دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۰
استاندار اصفهان:
 امکان توسعه استان اصفهان در صنعت و کشاورزی محدود است   

رسول زرگرپور در جلسه مدیران دانشگاه‌های اصفهان، با توجه به مجموعه شرایط موجود امکان توسعه استان اصفهان در صنعت و کشاورزی محدود است، بنابراین باید با توجه به مزیت‌های نسبی دیگری که وجود دارد‌، محور توسعه نیز تعریف و تعیین شد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری‌، رسول زرگرپور در جلسه مدیران دانشگاه‌های اصفهان، صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی شیخ بهائی که با حضور وزیر علوم‌‌، تحقیقات و فناوری و معاون این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مجموعه شرایط موجود امکان توسعه استان اصفهان در صنعت و کشاورزی محدود است، بنابراین باید با توجه به مزیت‌های نسبی دیگری که وجود دارد‌، محور توسعه نیز تعریف و تعیین شد.

وی افزود: براساس مطالعات صورت گرفته و سند آمایش سرزمین محور توسعه استان اصفهان در قالب توسعه گردشگری‌، فرهنگ و هنر و علم و فناوری تعیین شده است.

استاندار اصفهان بیان کرد‌: ارتقای دانشگا‌ه‌های استان اصفهان و ایجاد کریدور علم و فناوری برای ما حیاتی است و عزم مدیریت استان برای ایجاد این شرایط بسیار جدی است.

وی با بیان ظرفیت‌های استان اصفهان در تولیدات صنعتی‌، فرآورده‌های نفتی‌، محصولات کشاورزی‌، طلا و جواهرات‌، شریان‌های ارتباطی استان‌، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: این استان با دارا بودن ۵ دانشگاه بزرگ و ۱۵۰ واحد دانشگاهی و ۳۳۰ هزار دانشجو دومین استان دانشگاهی کشور به شمار می‌آید.

زرگرپور با اشاره به هماهنگی مطلوبی که بین روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی استان اصفهان با مدیریت استان وجود دارد، گفت: وجود این هماهنگی فرصت مناسبی را برای توسعه و پیشرفت روزافزون اصفهان در تمام عرصه‌ها به ویژه در حوزه علم و فناوری ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مجموعه شرایط و براساس امکانات و جاذبه‌های موجود در استان اصفهان، آمادگی خود را برای اجرای پروژه‌های بزرگ به صورت پایلوت و همچنین برگزاری اجلاس‌های ملی و بین‌المللی اعلام می‌کنیم.

 

توسعه استان اصفهان

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق