دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۶
هاآرتص گزارش داد:
 اعلام آمادگی نتانیاهو برای خودکشی   

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیوز، روزنامه صهیونیستی هاآرتص (Haaretz) در گزارشی با عنوان ” نتانیاهو شرطش در مورد ایران را باخت، اما قمار بعدی او فاجعه آمیز است” نوشت: بعد از اینکه توافق هسته ای ایران علنی شد، حضور نخست وزیر نتانیاهو به شکلی بود که او ظاهرا همه چیز را باخته است، اما چیزی که اکنون مشخص این است که او می خواهد به هر چیزی که از رابطه آمریکا و اسرائیل باقی مانده است نیز ضربه بزند.

 

هاآرتص نوشت: نخست وزیر اسرائیل به نظر شکست خورده می رسد. توافق هسته ای ایران که وی همواره برضد آن هشدار می داد محقق شده است. توافقی که وی به خاطر آن به رئیس جمهور آمریکا اعلام جنگ سیاسی داده بود و تمام قوانین رایج در روابط دیپلماتیک بین دو متحد را زیر پا گذاشته بود، به واقعیت بدل شده است. پس از اعلام توافق هسته ای ایران، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به قماربازی مستاصل شبیه بود که همه دارایی خود را باخته است. اما اکنون وی تصمیم گرفته است آنچه را که از روابط آمریکا و اسرائیل باقی مانده است نیز نابود کند.
این روزنامه افزود: این روند در حالی است که نخست وزیر روز سه شنبه از مخالفان دعوت کرد اختلاف ها را کنار بگذارند و باهم متحد شوند. سخنگوی نتانیاهو گفت وی قصد دارد تمام تلاش خود را به کار گیرد تا از آخرین گزینه باقی مانده به منظور برهم زدن این توافق استفاده کند. وی می خواهد نمایندگان دموکرات کنگره را متقاعد کند به اردوی جمهوری خواهان بپیوندند و برضد رئیس جمهور آمریکا رای دهند. نتانیاهو اکنون می خواهد آنچه را که از روابط آمریکا و اسرائیل باقی مانده است نیز نابود کند.

 

هاآرتص در پایان افزود: سخنگوی نتانیاهو گفته است که نتانیاهو برنامه دارد که برای انجام گزینه های باقی مانده برای جلوگیری از توافق هسته ای، حتی خود را بکشد. نتانیاهو حاضر است هرکاری را که می تواند از این توافق جلوگیری کند، انجام دهد. او حاضر است حتی این رابطه ناچیز باقیمانده بین اسرائیل و آمریکا نیز از بین برود تا این توافق انجام نشود.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق