جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
 رونمایی از تخلفات بانک مرکزی /اهمال بانک مرکزی در ساماندهی موسسات مالی و اعتباری   

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: متأسفانه بانک مرکزی نظارت را تنها به اخذ مجوز منوط کرده در حالیکه در نص صریح قانون اینگونه نیست.

به گزارش ندای اصفهان ، موسی الرضا ثروتی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص ساماندهی مؤسسات غیرمجاز در دولت یازدهم اظهار داشت: متأسفانه کارنامه عملکرد بانک مرکزی در دولت دهم و یازدهم در ارتباط با ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری غیرقابل قبول بوده است.

وی افزود: طبق ماده ۹۶ قانون برنامه پنجم وظیفه بانک مرکزی نظارت بر تمام نهادهای مالی و پولی اعم از مؤسسات مالی و اعتباری، تعاونی های اعتبار و همچنین بانکهای خصوصی است و قانون، نظارت را تنها به اخذ مجوز محدود نکرده است .
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تصریح کرد: مسئولیت تمام نهادهای مالی و پولی برعهده بانک مرکزی است که متأسفانه از وظیفه اصلی خود طفره رفته و این عامل باعث شده که ما نسبت به اجرای ماده ۲۳۶ درخواست کنیم تا بانک مذکور درباره عدم نظارت صحیحش بر کلیه نهادهای مالی و پولی توضیح دهد.
ثروتی در پایان تأکید کرد: در این خصوص کمیسیون اقتصادی مجلس باید گزارشی را به صحن مجلس ارائه کند تا نمایندگان رأی دهند و تخلف بانک مرکزی در خصوص کم کاری در ساماندهی مؤسسات مالی واعتباری به قوه قضائیه ارجاع شود و نسبت به این موضوع رسیدگی کنند.
انتهای پیام/

منبع : yjc

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق