دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
امام جمعه موقت اصفهان:
 سیاست های اقتصادی دولت خام و نسنجیده است/ چشم به راهی خارج کشور، آب و نانی ندارد!   

حجت الاسلام رهبر گفت: چرا باید کارخانه های ما خوابیده باشد؟ چرا کالاها در ذوب آهن و مبارکه انبار شده اند؟ کنترل تورمی که با قفل شدن اوضاع اقتصادی و رکود همراه باشد افتخاری ندارد!

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام محمدتقی رهبر در خطبه های نماز جمعه ی این هفته ی اصفهان با انتقاد از وضعیت اقتصادی کنونی اظهار کرد: ضمن اینکه در موضوع برجام از زحمات مسئولان عزیز تشکر می کنیم اما باید بدانیم تکیه باید بر استواری درونی کشور باشد.

امام جمعه ی موقت اصفهان گفت: چرا باید کارخانه های ما خوابیده باشد؟ چرا کالاها در ذوب آهن و فولاد مبارکه انبار شده اند؟ کنترل تورمی که با قفل شدن اوضاع اقتصادی و رکود همراه باشد افتخاری ندارد!

وی با اشاره به افزایش هر روزه ی تعداد بانک ها در کشور افزود: مشاهده کنید در همین اصفهان که قطب صنعتی فعال کشور است وضعیت به چه صورت است؛ متاسفانه سرمایه ها هر روز به بانک ها می رود و کارخانه ها تعطیل می گردد.

حجت الاسلام رهبر با تاکید بر وظیفه ی قانونی نمایندگان برای تذکر دادن به دولت گفت: گاهی صحبت از سرمایه گذاری خارجی در کشور می شود در حالی که اخیرا جایی خواندم ۵ کارخانه ی سیگار سازی را می خواهند در کشور بسازند!

خطیب موقت خطبه های نماز جمعه ی اصفهان در مورد وضعیت یارانه ها نیز تصریح کرد: حرف از آزادسازی قیمت ها است؛ خوب بسم الله جلوی یارانه را بگیرید اما باید جلوی افزایش قیمت و گرانی را نیز بگیرید.

وی تاکید کرد: در یک جمله باید گفت «سیاست های اقتصادی ما پخته و سنجیده نیست».

امام جمعه ی موقت اصفهان ضمن تبریک ایام میلاد حضرت مسیح (ع) تصریح کرد: ما هیچ گونه تزاحمی با جامعه ی مسیحی نداریم بلکه این سیاست های صهیونیسم است که فتنه ها را به پا می کند.

حجت الاسلام رهبر در ادامه به نزدیکی سالروز ۹ دی ماه اشاره کرد و گفت: در واقعه ی سال ۸۸ عده ای فریب خورده با هدایت بیگانگان بر آن بودند تا با به راه انداختن فتنه ای بزرگ صدمات سهمگینی به انقلاب بزنند که البته با هدایت رهبر فرزانه انقلاب و حضور ملت فتنه دفع و مشت فتنه گران باز شد.

وی افزود: در فتنه ۸۸ دنبال نابودی جمهوری اسلامی بودند و برخی به سبب عقده هایی که داشتند وارد فتنه شدند و عده ای نیز غافل بودند و جرمشان همین عدم شناخت بود.

امام جمعه ی موقت اصفهان با تاکید بر لزوم روشن گری تصریح کرد: آگاهی مردم مجال ورود جریان های بیگانه ی داخلی و خارجی را می گیرد و آتش فتنه ها را خاموش می کند.

حجت الاسلام محمدتقی رهبر در بخش دیگری از خطبه ها ثبت نام نامزدهای انتخابات اسفندماه ۱۳۹۴ را پرشور توصیف کرد و گفت: مسئله ی اصلی در انتخاب اصلح یار اسلام و قرآن بودن، پشتیبانی از نظام، یاوری رهبر انقلاب و استکبارستیزی است.

وی ضمن تصریح حاکم بودن قانون افزود: در تبلیغات آرامش حفظ شود و دنبال تخریب نباشیم.

خطیب موقت خطبه های نماز جمعه ی اصفهان ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم گفت: این عزیزان هر کجا بروند برای اسلام است چرا که همه جا ملک اسلام و خداست.

وی همچنین حمله ی نیروهای ارتش نیجریه به خانه ی علامه زکزاکی و شهادت ۶ فرزند این بزرگ مرد را نتیجه ی توطئه های آمریکا و خشم دشمن از گسترش اسلام و تجلی نور انقلاب دانست.

حجت الاسلام رهبر درمورد مذاکرات و برجام نیز گفت: با گذشت هر روز، شیطنت و دبه درآوردن های آمریکا را مشاهده می کنیم و باید توجه کنیم نباید به بیگانه چشم بدوزیم.

وی بر لزوم تلاش در صحنه های بین المللی تاکید کرد و در عین حل افزود: دنیا به حقانیت ما پی برده است اما خیال نکنیم آمریکا بهبود اوضاع ما را می خواهد.

امام جمعه ی موقت اصفهان تصریح کرد: باید بر توان داخلی تکیه کنیم چرا که چشم به راهی غرب و آمریکا آب و نانی ندارد.

وی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام هفته ی وحدت گفت: دشمن فتنه ی داعش، تروریسم، شیعه کشی و … را به راه انداخته است اما باید توجه کنیم وحدت مسئله ی مهم و تز اسلام است.

حجت الاسلام رهبر ترور شهید سمیر قنطار را محکوم کرد و سالگرد شهادت آیت الله حسین غفاری در سال ۱۳۵۷ را تسلیت گفت.

وی همچنین سالروز نهضت سوادآموزی، ثبت احوال و همچنین امنیت پروازی ایران را گرامی داشت.

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز