یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا:
 خودروهای دودزا فک پلاک می‌شوند   

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه با افزایش آلودگی هوا و به دستور فرماندهی ناجا برخورد با خودروهای دودزا در اولویت است، گفت: خودروهای دودزا فک پلاک می شوند و دستور اعزام به تعمیرگاه برای آن ها صادر می شود.

به گزارش ندای اصفهان ، سردار تقی مهری در خصوص تشدید برخورد با موتورسیکلت و خودروهای دودزا با توجه به افزایش آلودگی هوا طی چند روز اخیر اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به دستور فرماندهی ناجا برخورد با خودروهای دودزا در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: در این راستا، برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی با موتورسیکلت و خودروهای دودزا خصوصا در کلان شهرها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ در تهران و برخی شهرها ۷۰ درصد برخوردها تشدید شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه پس از توقیف خودروهای دودزا، معاینه فنی آن ها کنترل می شود، تصریح کرد: خودروهای دودزایی که نقص فنی دارند، فک پلاک و سپس دستور اعزام به تعمیرگاه برای آن ها صادر می شود، ما خودرویی را به پارکینگ منتقل نمی کنیم.

سردار مهری با بیان اینکه برخی مناطق به دلیل فک پلاک زیاد خودروهای دودزا، با کمبود پلاک مواجه شده اند، ادامه داد: با درخواست این مناطق مجددا به آن ها پلاک واگذار شده است.

وجود ۶۰ هزار خودروی فرسوده در کشور

وی با اشاره به اینکه حتی با ارائه معاینه فنی، تمام ناوگان مینی بوسی استان تهران در سن فرسودگی قرار دارد، بیان داشت: ۱۷ هزار خودروی وابسته به شهرداری (تاکسی ها) در سن فرسودگی هستند ضمن اینکه در سطح کشور ۶۰ هزار خودروی فرسوده داریم و این میزان قابل توجهی است.

۷ میلیون خودروی کاربراتوری داریم

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا همچنین تصریح کرد: بیش از ۷ میلیون خودروی کاربراتوری داریم که در تشدید آلودگی هوا نقش پررنگی دارند ضمن اینکه تمام موتورسیکلت ها هم کاربراتوری هستند.

سردار مهری با تاکید بر اینکه در این خصوص پلیس راهور وظایف خود را به درستی و با جدیت انجام داده است، به شهروندان توصیه کرد که اگر در این شرایط آلودگی هوا کار اضطراری ندارند با خودروهای شخصی تردد نکنند، بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود.

براساس گزارش سایت پلیس، وی همچنین خواستار شد: شهروندان حتما برای مطلع شدن از وضعیت خودروی خود از قبیل نقص فنی و یا دودزا بودن به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند هرچند که ۸۰ درصد خودروهایی هم که متوقف شده اند، برگه معاینه فنی ارائه داده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با تاکید بر اینکه مشکل هوای آلوده بدون مشارکت مردم حل نمی شود، گفت: هر نفر باید خود را در این راستا موظف بداند و در خصوص کنترل خودروهای شخصی کوتاهی نکند چراکه با استفاده درست از وسایل نقلیه قطعا هوای پاک به محیط باز می گردد.

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز