دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
 ۱۱ تیتر علیه صدا و سیما در صفحه اول روزنامه‌های زنجیره‌ای!   

پس از عدم پخش مصاحبه ظریف برخی رسانه های وابسته به جریان اصلاحات و دولت٬ باب انتقاد از رسانه ملی را گشودند و بنا بر گمانه‌زنی‌های خود٬ رسانه ملی را متهم کردند که غرض ورزانه دست به این کار زده است.

به گزارش ندای اصفهان، از اواسط هفته پیش در شبکه‌های اجتماعی تصویری از محمدجوادظریف در حال گفتگو با عادل فردوسی پور مجری برنامه تلویزیونی ۹۰ منتشر شد و اعلام شد که این گفتگو قرار است در برنامه دوشنبه ۳۰ آذرماه برنامه ۹۰ که مصادف با شب یلدا بود٬ پخش شود.

اما پس از آغاز برنامه دوشنبه شب ۹۰٬ عادل فردوسی پور در جریان برنامه نود خبر داد «مصاحبه دکتر ظریف وزیر خارجه کشورمان با برنامه نود، به تشخیص مدیران صدا و سیما پخش نشده است و یک عذرخواهی به شما بدهکاریم. از آقای ظریف تشکر و همچنین عذرخواهی می کنیم و انشاالله در اولین فرصت بستری فراهم بشه تا این گفتگو پخش بشه. مسئولان شبکه صلاح ندیدند مصاحبه ورزشی ما با وزیر خارجه پخش شود»

پس از همین بود که برخی رسانه های وابسته به جریان اصلاحات و دولت٬ باب انتقاد از رسانه ملی را گشودند و بنا بر گمانه‌زنی‌های خود٬ رسانه ملی را متهم کردند که غرض ورزانه دست به این کار زده است. هر چند که صدا و سیما در اطلاعیه‌ای به چرایی عدم پخش این برنامه اشاره کرد و اعلام کرد «در موضوع مصاحبه مجری برنامه ورزشی نود با رئیس دستگاه دیپلماسی هیچ‌گونه درخواستی از سوی شبکه سه سیما برای انجام مصاحبه با جناب آقای دکتر ظریف ارسال نشده است و مجری برنامه شخصاً و بدون اطلاع و هماهنگی با شبکه به انجام این مصاحبه و اعلام خبر پخش آن مبادرت ورزیده است» اما این باعث نشد که این رسانه ها امروز به ماجرای برنامه ۹۰ نپردازند.

بر همین اساس نیز روزنامه های اعتماد٬ شرق٬ ایران٬ آرمان امروز٬ آفتاب یزد و… در صفحه اول خود در چندین گزارش و یادداشت به این موضوع پرداخته‌اند. این فضاسازی رسانه‌ای با توجه به نزدیک شدن ایام انتخابات می‌تواند بخشی از پروسه مظلوم نمایی جریان دولت و اصلاحات باشد؛ چیزی که در برخی از گزارشات مطبوعات وابسته به این جریان نیز مشهود است و آنان تلاش کرده اند صدا و سیما را وابسته به جریانی بدانند که به اعتقاد آنان در انتخابات ۴ میلیون رای آوردند.

به نظر می رسد جریان اصلاحات برنامه ریزی خاصی برای حمله به نهادهای تاثیرگذار دارد. پیش از آغاز روند ثبت نام از داوطلبین انتخابات خبرگان و مجلس٬ اصلاح طلبان از رایزنی و گفتگو با شورای نگهبان سخن می گفتند ولیکن اکنون حمله به این نهاد را آغاز کرده‌اند و با نزدیک تر شدن به ایام انتخابات قطعا این حملات بیشتر خواهد شد. این موضوع البته برای صدا و سیما نیز صدق می کند و قطعا این رسانه در ایام منتهی به انتخابات٬ مورد هجمه جریان اصلاحات قرار می‌گیرد.

منبع:‌سراج ۲۴

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز