سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
پسر ارشد مرحوم استاد سید علی‌اکبر پرورش:
 پدرم به معارف قرآنی عمل می کرد/ مباحث سیاسی را در خانه مطرح نمی‌کرد   

پسر ارشد مرحوم استاد سید علی‌اکبر پرورش گفت: استاد معارف قرآن و عترت را به خوبی درک و دریافت کرده بود و به آنها عمل می کرد.

به گزارش ندای اصفهان ، استاد بیشتر به شغل معلمی خود علاقه‌مند بودو به آن افتخار می‌کرد. وی با بیان این مطلب که استاد ارتباطش با علماو بزرگان صمیمانه بود عنوان کرد: حاج آقا معارف قرآن و عترت را به خوبی درک و دریافت کرده و به آنها عمل می‌نمود.
وی با اشاره به این که استاد پرورش بر نماز اول وقت و مناجات سحرگاهی تاکید داشت ادامه داد: استاد پرورش اعتقاد داشت این مهم انسان را برای رسیدن به بالا آسان می کندبه همین دلیل بر عبادت و مناجات قبل از اذان صبح تأکید داشت.
پسر ارشد استاد پرورش ادامه داد: استاد پرورش در جذب جوانان ونوجوانان و افراد مؤثر بود  برای رفع مسائل و مشکلات شخصی دیگران بسیار وقت می‌گذاشت.
وی اضافه کرد:یکی از ویژگی‌های اصلی استاد مطالعات عمیق ایشان در زمینه مبانی اسلامی به ویژه قرآن و نهج‌البلاغه بود.
وی با بیان این که پدرم از دوران تحصیل با شهید آیت‌الله دکتر بهشتی آشنا و وارد فعالیت‌های فرهنگی و دینی شد اذعان داشت: او بعد از قیام پانزده خرداد ۴۲ وپس از آشنایی با حضرت امام خمینی(قدس سره) فعالیت‌های سیاسی خود را گسترش داد.بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری در پیشبرد اهداف انقلاب داشت .
صالح پرورش با اشاره به این که پدرم مباحث سیاسی و کاری را در خانه مطرح نمی‌کرد و همیشه به حدیثی از اهل بیت(ع) استناد می نمود بیان کرد:  پدرم می گفت مرد باید همیشه مسائل و مشکلات واتفاقات روزانه کاری را پشت درِ خانه بگذارد و خود وارد خانه شود و به این ترتیب اهالی خانه را درگیر مسائل کاری خود نکند.
وی ادامه داد: از استاد پرورش به عنوان  عارف سالک و سیاستمدار بصیر چندین کتاب و مقاله نیز به چاپ رسیده است.
گفتنی است، امروز دومین سالگرد ارتحال استاد سید علی‌اکبر پرورش، از مبارزان انقلاب اسلامی در گلستان شهدا برگزار می شود.سید علی‌اکبر پرورش از پیشگامان انقلاب اسلامی بود.
م عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، دو دوره نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، عضویت شورای مرکزی مؤتلفه اسلامی از سال ۱۳۷۲ تا ۹۲ و قائم‌‌مقامی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی از سال ۱۳۷۲ تا سال ۸۰ از سوابق سید علی‌اکبر پرورش است.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز