پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
معرفی کتاب/
 ویژه سازمان های دولتی و خصوصی: استرس کاری و راهکارهای کاهش آن +تخفیف خرید   

هنگامی که فرد نتواند فشار روانی را که بر او واقع گردیده است تحمل نماید، دچار استرس می‌شود. هرجا که تغییری در زندگی روی دهد، ما با یک استرس رو به رو می‌شویم. می‌توان گفت که استرس یک حس و حالت روحی ناخوشایند است که برای مدتی تعادل و ثبات روانی فرد را برهم می‌زند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، استرس به حالتی گفته می‌شود که فرد برای تطبیق با یک وضعیت خارجی غیرعادی به صورت رفتاری روانی و یا جسمانی از خود بروز می‌دهد. در این تعریف استرس عبارت از عکس العمل‌های فرد در مقابل موقعیت‌های تهدید کننده در محیط می‌باشد.

کتاب «استرس کاری و راهکارهای کاهش آن» به همت انتشار یاقوت سپاهان (۱۳۹۴) در ۱۱۲ صفحه و به صورتی کاربردی به چاپ رسیده است.

این کتاب مبحثی از رفتار سازمانی است که به قلم نویسندگان منور مجدزاده (عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد)، مرسا آذر (رتبه اول در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد)، کیوان کاوه (پژوهشگر برتر سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۲– رتبه یک استانی در سال ۱۳۹۲ در تحقیقات علمی) و ویراستاری امان اله رحیم زمانی منتشر شده است.

جهت تهیه این کتاب با ۳۰% تخفیف می توانید با شماره ۰۹۱۳۲۰۱۸۷۵۲ (کیوان کاوه) تماس حاصل فرمایید.

کتاب استرس

مؤلفان در مقدمه این کتاب می نویسند:

شکر شایان نثار ایزد منان که موفقیت را رفیق راهمان ساخت تا تالیف این کتاب را به پایان برسانیم. ما پس از مطالعه و تحقیق مستمر اقدام به تهیه مطالبی نموده‌ایم که جنبه کاربردی نیز داشته باشد. همان طور که عزیزان می‌دانند در روانشناسى، استرس به معنى تحت فشار روحى و روانى قرار گرفتن تلقى شده است. در این حالت جسم و روان به تقاضاهاى درونى و بیرونى با فشار پاسخ مى‌دهند. استرس هنگامى رخ مى‌دهد که فرد واکنش‌هاى خود را در مواجهه با محرک‌هاى درونى و بیرونى ناتوان ببیند که همانا پیامد آن از دست رفتن تعادل روانى فرد است. از طرفی می‌خواهیم در این کتاب بگوییم کار به عنوان مهمترین عامل شکل دهنده هویت اجتماعى، منبع تامین کننده زندگى و شکل دهنده روابط اجتماعى، براى هر فرد تلقى مى‌گردد. به همین دلیل است که امروزه توجه به محیط‌هاى شغلى و شرایط کارکنان امرى است که به منظور بالا بردن کیفیت کار، حفظ سلامت و بهداشت کارکنان و به منظور بهره‌جویى بیشتر و بهتر از طول مدت سنوات کارى مورد توجه قرار گرفته است. عزیزان توجه داشته باشند که کار جنبه ای از زندگی است که صرف نظر از منابع مالی برخی از نیاز‌های اساسی آدمی نظیر نیاز‌های اجتماعی و احساسات خود ارزشمندی را ارضا می‌کند. با وجود این، کار می‌تواند منبع استرس نیز باشد. لذا دوستان دقت به این مسئله و مشکلات ناشی از آن همچنین انجام اقداماتی در جهت رفع این معضل، امری با اهمیت و ضروری است.

تالیف این کتاب مبتنی بر موارد زیر است:

– تجربه‌های فردی مولفان در محیط کار،

– احساس نیاز و ضرورت آن برای سازمان‌های دولتی یا خصوصی و کارخانه­ ها،

– تحقیق چندین ماه بر این موضوع. این کتاب در چهار فصل تقسیم بندی شده است. فصل اول به تعاریف استرس می‌پردازد. فصل دوم به نشانه‌های استرس کاری، فصل سوم به عوامل تاثیرگذار در ایجاد استرس کارکنان، فصل چهارم به راهکارهایی در مدیریت استرس، پرداخته شده است. در همین فصل کتاب به چندین راهکار رفع استرس در محیط کار که بعضا تجربه شخصی بوده است، اشاره کرده ­ایم. خواندن این کتاب برای تمام مدیران و کارکنان شرکت­ ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، توصیه می‌شود.

کتاب استرس کاری

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز