دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
نائینی در نشست خبری بزرگداشت ۹ دی:
 نفوذناپذیری ملت ایران مقابل فتنه آمریکایی؛ شعار امسال ۹ دی   

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی گفت: شعار محوری ۹ دی امسال «یوم الله ۹ دی؛ مظهر نفوذناپذیری ملت ایران مقابل فتنه آمریکایی» است.

به گزارش ندای اصفهان، محمدعلی نائینی، رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی در نشست خبری که صبح امروز در سالن شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شده بود گفت: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی خط فتنه نفوذ و مبارزه با نظام اسلامی در پیچیده ترین اشکال خودش ظهور یافت به عبارتی می توان گفت دشمنان انقلاب اسلامی از همه گزینه ها ظرفیت ها و تجارب خود برای مقابله و مهار نظام مردم سالار دینی بهره گرفته و ملت ایران با هوشیاری و حضور به موقع و به لحظه خود تهدید و فتنه ها را خنثی و هر روز بر استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده اند.

وی تصریح کرد: دولت های غربی که در گذشته در روش ها و الگوهای مختلف در برخورد با نظام جمهوری اسلامی ایران شکست را تجربه کرده بودند با بهره گیری از الگوی جنگ نرم و تجربه ای که در سایر کشورها داشتند انتخابات را در ایران هدف قرار داده و حتی قبل از انتخابات براساس اقدامات تئوریک در اتاق های فکری آمریکایی و اسنادی که به تدریج آشکار شد به این ابزار رسیدند که با استفاده از تجربه تکنیک های انقلاب های رنگی هم زمان با انتخابات جمهوری اسلامی درون کشورمان را بی ثبات کنند.

نائینی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در محیط ملی و در سطح منطقه هم زمان با انتخابات سال ۸۸ از موقعیت بسیار ممتازی برخوردار بود گفت: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران خلق حماسه بزرگ ۸۵ درصدی ملت در ۳۰ سالگی نظام اسلامی بود که چنین مشارکتی در هیچ یک از نظام های سیاسی جهان وجود نداشت.

وی افزود: این حضور چهل میلیونی و ۸۵ درصدی مردم در انتخابات دهم ریاست جمهوری موقعیت و جایگاه نظام مردم سالاری دینی را افزایش داد و در شرایطی که هیچ خطری کشور را تهدید نمی کرد و موقعیت نظام ممتاز بود دروغ افترا و تهمت در کشور علیه نظام و سلامت انتخابات به راه افتاد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی با بیان اینکه مردم ایران در فتنه ۸۸ به ویژه در کلان شهرها و پایتخت در شرایط خاصی قرار گرفتند و همچنین شبهه و تردید هم رواج پیدا کرد بیان داشت: برخی از خودی ها در تحلیل رفتار دچار مشکل شده و برخی سکوت و برخی در جبهه دشمن عمل کردند و نتایج یک انتخابات پرافتخار و امید آفرین به چالش کشیده شد.

وی ادامه داد: این همان فرصت طلایی بود که چندین کاندیدای شکست خورده، احزاب، گروه های سیاسی حمایت کننده از آن کاندیداها و غفلت و کوتاهی برخی از نخبگان کشور در اختیار آمریکا و معارضین خارجی و داخلی انقلاب اسلامی گذاشته شد فرصتی که آمریکا مدت ها به دنبال آن بود و هرگز موفق نشد و این امر نظام را از درون به چالش کشاند.

نائینی با بیان اینکه در آن بحبوحه با سرعت بین جبهه داخلی و خارجی یک ائتلاف عجیبی شکل گرفت و بلافاصله جریان فتنه همه دیرینه و سابقه اش تبدیل به پیاده نظام دشمن شدند گفت: سران کشورهای غربی، صهیونیست ها و رسانه های آنها با همه ظرفیت به میدان آمده و فضای خطرناکی شکل گرفت و آمریکایی ها کاملا امیدوار به براندازی نظام از درون بودند. جریان فتنه و سلطه در یک جبهه واحد از طریق جنگ رسانه ای باورها و اعتقادات مردم را مورد هدف قرار داده اراده آنها این بود که مردم را در مقابل هم و در مقابل نظام قرار دهند که با سد محکم رهبری معظم انقلاب و بصیرت مردم مواجه شدند.

 

وی با بیان اینکه جریان فتنه به امنیت کشور منافع ملی و وحدت جامعه لطمه زد افزود: ستون وحدت جامعه ولایت را هدف قرار داد و سعی در خارج سازی مردم از مدار ولایت و وحدت کرد تا با خدشه وارد کردن به ارکان نظام اهداف شوم خود را پیش ببرد وقتی مطالبات جریان فتنه به جای مجاری قانونی و عقلایی به کف خیابان ها کشیده شد کسانی که با نظام نسبتی نداشتند به طمع افتاده و صحنه را مدیریت کردند.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی اضافه کرد: جریان فتنه پایه های نظام جمهوری اسلامی را به بهانه تقلب در انتخابات هدف قرار داد و همچنین منافع ملی را هم نادیده گرفته که این امر خسارت سنگینی به نظام زد هتک حرمت های نظام، مردم و ارتش های پایه ای نظام، مخدوش کردن چهره نظام، اعتبار و بی آبرویی در جهان، متهم کردن نظام به دیکتاتوری تقلب و خیانت، فلج کردن کار کشور و جامعه در حدود ۸ ماه، امنیتی کردن فضای کشور و جامعه با آشوب، تولید سوژه و فرصت برای نقش آفرینی رسانه های معارض غربی و ضد انقلاب، نپذیرفتن رای مردم و زیر سوال بردن سلامت انتخابات و جمهوریت نظام، وسیله نفوذ و حضور غربی ها در داخل کشور شدن، امیدواری غربی ها به فروپاشی درون کشور از جمله موارد خیانت ها و ظلم جریان فتنه است که محاسبات خسارات آنها ممکن نیست.

وی با بیان اینکه نتیجه قانون گریزی و فتنه گری به طمع افتادن فتنه گران و مدیریت صحنه ها توسط ضد انقلاب باعث بی ثباتی کشور شد افزود: فتنه اتفاق افتاد ولی برخی از نخبگان در مقابله و محکوم کردن آن و شفاف سازی کوتاهی کردند متاسفانه در این لحظه حساس تاریخی منافع ملی انقلاب و نظام فدای امیال شخصی و گروهی عده ای شد و زیاده خواهی ها و قدرت طلبی نخبگان به گسترش دامنه فتنه کمک کرد.

نائینی افزود: امروز برخی از بازیگران فتنه ۸۸ و افرادی که در مقابل هجمه به ستون انقلاب و ارزش های آن سکوت کرده بودند و یا با فتنه همراهی داشتند تلاش برای تطهیر و تخفیف چهره جریان فتنه و جرم سران آن دارند این گروه به بهانه های مختلف درخواست چشم پوشی و فراموش کردن خیانت و ظلم بزرگ سران فتنه را دارند قطعا حماسه سازان ۹ دی با هزینه هایی که جریان فتنه بر نظام تحمیل کرده تسلیم فشارهای سیاسی و رسانه ای این جریان سیاسی شکست خورده نمی شوند.

وی بیان داشت: مسئولان نظام جمهوری اسلامی هم می دانند که فتنه سازان یوم الله ۹ دی هرگز نظاره گر نفوذ جریان فتنه در حاکمیت نخواهند بود حرمت شکنی روز عاشورا مردم خداجوی ایران را علیه فتنه آمریکایی به خروش درآورد این حرمت شکنی خشم هر انسان آزاده ای را برانگیخت و همه کسانی که به یک تعلق خاطری به دین، اسلام، انقلاب و نظام داشتند را به واکنش واداشت.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی با بیان اینکه در ۹ دی ۸۸ عاشورائیان با قیام علیه عاشوراستیزان اقدامی ماندگار تاریخی را در تاریخ مبارزات ملت ایران به یادگار گذاشتند اظهار داشت: این حضور در سراسر کشور همه سلایق سیاسی و گروه های اجتماعی و ۴۰ میلیون شرکت کننده در انتخابات ۲۰ خرداد را دربر می گرفت چون یوم الله ۹ دی مشخص کردند که مردم به هیچ جناحی گرایش ندارند و برای دفاع از انقلاب و نظام و رهبری و مقابله با انحراف از مسیر انقلاب در صحنه هستند.

وی ادامه داد: قیام تاریخی و ماندگار ۹ دی به تعبیر رهبری یکی از قله های فراموش ناشدنی، حرکت خاسته از بصیرت، شناخت موقعیت و حضور در لحظه های مورد نیاز، حرکتی در فضای غبارآلود و حرکتی متکی بر ایمان و اراده الهی در انقلاب اسلامی بود.

نائینی با اشاره به اینکه ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه ۹ دی در ششمین سال بزرگداشت این قله فراموش ناشدنی شعار محوری «یوم الله ۹ دی مظهر نفوذناپذیری ملت ایران مقابل فتنه آمریکایی را اعلام کردند» گفت: بزرگداشت حماسه ۹ دی دو جنبه دارد یک وجه آن حرکت عظیم مردم و وجه دیگر آن فتنه ای است که در سال ۸۸ به راه افتاد که هر دوی آن استثنایی بود چرا که هم فتنه بدیع پیچیده و متفاوت در توطئه های قبلی بود و هم واکنش انقلابی، حماسی و به موقع مردم متفاوت از سایر راهپیمایی های پس از انقلاب بود. این شعار پیامی هم برای استراتژی امروز آمریکا در ایران دارد و آن پیام این است که آمریکا که از سال ۸۸ با همه ظرفیت های سیاسی، رسانه ای، مالی و اطلاعاتی در دفاع از فتنه و فنون به میدان آمد و در پشتیبانی از جبهه معارض نظام کوتاهی نکرد.

وی ادامه داد: ولی ملت ایران باورها و استراتژی آمریکا و بازیگران داخلی آن را در هم شکست بنابراین پیام شکست فتنه طراحی شده آمریکا در سال ۸۸ این است که در ایران امکان فروپاشی نظام از درون وجود ندارد ملت ایران نفوذناپذیر و استراتژی نفوذ بیگانه را در هم خواهند شکست ۹ دی نشان داد که هرگاه ملت ایران نسبت به اصل نظام و ارکان آن احساس خطر کنند با همه ظرفیت ها توطئه دشمن را در هم می شکند و نظام جمهوری اسلامی به لحاظ جایگاه ولایت و ساختار قدرت نفوذناپذیر است.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی با بیان اینکه بزرگداشت ۹ دی متعلق به گروه و جریان خاصی نیست همچنان که در خلق آن همه سلایق و گروه ها نقش آفرین بودند ادامه داد: ۹ دی تصویر واقعی قدرت نظام جمهوری اسلامی، تصویری از سد نفوذ مقابل دشمن بود دست قدرت خدا در دفاع کامل از نظام و حریم ولایت بیرون آمد و انقلاب اسلامی را در مسیر خودش مستحکم تر از قبل قرار دادیم.

وی با بیان اینکه هیچ رویداد و حادثه ای نمی توانست مانند حادثه ششم دی (روز عاشورا) ملت ایران را در ۹ دی به حرکت درآورد افزود: احساسی که در ۹ دی به جریان افتاد با روح عاشورایی در آمیخته شد عاشوراستیزی، پرده دری و حرمت شکنی ها در روز عاشورا مردم را به این رساند که با یک جریان منحرف از جنس لشکر ابن زیاد روبرو هستند که هم زمان با شهادت امام حسین علیه السلام پرچم های عزای آن حضرت به آتش کشیده می شود وقتی مسئله امام حسین و روز عاشورا به میان آمد این تحرک عمومی و حرکت عظیم به وجود آمد و حرکت فتنه با عاشورا آمیخته شد.

وی با بیان اینکه مردم ایران از فتنه پیچیده ۸۸ سربلند خارج شدند اما باید بدانیم که فتنه و نفوذ در مسیر انقلاب تمامی ندارد گفت: تا انقلاب در سایه ولایت و دین جلو می رود دشمن برای آن توطئه می کند و قطعا فتنه های بعدی پیچیده تر و متفاوت تر است زیرا دشمن از شکست های خود تجربه گرفته و با شیوه و بازیگران جدیدی به میان می آید اگر مراقبت نشود و از فتنه ها درس نگیریم در بحث فتنه های آینده دچار مشکل خواهیم شد و همچنین اگر از فتنه ۸۸ حساسیت زدایی شود در آینده به فتنه های بزرگتر مبتلا خواهیم شد.

نائینی با بیان اینکه جریان فتنه خدمت بزرگی به دشمنان انقلاب اسلامی انجام داد افزود: دشمن در سال ۸۸ به این باور رسید که می توان کشور را از درون بی ثبات کرد براساس همین برآورد غربی ها به راهبرد تشدید تحریم ها و فشارهای اقتصادی برای انتقام از حماسه سازان ۹ دی رسید. حقیقتا ایمان مقاومت آستانه تحمل و بصیرت مردم ایران در این چند سال اخیر بی نظیر بود و دشمن به خسته شدن مردم و فروپاشی از درون دل بسته بودند و در نهایت مجبور به پذیرش استحکام نظام جمهوری اسلامی شد.

وی با بیان اینکه در بزرگداشت ۹ دی افراد قدرتمند صاحب تحلیل باید به میدان بیایند و با یک منطق تحلیلی دقیق ریشه ها و ابعاد فتنه ۸۸ و حرکت مردم را برای لایحه های مختلف بازگو کنند گفت: پیام ۹ دی هم باید به دشمنان برسد هم انگیزه های نیروهای ارزشی و انقلابی را باید تقویت کند و هم باید افرادی که هنوز شبهه و تردید دارند مخاطب برنامه های بزرگداشت نهم دی قرار بگیرند امیدواریم این بزرگداشت هر سال مناسب تر و گرم تر برگزار شود.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی با اشاره به تشریح شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که متولی بزرگداشت مناسبت های انقلاب است گفت: تعظیم و بزرگداشت یوم الله ۹ دی همچون سایر ایام الله جزو برنامه های سالیانه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرار دارد که با فعال نمودن ستاد مرکزی مردمی و ستادهای استانی کمیته ها و کارگروه های تخصصی تلاش نموده تا در پرتو تبیین صحیح حقیقت حماسه ۹ دی این قله فراموش ناشدنی در تاریخ مبارزات ملت همچنان زنده و جوشان باقی بماند.

نائینی با اشاره به محورها و عناوین بصیرت بخش به منظور بزرگداشت هر چه بهتر یوم الله ۹ دی گفت: آغاز برنامه های بزرگداشت یوم الله ۹ دی با یاد خطبه های ائمه جمعه و سخنرانان که در چهارم دی آغاز و تا نماز جمعه ۱۱ دی ادامه خواهد داشت، تجمع بزرگ مسئولان، کارکنان و مدیران قوه قضائیه و دادگستری تهران در روز ۹ دی مقابل مسجد ارگ، برگزاری نشست شب خاطره با موضوع خاطرات فتنه ۸۸ و بصیرت انقلابی ملت پنجشنبه سوم دی در تالار اندیشه حوزه هنری. برگزاری گالری عکس با موضوع نهم دی از شنبه پنجم دی ماه لغایت ۱۲ دی در تمامی مراکز استان ها. برگزاری نشست پژوهشی توسط پژوهشگاه هنر انقلاب دانشجویان و اساتید هنر در حوزه هنری، برگزاری ۲۲ شب شعر بصیرت و ولایت با حضور شعرای انقلابی در تمامی مراکز استان ها، بزرگداشت ششمین سالگرد حماسه ماندگار نهم دی در تمامی مساجد و اماکن مقدس و متبرکه سراسر کشور، پوشش فعالیت های ستاد دستگاه ها نهادها در موضوعات نهم دی در تمامی شبکه های معاونت صدا سیما و خبر و بین الملل توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و ده ها برنامه های متنوع که از سوی ستادهای مشترک شهرداری تهران، بسیج تهران و سازمان تبلیغات اسلامی تدوین شده است.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز