جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شد؛
 طراحی «کفش پیشگیری کننده زخم پا در بیماران نوروپاتی»در اصفهان   

عضو هیات علمی گروه ارتوپدی فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق به طراحی کفش پیشگیری کننده زخم پا در بیماران نوروپاتی و ثبت اختراع آن در سازمان مالکیت معنوی کشور شد.

به گزارش ندای اصفهان ، مصطفی کمالی مربی و عضو هیئت علمی گروه آموزشی ارتوپدی فنی دانشکده توانبخشی موفق به ثبت اختراع با عنوان ” کفش پیشگیری کننده زخم پا در بیماران نوروپاتی” در سازمان مالکیت معنوی وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضائیه کشور و با طبقه بندی بین المللیA43Bگردید.
به گفته وی ۱۱۰ میلیون بیمار نوروپاتی در سراسر جهان وجود دارد، که طبق آمار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سهم ایران از این تعداد بین ۶ تا ۸ میلیون نفر است. ۱۵ درصد از افراد نوروپاتیک در طول عمر خود به زخم های پای نوروپاتیک مبتلا می‌شوند که از این میزان بین ۱۴ تا ۲۴ درصد احتیاج به قطع عضو پیدا می کنند.
زخم های پای نوروپاتیک در اثر ترکیبی از عوامل خطر به وجود می آیند که این عوامل خود منجر به افزایش فشار های مکانیکال در کف پای این افراد می گردد. از جمله این عوامل ناهنجاری‌ها و بدشکلی های ایجاد شده در پا و کاهش تحرک مفصل پس از بیماری می باشد.
کفش نامناسب به تنهایی باعث افزایش استرس‌های مکانیکی در سطوح مختلف پا شده، که این عامل به عنوان شایع ترین علت زخم های پای نوروپاتیک در بین این بیماران مطرح می گردد.
بنابراین کاهش فشار از طریق طراحی کفش درمانی مناسب یک ضرورت انکار ناپذیر  و مقرون به صرفه در جهت جلوگیری از عوارض این پاتولوژی در بیماران نوروپاتیک است. این کفش ها با تجمیع خصوصیات مناسب یک کفش برای یک پای حساس و نوروپاتیک سعی در به حداقل رساندن آسیب به این پاها دارد.

انتهای پیام/

منبع : وب دا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق