت بصیر ایران همه حوادثی بود که در سال ۸۸ و حتی اتفاقاتی که در دولت اصلاحات افتاد که سینه مردم هوشیار ایران را به تنگ آورده بود، بی حرمتی به عاشورا سال ۸۸ جرقه ای برای شعله ور شدن آتش خشم ملت از همه توهین های این جماعت به ملت و کشور بود.

جرستانی با اشاره به پروژه تطهیر چهره سران فتنه در دانشگاه ها بین داشت: این افراد معلوم الحال از آزمون های دشمنان نظام و انقلاب سربلند بیرون آمده اند و خود را چه در قضایای مجلس ششم و چه ایام فتنه به خوبی به دشمن نشان داده اند.

وی افزود: پشت پرده تطهیر چهره سران فتنه در دانشگاه ها، نا امن جلوه دادن فضای کشور است؛ چراکه با حضور این افراد مسئله دار قطعا واکنش هایی از سوی دانشجویان انقلابی داده می شود. مانند اتفاقاتی که چند روز پیش در دانشگاه یزد افتاد و حتی موجب ضرب و شتم تعدادی از دانشجویان انقلابی نیز شده است. این افراد با ایجاد این فضا قصد باج خواهی از شورای نگهبان را دارند.

منبع: دانشجو

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز