یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۶
سوزان رایس، دستیار رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی؛
 انتقال اورانیوم ایران به روسیه بهترین گزینه است   

سوزان رایس، دستیار رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی اعلام کرد که ایران می تواند مقدار ذخایر اورانیوم غنی شده خود را با روش های مختلف از جمله انتقال آن به روسیه کاهش دهد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیوز، سوزان رایس، دستیار رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی اعلام کرد که ایران می تواند مقدار ذخایر اورانیوم غنی شده خود را با روش های مختلف از جمله انتقال آن به روسیه کاهش دهد.

 

خانم رایس در مصاحبه با خبرگزاری”رویترز” گفت:” این اورانیوم می تواند به کشور های ثالث از جمله روسیه منتقل شود که این احتمالا مناسب ترین روش است”. رایس ضمنا یادآور شد که روسیه دارای سوخت هسته ای خود است که “به بهترین شکل تبدیل می شود و ما در این رابطه هیچگونه نگرانی نداریم”. دستیار اوباما گفت:” آنها (روس ها) هنگام کار با چنین موادی با مسئولیت برخورد می کنند و این امر طی دهها سال به وضوح نشان داده شده است”.
سوزان رایس گفت علاوه بر این تهران می تواند این ذخایر را به چنان شکلی تبدیل کند که از ماده رادیوآکتیو نشود برای اهداف نظامی استفاده کرد. دستیار اوباما همچنین وجود بازار بین المللی “انتفاعی مسئول” را خاطرنشان ساخت که در آنجا این ذخایر اورانیوم، خنثی شده و بطور علنی و آزاد فروخته خواهند شد.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق