جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
گزارش/
 بی‌اطلاعی وزیر علوم از برگزاری کنسرت و اردوی مختلط در دانشگاه‌ها با وجود مستندات+فیلم   

دانشگاه از همان ابتدا محلی برای تحصیل وکسب علم توام با نشاط بود ولی در این میان برخی ها براین باورند که کنسرت واردوهای مختلط در دانشگاه موجب افزایش نشاط خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان، دانشگاه از همان ابتدا محلی برای تحصیل  وکسب علم توام با نشاط بود ولی در این میان برخی ها براین باورند که کنسرت واردوهای مختلط در دانشگاه موجب افزایش نشاط خواهد شد.کنسرت ها واردهای مختلطی که شاید در ظاهر دارای نشاط خواهد شد ولی طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب در آینده چوبش را خواهیم خورد.از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد برگزاری چنین مراسماتی در دانشگاه ها بودیم. رهبرمعظم انقلاب در دیدارهای مکررشان بارها این موضوع را به مسئولان گوشزد کرده بودند. نمونه هایی از بیانات صریح ایشان به شرح زیر است:

 

«مسئله‌ی کنسرت‌ها در دانشگاه که دانشجوی عزیزی مطرح کردند که دانشگاه جای کنسرت نیست. راست است؛ این را من هم یادداشت کرده‌ام و جزو یادداشت‌های من، همین مطلب هست. اینکه ما بیاییم دانشجوها را به خیال خودمان برای نشاط بخشیدن به محیط دانشجویی، به اردوی مختلط ببریم یا کنسرت موسیقی در دانشگاه تشکیل بدهیم، جزو غلط‌ترین کارها است. برای تحرّک دانشجویی و تلاش دانشجویی و نشاط دانشجویی، راه‌های دیگری وجود دارد؛ آنها را به گناه نباید کشاند!»(۹۴/۰۴/۲۰)

 

«بعضی‌ها کار فرهنگی را در داخل دانشگاه با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند؛ خیال میکنند کار(فرهنگی این است‌)؛ می‌گویند باید دانشجو شاد باشد! شاد بودن برای هر محیطی چیز خوبی است امّا چه‌جوری؟ به چه قیمتی؟ غربی‌ها چقدر بهره برده‌اند از این اختلاط دختر و پسر که ما بهره ببریم؟ یک روزی به ما میگفتند که در اروپا -آن روز اروپا را مطرح میکردند- حجاب نیست و زن و مرد با هم قاطی‌اند، هوس و شوق جنسی هم در آنجا طبعاً کنترل‌شده است. خب، حالا شما نگاه کنید ببینید همین‌جور است؟ آیا هوسها کنترل‌شده است یا هوسها تحریک‌شده است؟ این‌همه جنایت جنسی امروز دارد در آمریکا و در اروپا اتّفاق می‌افتد؛ به جنس مخالف هم دیگر حالا اکتفا نمیکنند! و از این بدتر هم خواهد شد. اسلام انسان را شناخته است که حکم حجاب را داده، حکم عدم اختلاط زن و مرد را داده. اسلام من و شما را شناخته؛ (انسان‌) مال خدا است و (او) آفریننده‌ی ما است. اردوی مختلط یعنی چه؟ کوهنوردی مختلط، اردوی مختلط، گاهی حتّی خارج از کشور! نه، کار فرهنگی ماهیّت دیگری دارد، مفهوم دیگری دارد. مسئولین فرهنگی دانشگاه‌ها بفهمند چه‌کار می‌کنند.»(۹۴/۰۸/۲۰)

 

«جذّابیّت از راه اردوی مختلط، صددرصد غلط و خطا است. بعضی‌ها این‌جوری جذّابیّت میخواهند ایجاد کنند. یک مجموعه‌یدانشجویی، حالا یا به‌عنوان پُرطمطراقِ مجموعه‌ی صنفی و علمی و تخصّصی، یا حتّی زیر عنوان اسلامی، دختر و پسر را با هم بردارند ببرند کوه، بردارند ببرند سفر، بردارند ببرند اروپا؛ اردوهای خارج از کشور! اینها قطعاً خیانت به محیط دانشجوییاست و خیانت به نسل آینده‌ی کشور است؛ بدون تردید. راه جذّابیّت اینها نیست. همچنان‌که گفتند، بنده هم تأکید کردم، راه جذّاب‌کردن مجموعه‌های شما این نیست که کنسرت موسیقی راه بیندازید. گفتم که یک‌روزی -سالها پیش البتّه- تشکّلهای‌دانشجویی یک‌چنین کاری را کردند. برای ما سؤال ایجاد شد که این مجموعه‌ی دانشجویی چرا این کار را میکند؟ خیلی برای من تعجّب‌آور بود. [وقتی که] پرسیدیم، گفتند میخواهیم دانشجوها را جذب کنیم. خب چوبش را بعداً خوردیم.» (۹۴/۰۴/۲۰)

 

 

ایشان سخن خود را صریحا اعلام کردند ولی مسئولین باز هم در دانشگاه ها بی تفاوت از کنار چنین موضوعاتی گذشتند:جریان ضداسلامی با نفوذ در دانشگاه های کشور قصد استحاله ارزشهای اسلامی و قبح زدایی را دارد و متاسفانه عده ای از مسئولنین دانشگاه ها و وزارت علوم توجه ای به این موارد نداشته و اتفاقات تلخی به وقوع پیوسته که باعث ناراحتی شدید رهبرانقلاب، علما و بدنه دانشجویی کشور شده است.

 

 

وزیر علوم با وجود مشاهده تصاویر رقص دانشجویان، آن را تکذیب می‌کند!

 

زهره طبیب زاده، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در رابطه با سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویی در خصوص ابتذال کشیده شدن فضای فرهنگی در دانشگاهها گفت: معاونت فرهنگی وزارت علوم در دولت یازدهم به هیچ عنوان اعتقادی به کنترل فضای فرهنگی دانشگاه ها ندارد و حتی اعتقادی به این مسئله ندارد که باید فضای فرهنگی در دانشگاه ها حاکم شود.

 

وی در ادامه با بیان این مطلب که این مسئله را بارها در کمیسیون چه از وزیر قبلی و چه وزیر جدید سوال کرده ایم، گفت: فیلم های بسیار نامناسبی از جلسات رقص و پایکوبی مختلط دختران و پسران تحت عنوان جشن فارغ التحصیلی با اجرای موسیقی زنده به کمیسیون آموزش گزارش شده است و در این زمینه  وزیر و معاون فرهنگی وزیر را به کمیسیون دعوت کرده ایم و تصاویر پایکوبی دانشجویان را به آنها نشان داده ایم حتی تصاویر افرادی که خود را به شکل شیطان پرستان و نمادهای فرقه شیطان پرستی درآورده و عکس یادگاری گرفته بودند را دیدند و باید گفت وزیر علوم کاملا از این اقدامات مطلع است.

 

طببب زاده در ادامه به سفر دانشجویان به ایتالیا اشاره کرد و اظهار داشت: دو هفته پیش توسط یکی از دانشگاه ها اردویی مختلط تحت عنوان اردوی علمی در ایتالیا برگزار می‌شود. که گزارش این سفر به کمیسیون رسید و وضعیت نابهنجار  آن سفر توضیح داده شد. وزیر و معاونان مربوطه نیز در جلسه بودند اما متاسفانه تنها کاری که معاونت فرهنگی این وزارتخانه این روزها انجام می دهد محدود کردن بسیج دانشجویی است.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: تشکل‌های دانشجویی معتقدند دولت شدیدترین مضیقه ها را علیه آنها در دانشگاه ها اعمال می کند اما از سوی دیگر دست گروه های ملحد و معاند و کسانی که در ترویج اباحه گری در دانشگاه ها تلاش می کنند را باز می گذارد. این افراد به بهترین نحو حمایت می شوند و در دانشگاه دفاتری همچون دفاتر موسیقی و مجمع موسیقی و انجمن موسیقی و … در حمایت از آنها وجود دارد اما دریغ از اینکه هزینه اندکی برای سفر علمی، پژوهشی و یا زیارتی داده شود.

 

وی با تأکید بر این مطلب که کانون های نشر موسیقی سرگرمی و ابتذال در دانشگاه وجود دارد، اذعان داشت: وزارت علوم از این کانون ها حمایت مالی می کند، اما از دفاتر تشکل‌های انقلابی کوچک ترین حمایتی نمی شود. امکاناتی که تا پیش از این از سفرهای زیارتی می شد اطلاع داریم که دیگر همین امکان هم در بسیاری از دانشگاه ها قطع شده است که دیگر حتی توانایی بردن سفرهای زیارتی به مشهد مقدس را هم ندارند بنابراین ما از وزیر سوال کرده ایم وزیر هم با وجود آنکه تمام این تصاویر از جمله تصاویر مبتذل بی حجابی و رقص و پایکوبی را مشاهده کرده اما همه آنها را انکار می کند.

 

طبیب زاده گفت: پس از مشاهده رقص و پایکوبی دانشجویان در دانشگاه وزیر صراحتا اعلام کرده که اینها دروغ است با وجود اینکه تمام مدارک و تصاویر آن را مشاهده کرده است وقتی حامیان فتنه آزادانه در دانشگاه های مختلف سخنرانی می کنند و در روز عاشورا سوت و دست می زنند طبیعی است چنین دولتی برای جوان های مومن و انقلابی محدودیت ایجاد کند و برعکس افرادی که فساد را ترویج می دهند آزادانه بگذارد.

 

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه به جلسه دو هفته قبل کمیسیون آموزش و تحقیقات اشاره کرد و بیان داشت: در دو هفته قبل در کمیسیون آموزش و تحقیقات گزارشی از خوابگاه دختران دانشگاه تهران به وزیر محترم ارائه دادم که به هیچ وجه مسائل فرهنگی در خوابگاه دانشگاه تهران رعایت نمی شود. وضعیت نامناسبی در خوابگاه دانشجویان دختران دانشگاه تهران وجود دارد به نحوی که مردان نامحرم به راحتی در مسیرهای اصلی دانشگاه رفت و آمد می کنند و هیچ گونه کنترلی روی حضور نامحرم در فضای خوابگاه وجود ندارد و حراست دانشگاه تهران در جلوگیری از این گونه اقدامات هیچ اقدامی انجام نمی دهد.

 

طبیب زاده در خاتمه تصریح کرد: عکس هایی از خوابگاه دانشجویی را  که البته ابا داشتم که آنها را به وزیر نشان دهم اما نشان دادم از وی خواهش کردم تا آنها را در اختیار کارشناسان خانم قرار دهند که در این تصاویر دختران با بدترین پوشش در فضایی که مردان به راحتی از آنجا عبور و مرور می کنند، با این حال هیچ گونه بازخوردی نداشته است.

 

 

اصلا در طول دوسال دولت،اردو وکنسرت مختلط برگزار نشده است!!

 

محمد فرهادی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صبح امروز در حاشیه افتتاحیه جشنواره رباتیک که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شده بود در پاسخ به این سوال که وزارت علوم چه برنامه‌ای برای جلوگیری از اردوها و کنسرت‌های مختلط در دانشگاه‌ها دارد گفت: به جد می‌گویم در دو سال اخیر و در دولت تدبیر امید چنین اردوهایی وجود نداشته و حتی اگر شکل گرفته در بیرون از محیط دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: چرا که برگزاری این گونه مراسمات تنها با مجوز می‌باشد و چنین مواردی مجوزی صادر نشده و برگزاری آن را در دانشگاه‌ها رد می‌کنم اما بخش نامه ممنوعیت برگزاری این برنامه‌ها با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب از سوی وزارت علوم به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

 

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در پایان خاطر نشان کرد: در گذشته تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ایران و یکی از دانشگاه‌های ایتالیا صورت گرفته بود که این مسافرت صرفا علمی و آن هم با حضور اساتید و در طول عمر این دولت نبوده، صورت گرفته است. این موارد را به جدیت مدیریت می‌کنیم و درصددیم که اگر چنین مراسم‌هایی بخواهد در دانشگاه‌ها صورت بگیرد تفکیک شده عمل شود.

 

 

مسئولین دانشگاه ها، اساتید ارزشی و انقلابی، تشکل های دانشجویی، مراکز و نهادهای مربوطه از جمله وزارت اطلاعات و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، رسانه های دانشجویی و عمومی کشور همه و همه از این به بعد باید با رصدی همه جانبه تحقق فرمایشات مهم رهبری را دنبال کنند و تکرار چنین مواردی قطعا برای جامعه دانشگاهی کشور قابل تحمل نخواهد بود.

 

با توجه به سخنان رهبرانقلاب حجت برای تمامی مسئولین دانشگاه ها تمام شده و رئسای دانشگاه ها نباید اجازه دهند افراد نفوذی و زاویه دار با ارزش ها و باورهای دینی مردم متولی امور فرهنگی دانشگاه ها شوند. باید از این به بعد دید چنین برنام های ضداسلامی در کدام یک از دانشگاه های ما تکرار میشود که قطعا تکرار چنین موضوعاتی نشان دهنده ضدیت مسئولین مربوطه با فرمایشان رهبر انقلاب و سیاست های نظام اسلامی است و تبعات سنگینی خواهد داشت.

 

 

در حالی که وزیر علوم و معاونش طی اظهاراتی برگزاری هرگونه این مراسمات در دانشگاه‌ها را تکذیب کرده بوده و قول پیگیری برای مشاهده تخلفات را دادند، این بار بساط رقص و آواز در دانشگاه زنجان پهن شد.

 

 

اینبار معاون فرهنگی دانشگاه میزبان جشن وپایکوبی!

 

جالب اینجاست که این مراسم از سوی هیچکدام از تشکل‌های انشجویی دانشگاه برگزار نشده و محور تهیه و تدارک آن، معاونت فرهنگی دانشگاه زنجان بوده است؛ جمعیت دو بابر ظرفیت ۸۰۰ نفری آمفی تئاتر محل برگزاری این مراسم باعث ایجاد همهمه و شلوغی و همچنین رقاصی دانشجویان دختر و پسر در ملاء تمام حضار شود.

 

جالبتر اینکه مجری برنامه با ترغیب دانشجویانی که روی سن برنامه حاضر شدند اظهار می‌کند که «نرقص آقا! اگر برقصی پایین میری»؛ در ابتدای برنامه نیز مجری برنامه اعلام می‌کند که «مجوز رقص این گروه صادر شده است».

 

اتفاقات تلخ دانشگاه زنجان در حالی رقم خورده است که بهانه اصلی جشن، امامت حضرت ولیعصر(عج) است اما تناسبی میان عنوان و محتوای این مراسم دیده نمی‌شود.

 

قضاوت با خودتان!

 

 

منبع: دانشجو

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز