سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
فاکس‌نیوز؛
 حمله به ‌کری پس از ارسال نامه برای ظریف   

پیشنهاد جدید جان کری به همتای ایرانیش که با ارسال نامه‌ای مطرح شده است برای وزیر خارجه آمریکا دردسر ساز شد ...

به گزارش ندای اصفهان، نامه اخیر جان کری به محمد جواد ظریف درباره محدودیت های اعمال شده بر ایران در زمینه ویزا، با اعتراض شدید قانون گذاران آمریکایی همراه شده است. تندروها در مجلس نمایندگان آمریکا می گویند برای اجرای این قانون ضدایرانی مصمم هستند.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه فاکس نیوز (foxnews) نوشت: جمهوری خواهان به شدت به کری حمله کرده و به انتقاد از وی پرداختند. علت این انتقادات، پیشنهاد وزیر خارجه آمریکا بوده مبنی بر اینکه ایران می تواند قوانین جدید ویزا را دور بزند.

در ادامه این گزارش می خوانیم: جمهوری خواهان روز دوشنبه حملات خود علیه وزیر خارجه آمریکا را آغاز کردند چراکه وی طی نامه ای به همتای ایرانیش پیشنهاد داده، دولت آمریکا می تواند به این کشور کمک کند تا محدودیت های جدید در زمینه ویزا را که توسط کنگره تصویب شده، دور بزند.

مشخص نیست اگر دولت آمریکا قصد کمک به ایران برای دور زدن محدودیت های جدید در زمینه ویزا را دارد چرا باراک اوباما با امضای این قانون و تصویب نهایی آن، شهروندان ایرانی را به شهروندان درجه دو برای آمریکا تبدیل کرد؟!

 گزارش فاکس‌نیوز از حملات جمهوری‌خواهان علیه جان‌کری

“اد رویس” رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه ای اظهار داشت: کاخ سفید به جای تلاش برای راضی ساختن حکومت ایران باید ایرانی ها را به علت “آزمایش های موشکی اخیر”، “ادامه حمایت از تروریسم” و “زندانی کردن غیرقانونی آمریکایی ها” مورد بازخواست قرار دهد.

تندروهای آمریکایی، ایران را به علت حمایت از گروه های مقاومت در منطقه همچون حماس و حزب الله لبنان به حمایت از تروریسم متهم می کنند و از به دام افتادن چند جاسوس آمریکایی در ایران به شدت عصبانی هستند.

روزنامه وال استریت ژورنال (WSJ) درباره نامه جان کری به محمد جواد ظریف می نویسد: دولت آمریکا به حکومت ایران اطمینان داده است که نسبت به قانون جدید وضع شده در آمریکا که محدودیت هایی را بر کسانی که به ایران سفر می کنند اعمال می کند، نگران نباشند.

وال استریت ژورنال افزود: مقامات ایرانی علنا از قوانین جدید آمریکا شکایت کرده و عنوان کرده اند که این قوانین به صورت ناعادلانه ای مسافران به ایران را هدف گرفته و می تواند موجب کاهش علاقه به سرمایه گذاری در کشورشان شود.

 براساس این گزارش، وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه نامه ای را خطاب به همتای ایرانی خود نوشت تا به او اطمینان دهد که تغییراتی که هفته گذشته توسط کنگره در قوانین ویزا صورت گرفته است، فرصت های تجارتی در ایران را تضعیف نمی کند و نقض توافق هسته ای نیز نیست. آقای  کری گفت که دولت به دنبال راه هایی برای اطمینان از این موضوع است که مسافران به ایران به صورت ناعادلانه از ورود به آمریکا بازداشته نمی شوند.

به نوشته فاکس نیوز، “کوین مک کارتی” رهبر اکثریت جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا نیز از جمله کسانی است که به انقاد از جان کری پرداخته اند.

وی روز دوشنبه ابراز نگرانی کرد که جان کری پیشنهاد چشم پوشی از این قانون را برای جلوگیری از نارضیاتی ها و شکایات ایران داده است. مک کارتی افزود که کنگره قصد چنین اقدامی را ندارد و بر اجرای قانون ویزا علیه ایران مصمم است.

 منبع: جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز