دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۰

استاندار اصفهان:

امکان توسعه استان اصفهان در صنعت و کشاورزی محدود است

رسول زرگرپور در جلسه مدیران دانشگاه‌های اصفهان، با توجه به مجموعه شرایط موجود امکان توسعه استان اصفهان در صنعت و کشاورزی محدود است، بنابراین باید با توجه به مزیت‌های نسبی دیگری که وجود دارد‌، محور توسعه نیز تعریف و تعیین شد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری‌، رسول زرگرپور در جلسه مدیران دانشگاه‌های اصفهان، صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی شیخ بهائی که با حضور وزیر علوم‌‌، تحقیقات و فناوری و معاون این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مجموعه شرایط موجود امکان توسعه استان اصفهان در صنعت و کشاورزی محدود است، بنابراین باید با توجه به مزیت‌های نسبی دیگری که وجود دارد‌، محور توسعه نیز تعریف و تعیین شد.

وی افزود: براساس مطالعات صورت گرفته و سند آمایش سرزمین محور توسعه استان اصفهان در قالب توسعه گردشگری‌، فرهنگ و هنر و علم و فناوری تعیین شده است.

استاندار اصفهان بیان کرد‌: ارتقای دانشگا‌ه‌های استان اصفهان و ایجاد کریدور علم و فناوری برای ما حیاتی است و عزم مدیریت استان برای ایجاد این شرایط بسیار جدی است.

وی با بیان ظرفیت‌های استان اصفهان در تولیدات صنعتی‌، فرآورده‌های نفتی‌، محصولات کشاورزی‌، طلا و جواهرات‌، شریان‌های ارتباطی استان‌، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: این استان با دارا بودن 5 دانشگاه بزرگ و 150 واحد دانشگاهی و 330 هزار دانشجو دومین استان دانشگاهی کشور به شمار می‌آید.

زرگرپور با اشاره به هماهنگی مطلوبی که بین روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی استان اصفهان با مدیریت استان وجود دارد، گفت: وجود این هماهنگی فرصت مناسبی را برای توسعه و پیشرفت روزافزون اصفهان در تمام عرصه‌ها به ویژه در حوزه علم و فناوری ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مجموعه شرایط و براساس امکانات و جاذبه‌های موجود در استان اصفهان، آمادگی خود را برای اجرای پروژه‌های بزرگ به صورت پایلوت و همچنین برگزاری اجلاس‌های ملی و بین‌المللی اعلام می‌کنیم.

 

توسعه استان اصفهان

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715