شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱

دبیر انجمن صنایع قند و شکر

تولید بی‌سابقه چغندر قند کشاورزان به رکود صنایع خورد

دبیر انجمن صنایع قند و شکر با بیان اینکه امسال ۵ میلیون تن چغندر‌قند در کشور تولید شده است، گفت: مصرف شکر با رکود حاکم بر صنایع، کاهش یافته و بخشی از شکر تولیدی در کارخانه‌ها انبار شده است.

به گزارش ندای اصفهان ، بهمن دانایی دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر در گفت‌وگو با  فارس، گفت: تولید چغندر‌ قند امسال نسبت به 8 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه برداشت چغندر‌ قند از مرز 5 میلیون تن گذشته است، اظهار داشت: این رقم احتمالا تا پایان برداشت به 5.5 میلیون تن برسد.

دانایی بیان داشت: سال 93 در مجموع 4 میلیون و 700 هزار تن چغندر قند تولید شد.

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر تصریح کرد: میزان تولید چغندر در کشور در سال 85 رقم 6 میلیون و 600 هزار تن بود، اما از آن سال به بعد به علت افزایش واردات شکر، تولید چغندر‌ قند در سا‌ل‌های 87 و 88 به کمتر از 2 میلیون تن رسید.

وی با ابراز امیدواری از تولید یک میلیون و 400 هزار تن شکر در سال جاری اظهار داشت: این رکورد تولید در تاریخ صنعت ایران بی‌نظیر خواهد بود.

دانایی با بیان اینکه جلوگیری از واردات شکر به کشور امید را در بین کشاورزان و صنایع قند و شکر زنده کرده است، گفت: امیدواری کشاورزان و کارخانه‌ها برای فروش شکر به قیمت مصوب دولت، از عوامل مؤثر بر افزایش تولید بوده است.

رئیس انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر بیان داشت: در مجموع در سال‌های 93 و 94 بیش از میلیون تن شکر به کشور وارد شده که حدود 800 هزار تن آن سال گذشته و از ثبت سفارش‌های قبلی وارد شد و حدود 300 هزار تن هم امسال برای تأمین ذخایر استراتژیک وارد شده است.

وی با بیان اینکه شکر وارداتی در سال جاری وارد بازار نشده است، افزود: از آنجا که که این واردات برای تأمین ذخایر استراتژیک بود، شکر وارداتی تأثیری بر بازار داخلی نداشته است.

دانایی با اشاره به رکود حاکم بر بازار شکر، اظهار داشت: هیچ فرد و یا وزارتخانه‌ای نقشی در رکود بازار شکر نداشته است بلکه رکود اقتصادی حاکم بر اقتصاد مانع به فروش رفتن شکر تولیدی داخل کشور شده است.

رئیس انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر تصریح کرد: صنایع تولید شیرینی، شکلات و نوشابه که مصرف‌کننده شکر هستند، تولیدشان 40 تا 50 درصد کاهش یافته و همین امر خود به خود درخواست خرید شکر را به همان میزان کاهش داده است.

وی افزود: خوشبختانه در شرایط رکود فعلی جلوی واردات شکر گرفته شده و اگر وضعیت قبلی در مورد واردات حاکم بود، قطعا تا الان کارخانه‌های قند و شکر تعطیل شده بودند.

دانایی گفت: در سال‌های 85 تا 92 میزان واردات شکر بیش از یک میلیون تن بود و حتی در یکی از این سال‌ها 2 میلیون تن شکر به کشور وارد شد.

رئیس انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر بیان داشت: حدود 600 تا 700 هزار تن شکر به دلیل رکود حاکم بر این بازار در انبارهای صنایع قند و شکر مانده و به فروش نرفته است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715