دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۶
ژنرال صهيونيست:
 توافق هسته‌ای وین به نفع اسرائیل است   

يک ژنرال ارتش اسرائيل و عضو سابق کنست (پارلمان) اين رژيم اعلام کرد برخلاف اظهارات مقامات اسرائيل، توافق هسته اي ميان ايران و کشورهاي پنج بعلاوه يک به ضرر اسرائيل نيست.

اسحاق بن اسرائیل ژنرال ارتش اسرائیل چهارشنبه شب گفت توافق وین که سه شنبه گذشته میان ایران و کشورهای بزرگ غربی به امضا رسید، ایران را  از دستیابی به بمب هسته ای در ۱۵ سال آینده  منع خواهد کرد و این به نفع اسرائیل است.
به گزارش رجانیوز، اسحاق بن اسرائیل که استاد دانشگاه تل‌آویو هم است، گفت برخلاف آنچه که مقامات دولتی و عامه تصور می کنند، توافق وین، توافق بد و خطرناکی برای اسرائیل نیست.
 این ژنرال اسرائیلی گفت: «برخلاف آنچه که درباره ابعاد خطرناک توافق میان ایران و کشورهای غربی مطرح می شود، من با اطمینان به شما می گویم که این توافق بدی برای ما  نیست».
اسحاق بن اسرائیل گفت: «به عقیده من توافق وین ایران را از دسترسی به بمب هسته‌ای دور می کند و همان‌طور که باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا گفت این توافق خطر هسته‌ای ایران را دست‌کم برای یک تا دو دهه دور می‌کند».
وی خاطر نشان کرد سخنان باراک اوباما کاملا درست است. چون توافق اخیر میان ایران و کشورهای غربی خطر هسته‌ای ایران را تا حد زیادی دور می‌کند چون باتوجه به محدودیت‌هایی که در بخش غنی‌سازی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعمال خواهد شد. ایران دست‌کم نمی‌تواند تا ۱۵ سال آینده به‌سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا کند و این به‌نفع اسرائیل است.
این ژنرال اسرائیلی تصریح کرد با این حال ایران با ادامه فعالیت‌های تروریستی خود تهدید و خطر بزرگ برای کشورهای غربی است چون ایران همچنان از سازمان‌های تندرو حمایت می‌کند و در مناقشات بین کشورهای منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) و خارج از این منطقه نقش دارد.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق